Bezzdrcadlovka a reportáž v interierech

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    21.01.2016 13:42
    Reaguje na Taky.. 21.01.2016 13:12:

    "U Nikoních DSLR je to jak píšu - i při singl shot režimu je focení..." - zobrazit celý komentář

    Konkrétně D750 má buffer omezen cca 15 snímky v 14-bit RAWu v plném rozlišení (což není špatné). Rychlá karta ale pak nepomůže, protože "řetěz je tak silný, jak silný je nejslabší článek". Někdy je to karta, jindy je to objem bufferu. Následné zpomalení frekvence tedy může být sice kvůli pomalé kartě, ale i s rychlou kartou lze dorazit na limit fotoaparátu.

  • Karel Omes
    Karel Omes
    26.01.2016 18:33

    Nevím ja kto dělá Olmypus u svých OM-D, ale třeba i jejich nejlevnější E-M10 II je na focení v interiéru naprosto perfektní, obraz v hledáčku čistý a klidný..

  • Karel Omes
    Karel Omes
    26.01.2016 18:34

    pardon, chtěl jsem napsat Olympus :)

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    26.01.2016 19:01
    Reaguje na Karel Omes 26.01.2016 18:34:

    "pardon, chtěl jsem napsat Olympus :)..." - zobrazit celý komentář

    Klikni na tři tečky u svého příspěvku a dej upravit ;-)

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    23.03.2016 15:30
    Reaguje na Taky.. 21.01.2016 13:12:

    "U Nikoních DSLR je to jak píšu - i při singl shot režimu je focení..." - zobrazit celý komentář

    já si teď hraju s nikonem 1 J5 a zamrznutí po snímku nemá žádné, fakt

  • Taky..
    Taky..
    23.03.2016 16:52
    Reaguje na ornitolog TomT 23.03.2016 15:30:

    "já si teď hraju s nikonem 1 J5 a zamrznutí po snímku nemá žádné, fakt..." - zobrazit celý komentář

    To je dobrá zpráva. Když to umí foťáček za desítku, proč by to neuměl profi stroj za padesátku, že. (A mrzí mě, že to neumí Ricoh GR za patnáctku.) Snad to bude za pár let samozřejmost.

  • Dava73
    Dava73
    02.05.2016 20:28
    Reaguje na Jakub Súkeník 18.01.2016 12:19:

    "Zdravím. Zrovna SLT na tom budou stejně - mají elektronický hledáček,..." - zobrazit celý komentář

    K tomuto tématu, taky jsem to zaznamenal, proto zůstávám u SLT. Chování hledáčku a hlavně AF za šera a i úplné tmy je rozdíl obrovský. A to takový že u SLT kdyby už nechtěl AF zaostřit tak mám stále ještě možnost ostřit manuálně, protože v hledáčku vidím ( mám Alpha 65V která má skvělý hledáček). Při nastavení použitelné expozice ukáže hledáček víc než okem vidím - pokud chci fotit za tmy na dlouhý čas tak si zaostřím napřed s vyklopeným bleskem a pak ho schovám a cvaknu. Ztráty světla o kterých se píše často u SLT jsou podle mě pověra, nebo aspoň po přechodu z DSLR A200 na SLT A55 jsem nic nepoznal, objektivy jsem používal dál stejné. Pokud tam ztráta je, technicky vzato musí, pak ji bohatě smazala novější technologie.
    Proč to píšu - zkusil jsem bezzrcadlovku NEX6 a rychle jsem se jí zase zbavil, ačkoliv by měla mít papírově světla víc než SLT , problém je že to asi platí pro snímač, nicméně už ne pro AF který za šera selhává a za tmy už je tma i v hledáčku a AF je mimo hru a nenaděláš nic.
    Když tedy uvážím vše pro a proti technologií DSLR, SLT a Mirorless, tak práce za špatného světla je nejlepší s SLT . U Alphy 200 jsem neviděl co fotím a kam ostřím. U NEX6 totéž, s tím že se to narozdíl od DSLR A200 nedalo většinou obejít doladěním podle testovací fotky. U A55 bylo vidět a ostřilo se, šlo to rychle jako ve dne, i když v hledáčku byl hroznej šum. A65 díky hledáčku vidí jako kočka a při ostření zvýrazní zaostřenou hranu. Nic nového lepšího jsem už nepořídil, bo jsem chudý amatér , co se dá dělat

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    03.05.2016 10:13
    Reaguje na Dava73 02.05.2016 20:28:

    "K tomuto tématu, taky jsem to zaznamenal, proto zůstávám u SLT. Chování..." - zobrazit celý komentář

    Ztrátu světla u SLT (což je asi 1/3EV) vynahradí oproti starším zrcadlovkám novější senzor, rozdíl je spíš vidět u stejného senzoru u SLT a ne-SLT fotoaparátu, ale je, pravda, malý.
    Rozdíl v AF je pak oproti např. bezzrcadlovkám ve prospěch SLT, jejich oddělený AF senzor je prostě stále zatím citlivější, než AF senzory přímo na snímači.

  • marvays
    marvays
    Autor
    08.05.2016 13:25

    takže, když aktuálně zvažuji koupi starší a99 nebo nové a7 . . . . ? Umíte někdo udělat jednoduché srovnání? Nejlíp z vlastní zkušenosti. U a99 hodně opakují, že hodně šumí. Ale kolik to je "hodně"?

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    08.05.2016 18:23
    Reaguje na marvays 08.05.2016 13:25:

    "takže, když aktuálně zvažuji koupi starší a99 nebo nové a7 . . . . ? Umíte..." - zobrazit celý komentář

    Na moderní fullframe asi ano, ale jinak to tak hrozné nebude. Jsme rozmazlení:-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse