Zpracování tématu: "Zub času"

  • Radek Burda
    Radek Burda
    25.04.2011 09:09

    jen bych doplnil, jak prace s popiskem muze danou praci umocnit a jak je dulezite popisky cist.
    (asi nejznamejsim prikladem jsou popisky na WPP)

    Lajnerovic chaloupka bez popisku je takova nejaka, dalsi, milionta chaloupka.

    S popiskem je to velmi dobra zabava.

    Blby tri slova....

  • rulisa
    rulisa
    04.05.2011 19:32

    No, a vítězná fotka je zas jen vytažená z archívu...
    Není nad to poslat si na "posouzení" (de facto do neoficiální soutěže o nejlíp oceněnou fotku) dílko, který se spolehlivě osvědčilo už dávno v galerii FA.

  • DaHo
    DaHo
    05.05.2011 19:42

    Rulisa,je to snad v nějakých pravidlech této soutěže zakázané?Pokud ne,nevidím v tom žádný problém a není důvod se tu dál na toto téma bavit a vyvolávat zbytečnou nevraživost.

  • rulisa
    rulisa
    06.05.2011 00:28

    Co není zakázáno... :-)
    S tou nevraživostí - ok. Jasný. :-)

    Ale jinak - zkus mi vysvětlit, co to autorovi dá, když si nechá posoudit fotku třeba i několik let starou a dávno otleskanou, opochválenou?
    Psala jsem to už minule že by přeci měl být autorsky už o hodně dál, schopen objektivního pohledu na svou fotku i bez pomoci...
    Tak pak už mi vychází jen jeden důvod, proč ji pošle.

  • rulisa
    rulisa
    06.05.2011 00:30

    (Se omlouvám, na FA chodím studovat jednak fotografii, druhak sociologii a psychologii. :-)))

  • Radek Burda
    Radek Burda
    06.05.2011 12:28

    rul,
    muze to byt daleko prostsi..
    ----------------------------
    tleskani na fa ma zvuk tleskani placacky na mouchy.
    a leckdo muze mit chut zjistit,
    jak to vypada i ve svete, kde se chodi na zachod
    a kupuji se cerstve housky.
    -----------------------------
    a ver mi,
    povazovat dlouha leta sva dila zhrzene za zneuznane genialnosti,
    je jev dosti obvykly...

    (obvykle prumerne duse svadi slava Franze Kafky po jeho smrti :)

  • Radek Burda
    Radek Burda
    06.05.2011 12:39

    (napriklad ta ocenena fotografie je tou sepii uplne zabita, nehlede na fakt, ze je to takova typicka fackovska (fáčkovská) "vychytavka" typu: hele, kamco, pojd dnes v sobotu fotit, moje manzelka neni doma. Ja bych do toho sel tak nejak umelecky, vis?)

  • Tomáš Peterka
    Tomáš Peterka
    17.05.2011 05:43

    Proč jsem poslal na posouzení starší fotku?
    1. není to zakázané
    2. Tato rubrika se jmenuje fotorádce a podle názvu a jména posuzujícího - Milan Šusta, jsem předpokládal, že bude fotka skritizována člověkem, který focení rozumí, narozdíl od některých "kritiků" na FA. S podobným tématem chci pokračovat a potřebuju zjistit, jestli cesta, kterou se chci vydat se musí ještě nějak směrovat a hlavně jak. Na rozdíl od většiny kritik nejen na FA p. Šusta napsal o všech publikovaných fotkách, co je na fotce dobře, nebo špatně a proč to tak je! Tato kritika je přínosná nejen pro mě a čtu jí, i když se netýká mě. Např. kritika rabura je toho důkazem. "napriklad ta ocenena fotografie je tou sepii uplne zabita" mi nic nedá, jen jsem se dověděl, že se kritikovi nelíbí sepie, ale proč a co je na té sepii v daným případě špatný se nedovím.

  • Radek Burda
    Radek Burda
    17.05.2011 12:10

    :-)
    ja jsem se take nedozvedel, jak ji zjemni :-DDD

    boze, boze! :-DDD

  • rulisa
    rulisa
    25.05.2011 23:15

    Názor jwednoho člověka je pro tebe rozhodující?
    Ty sám nemáš žádný nadhled nad fotkou s odstupem času?
    Nedokážeš si vybrat z iks komentářů to podstatné, byť napsané třeba mezi řádky?
    Jaký máš pocit, když fotku doděláš?
    Jsi tak nejistý, že musíš mít slovo odborníka, abys věděl, jestli chceš v nasazeném směru pokračovat nebo ne?
    Fotíš proč?

    (To jsou otázky, co mi letí hlavou, protože tvoje odpověď by mi seděla na profesní a kariérní dilema, ale ne na koníčka, jehož podstatou má být tvořivost, hravost, a tedy i vlastní, individuální hledání... Ale s přihlédnutím k tomu, že i koníčky vidí každý jinak a dělá jinak a žije jinak...)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse