Test GPS Canon GP-E2 na zrcadlovce Canon EOS 5DS

  • Taky..
    Taky..
    22.01.2016 09:38

    Vždycky jsem nechápal, k čemu je to GPS ve foťáku vlastně dobré, a ani po přečtní článku jsem to stále nepochopil. Proč je "pro cestovatelskou fotografii informace o poloze často klíčová"? Vy si nepamatujete, kde jste kterou fotku vyfotili? K čemu je dobrá znalost polohy s přesností na metr? Pochopil bych to u vědeckého využití, ale u cestování? Při představě, že kvůli tomu budu neustále nasazovat na foťák takovou krabici...

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    22.01.2016 10:02

    malá technická: když vlezu na toto vlákno z fóra, nevidím tu nikde možnost „jít na článek“ jedním klikem

  • Taky..
    Taky..
    22.01.2016 10:24
    Reaguje na ornitolog TomT 22.01.2016 10:02:

    "malá technická: když vlezu na toto vlákno z fóra, nevidím tu nikde možnost..." - zobrazit celý komentář

    Vpravo nahoře šedé tlačítko "zobrazit článek k této diskuzi"
    (Lepší by asi byla možnost kliknout přímo na název diskuze)

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    22.01.2016 10:27
    Reaguje na Taky.. 22.01.2016 10:24:

    "Vpravo nahoře šedé tlačítko "zobrazit článek k této diskuzi" (Lepší by asi..." - zobrazit celý komentář

    oujes, díky

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    13.02.2016 15:52

    To: Taky
    Každý na GPS ve foťáku bude mít asi jiný pohled. Já jsem přesvědčením dokumentarista. Pro mne je třeba rozdíl mezi fotografií s názvem "Dívka ze severního Vietnamu" a "Dívka z Dong Van, Ha Giang, severní Vietnam". Třeba ve Vietnamu, se místní komunisté zásadně vyhýbají na severu nápisům s označením míst "z vojenských důvodů". Přesné názvy míst jsem zjistil - ne všude až po vyzvětšování doma v Google Earth - propojení přes Lightroom. Pokud fotím zvířata ve volné přírodě nebo třeba rostliny, je také dobré mít u fotky přesnou souřadnici - tady to ale nepotřebuji pro název fotky, ale abych to místo znovu našel.

  • E.B.E
    E.B.E
    06.03.2016 19:26

    Je mi jasný, že někdo modul využije, někomu přijde zbytečnej. I když osobně bych přivítal spíš GPS ve fotoaparátu, než takhle, no kdo nemá možnost, chápu. Jen mi nějak hrabe z té ceny. Ale třeba jen neznám všechny parametry, funkce. Třeba i za fotografa sám mačká spoušť na předvolených souřadnicích :-) Co já vím? ...já jen, že jsem kupovával externí značkový moduly třeba k PC, nebo svýmu telefonu Nokia, co neměl svůj, ale pracovat s ním umí. Jednak stávaly do tisícovky, ale hlavně vydržely na svůj akumulátor týden. Což je docela zásadní a co se velikosti týče, hádám podle obrázku vyšly nastejno. Každopádně to bylo ještě v době, kdy tyto technologie byly o dost dražší. Dnes je modul v každým telefonu, tabletu i levných sportovních hodinkách, co mi navíc změří tep a řeknou, kolik jsem toho uběhl a schodil

  • Bedřich
    Bedřich
    09.04.2021 20:50

    Koupil jsem modul GP-E2 k aparátu EO S77D, udělal pár snímků v přírodě a pak jsem u snímků zkontroloval přesnost zaměření zeměpisné šířky a délky. Např. u dvou snímků, které byly pořízeny z dvou míst vzdálených od sebe asi 7 m, byl u zeměpisné délky rozdíl 2 vteřiny, což je asi 61,8 m, a to je dost velký rozdíl. Očekával jsem, že zařízení bude výrazně přesnější. Tuto nepříjemnou zkušenost jsem reklamoval u technické podpory Canonu, ale bohužel mi přišla naprosto šokující odpověď, že: "V některých případěch je možné malé odchylení. U tohoto případu se domníváme, že leží v tolerované hranici."
    Já si myslím, že rozdíl +/- 60 m je šíleně velké odchýlení. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenost?

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse