Test fotoaparátu Sony Cyber-Shot RX100

  • Taffey
    Taffey
    27.08.2012 15:03

    A myslíte si, Jene Dobrovdský, že ten váš "vetší zoom" by cenu ospravedlnil a ne spíš opačně? Pod vaším úhlem pohledu byste musel Fuji PinePix X100 odepsat úplně. Víte, já sice s ostatními Vašimi názory, stran RX100 docela souhlasím, ale tyhle názory, ohledně zoomů, vedou právě k tomu, že se lidé choavají jako smyslu zbavení a 45x zoom ej to pravé. Pak se není čemu divit, že člověk čte názory, že jak je možné, že jsem si koupil za 40 tisíc sklo 70-200/2,8 a ono to nemá ani 3x zoom, když seťák 18-55 má o něco víc než 3x zoom a přitom to je širokáč. Možná by nebylo od věci trochu té osvěty a nepropagovat velké rozpětí ohnisek furt dokola. Mi na RX100 spíš vadí těch 20 megapixelů a to pře 1´´ čip. Je to strašné, na takové rozlišení to chce aspoň ten APSc formát. K čemu foťák s větším kompaktním čipem, když to, za šera, šumí? Aůe jinak vypadá mašinka docela dobře, ale za tu cenu mám nexe 5N s APSc čipem. A to je už jiné kafe.

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    27.08.2012 15:20

    Taffey - u pana Dobrovodského je to pravidlem, že velebí zoomy a megapixely - jako by mu nešlo o kvalitu snímků, ale o marketingové dostihy. Také si myslím, že kdyby dali na tento čip cca 12Mpix, tak by to bylo slušné a kdyby navíc ještě dali hledáček, tak už by se o tom dalo mluvit jako o kompaktu pro "pokročilé" amatéry a nadšence. Takto to je jen další hračka pro lovce šumících megapixelů.

  • Walther Krupinsky 1
    Walther Krupinsky 1
    27.08.2012 20:00

    Proč se někdo nemůže divit tomu, že si někdo kupuje za 40 tisíc sklo 70-200/2,8? Jakým způsobem to žere chleba? Pokud mam gearfagotry na urovni 1/4 milionu tak co s tím mají dělat dotazy majitelů 34x zoom?

  • Jiří Novotný Jifi
    Jiří Novotný Jifi
    28.08.2012 09:33

    Mně ty fotky minimálně do ISO 400-800 připadají úplně v pohodě. Mnohem líp než z levných kompaktů, spíše srovnatelné s DSLR. Zoom podle mě stačí, jaký je. Na můj vkus je u takovéto kategorie foťáku těch 20 MPix zbytečně moc. Cena je na můj vkus dost vysoká. Jedinou výhodou tady zůstává, že se tohle vejde do kapsy. Já osobně bych to za ty peníze nekoupil. Co však nějak nechápu, je, k čemu je vypnutí foťáku po detekování 2sekundového volného pádu. To je podle mě jen zbytečnost, která foťák prodraží. Jedna zbytečnost ke druhé, a cena jde nahoru.

  • Robert Kujan
    Robert Kujan
    09.09.2012 21:11

    Foťáček je to zajímavej. V porovnání s dnešníma kompaktama opravdu ano. Ikdyž, asi bych volil spíš nikony J1 nebo V1 - no prostě ty co mají taky palcový čip. Ale to jen proto, že mám doma zrcadlovku a spoustu objektivů. Chápu, že je to jiná kategorie. Co ovšem nechápu na této recenzi je fakt, že na konci článku testujete-hodnotíte kresebnost objektivu na základě snímku při maximálním zaclonění nebo odclonění... To je vážně nonsense. Tedy fotit na plnou díru chápu, u kompaktu určitě, ale na clonu 11 je to skoro zbytečný a pokud chci hodnotit kresebnost, tak bych spíš volil clony někde mezi. Optimální clona objektivu je obvykle ta třetí až čtvrtá, u lepších objektivů i druhá, to ví každej kdo trochu fotí.

  • BronaVoznica
    BronaVoznica
    09.08.2016 21:23

    Pro nadšence do RX100vek:
    https://www.facebook.com/groups/RX100CzSk/

  • KIV
    KIV
    09.08.2016 22:16

    Facebook
    Zaregistrovat se.
    Pokud chcete pokračovat, musíte se přihlásit.
    Přihlásit se na Facebook
    Zapomněli jste přístup k účtu? · Zaregistrovat se na Facebooku

  • E.B.E
    E.B.E
    10.08.2016 09:35
    Reaguje na BronaVoznica 09.08.2016 21:23:

    "Pro nadšence do RX100vek: https://www.facebook.com/groups/RX100CzSk/..." - zobrazit celý komentář

    KIV chtěla jen jednoduše říct, že ne každej máme fejsbůk :-) ...a tudíž nám je odkaz houby platnej :-))

  • KIV
    KIV
    10.08.2016 19:24
    Reaguje na BronaVoznica 09.08.2016 21:23:

    "Pro nadšence do RX100vek: https://www.facebook.com/groups/RX100CzSk/..." - zobrazit celý komentář

    KIV chtěla jen jednoduše říct, že to je to co dostala při kliknutí na ten odkaz.
    Takže ten odkaz je jí fakt houby platnej.
    I když docela by mě zajímalo co tam je, když vlastním příbuzného tomu foťáku, tedy RX10, a mám ho docela dost ráda...:-)

  • E.B.E
    E.B.E
    10.08.2016 21:02
    Reaguje na KIV 10.08.2016 19:24:

    "KIV chtěla jen jednoduše říct, že to je to co dostala při kliknutí na ten..." - zobrazit celý komentář

    Myslím, že jen opakuješ, co jsem napsal. Pokud totiš budeš na fejsu přihlášená, zobrazí se ti odkaz správně :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse