Test fotoaparátu Canon EOS 100D

  • omar gorre
    omar gorre
    03.07.2013 20:21

    Testovat kvalitu výstupu na ISO 12800 za slunečnýho dne a na zelenejch stromech mi přijde kapku ujetý, nicméně odborníci z fotoaparat.cz tomu jistě rozuměj líp...

  • Taffey
    Taffey
    02.08.2013 16:11

    gorre, test při ISO 12800 za slunečného dne je plně na místě. Asi tak fotí málokdo, ale osobně jsem se přesvědčil už víckrát, že tuhle informaci je třeba znát, neboť jsem se už párkrát dostal do situace, kdy jsem potřeboval extrémně krátký čas na extrémně dlouhém ohnisku při focení rychlého pohybu a tak se mii stalo mockrát, že jsem musel nastavit ISO 6400. Přes den. Tak proč neotestovat i ještě vyšší citlivost? Abych pravdu řekl, tak když používám 300mm a potřebuju clonit, tak pod ISO800 nejdu, a to je ta nejnižší citlivost. To by si ještě mnozí z nás před pěti lety klepali na čelo. Naštěstí jde vývoj mílovými kroky kupředu a ISO1600 přes den není vůbec na závadu kvality. V estrémních případech je dobře znát, jak se mašinka chová při ještě vyšších citlivostech. MYslím, že ti odborníci na fotoaparat.cz vědí dobře, proč to otestovali. No a ten rozdíl mezi ISO 800 a 12800 je jen 5 clon nebo 5 časů. To není nic moc. Poteřbuji-li clonit na F22, tak to zas není tolik. Je to rozdíl mezi tou F22 a F5,6.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse