Srovnávací test Canon EOS 6D

  • Matěj Krupař
    Matěj Krupař
    08.01.2013 21:19

    Zdravím, celý článek jsem nečetl, jen proletěl, je pěkně napsaný...
    Co mě nejvíc pobavilo, musím si rýpnout:
    WIFI: "Určitě to je dobrý nápad, který přitáhne nové zákazníky do FF kategorie."
    Tak to je gól! :-) Nic ve zlém, samozřejmě.

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    09.01.2013 10:27

    Je to první FF fotoaparát v nejlevnější kategorii FF. co má WIFI přímo vestavěn. Lidi chtějí sdílet na dálku i na blízko. Letos jsem potkal v klášteře v Ladakhu jednu fotografku - fotila lidi Leicou na ČB. Viděl jsem to zklamání lidí, že jim to nemůže ukázat. A tenhle trend jde dál. 6D je i rozumně velký a FF je spojována s kvalitou a tu chce i spoustu lidí, kteří technice vůbec nerozumí. Alespoň já znám pár lidí, co takhle uvažují..

  • Petr Bambousek SulaSula.com
    Petr Bambousek SulaSula.com
    09.01.2013 11:46

    Jsem spokojený majitel 6D a měl jsem ho "koupený" prakticky hned po představení. Jsem si vědom jeho nedostatků (pro mě jen AF), ale především jeho předností (neskutečně kvalitní výstupy a citlivost středního AF -3EV!), které jsou pro moji tvorbu mnohem důležitější. Přínost wi-fi spatřuji hlavně v možnosti připojit foťák k tabletu nebo smart telefonu a fotit diskrétné na dálku, případně si promazávat nepovedené fotky na externím zařízení bez nutnosti vytahovat foťák z brašny. Jen si Andreji oprav v závěru to označení EOS 6D Mark II :-D To si schovej za dva roky, až předělají AF a donutí to současné majitele zase změnit :-D

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    09.01.2013 12:18

    Petře, mě je jasné, že jakmile ten přístroj vlastníš, začneš WIFI využívat a posouvá tě to hned dál. Já mám zatím 5D Mark II a momentálně zkouším nové věci v krajině, kde mě neomezuje. Jednou to však ten čas přijde, jen se neví kdy. Tenhle můj foťák byl na cestách již několikrát na hranici života a smrti utopením.. Těla se musí maximálně využít dokud spolehlivě jedou.

  • David Lukáš 1
    David Lukáš 1
    11.01.2013 22:41

    Líbí se mi, že fanda Canonu nehaní Nikon a Canon dokáže hodnotit objektivně včetně chyb. Podle mě pěkně napsáno.

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    13.01.2013 20:56

    To: Díky. Jsem určitě pragmatik a ne zrovna srdcař značek. Jakmile máš objektivy, přechod Canon - Nikon a naopak je ekonomický nesmysl. Dobré je, že synové jsou žlutí, takže jim mohu koukat přes rameno. Oni také věděli proč to udělali. Jinak bychom si brali navzájem objektivy. Ty už máme společné s Helenou. Jen o můj Pentax 645 nikdo nestojí...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse