• Petr Louženský
    Petr Louženský
    24.02.2014 10:07

    Bezva recenze, díky za ni a víc takových!

  • Petr Lavička
    Petr Lavička
    24.02.2014 11:40

    Díval jsem se na testovací snímky navečer a v noci, vypadá to skvěle. Jenom dotaz - noční snímek (ISO 10000, čas 1,6s) je focený z ruky nebo ze stativu?
    PL

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    24.02.2014 12:31

    vše je z ruky, ale jak koukám do Exifu došlo zde k chybě, buď to mé nebo při přepisu, čas je 1/6s a ne 1,6s... omlouvám se

  • Josef Boček
    Josef Boček
    24.02.2014 14:24

    Článek super, kvalita testu výborná, stroj parádní. Jen z té poslední věty v závěru mám bolení a lehký smutek. Zrovna řeším co koupím až má alfa doslouží. No, ještě že je redukce na bajonet A. Děkuji za test.

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    24.02.2014 15:38

    bolení hlavy možná budou mít ti co uvažovali o A99, pokud A-bajonet zkončí...

  • Petr Lavička
    Petr Lavička
    24.02.2014 15:52

    Tušil jsem to že je to kratší čas, a vypadá to že se aparát i při těchto na ruku dlouhých časech dobře ovládá, v kombinaci s vysokým ISO je to výborné, zase jsou nové možnosti. PL

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    24.02.2014 18:10

    ano, konkrétně v oblasti šumu je to skok dále, než byly předešlé, řekl bych že na úrovni A99.

  • Josef Boček
    Josef Boček
    24.02.2014 20:15

    A99 nemám, ale mám starší full frame. Bolení je spíše z toho, že končí něco co si člověk oblíbil. A99 jsem si zkoušel a nějak moc mě nepřesvědčila. Stroj to bude dobrý, ale pokud to srovnám s A7, kterou jsem měl možnost na chvilku odzkoušet, tak tohle se mi líbí o mnoho více, asi zřejmě pro její velikost a design. A99 v podstatě postrádá smysl, pokud Sony ukončí výrobu a rozvoj A objektivů. I když jich je použitelných dost. Uvidíme co přinese čas, i když Vaše slova na závěr testu jsou více než logická.

  • zolec
    zolec
    24.02.2014 21:13

    Trochu sa o sony zaujimam, vsade pisu, ze este tento rok ma prist nastupca A77, dva A - mount FF pristroje (24 a 36Mpix) a 4k kamera. V jednom rozhovore dokonca nejaky sef od sony povedal, ze A - mount nekonci..

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    25.02.2014 11:32

    byla to jen taková úvaha, zamyšlení, pokud Sony dokáže udržet na trhu 4 druhy objektivů tak proč ne. Ale v dnešní době kdy se všichni snaží osekat náklady minimum, a nové řada ILCE je toho dost příkladem, nevím. Když dám vedle sebe ILCE3000 (ať se na mne Sony nezlobí, ale ta působí jako plastová hračka pro děti) pak ILCE5000 což je zase "přelakovaná" NEX-5 a teď ILCE7, tak to vypadá jakoby se snažili snížil počet vyráběných fotoaparátů s výměnými objektivy na minimum. Ale to je pouze můj subjektivní názor, a budoucnost může mnohdy velmi překvapit. Proč ale držet A-bajonet, když už full frame dokázali dát i do E-bajonetu, kde je více přenosových kontaktů do objektivu pro nové funkce? Pokud však přijde nějaká Alpha70,80,90 s A-bajonetem, proč ne.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse