Canon PowerShot SX30 IS

  • tomik 3
    tomik 3
    31.01.2011 09:35

    Vadí vám absence raw? Snad si nemyslíte, že si tento stroj koupí člověk, který fotografování rozumí.

  • Jiří Novotný Jifi
    Jiří Novotný Jifi
    31.01.2011 10:01

    No, jak se dívám na parametry zoomu a velikost čipu, tak to připomíná spíš videokameru. Akorát videokamrea nemá rozlišení MPix, takže tam pidičip satčí. Tedy, nacpat 14 MPix na tak malý čip a dát tomu 35x zoom, to je masakr. Stejně jako tomša si myslím, že skoro nikdo z těch, kdo si tohle koupí, nebude RAW potřebovat.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    31.01.2011 13:09

    Videokamery mají rozlišení v Mpx. FullHD je prakticky 2Mpx rozlišení. A to neřeším fyzické rozlišení jejích čipů, které je podstatně vyšší.

  • Jiří Novotný Jifi
    Jiří Novotný Jifi
    31.01.2011 13:20

    Jo, vypadlo mně tam to číslo 14 :-(
    Chtěl jsem napsat, že kamera nemá rozlišení 14 MPix :-(

    Protože má kamera podstatně méně obrazových bodů na snímači, pidičip jí stačí - narozdíl od tohoto kompaktu, kde je na pidičipu narvaných 14 MPix.

  • oldabasak
    oldabasak
    31.01.2011 14:39

    Zdá se mi to nic moc. Souhlasím s "tomikem" Ale co holt lidi kupují, to se vyrábí. Spíše se to opravdu blíží levné videokameře, než foťáku. Líp to točí, než fotí. Už se těším na nástupce :-) Ale když často slyším lidi jak říkají něco jako "to už je fakt dobrej foťák, má 15Mpx, 25krát zoom, točí video, to nemá chybu, ten bych chtěl", tak ty opravdu RAW nepotřebují a možná mají klid. Cvakají si pro radost a nehrajou si na pany fotografy.

  • Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    31.01.2011 17:08

    No mezi námi - když jsem se teď na workshopu vzbudil v noci bolestí ruky (prakticky 8 hodin držení 300/2,8 s 1DIIN nebo 5DII s gripem), tak bych možná podobný přístroj uvítal :-)))

    A teď vážně - samozřejmě to je marketingové šílenství, ale třeba proti Olympusu 800UZ s podobným rozsahem to ještě nedopadlo tak zle. Tady je k dispozici i elektronický hledáček, díky kterému to jde jakž takž držet a pár dalších kladů - sice bych to nikomu nedoporučil ani tak, ale když to někoho zláká, tak to posloužit může.

  • Petr Šesták
    Petr Šesták
    31.01.2011 17:11

    Nedávno mi přestal stačit kompakt a tak jsem přešel z kompaktu na vyšší třídu kde jsem zjistil, že se také budu muset ještě naučit lépe fotit. Nový foťák jsem měl sebou v práci a ukázal ho kolegovi. První věc co udělal bylo to, že se podíval na to jaký má zoom. Zakroutil setovým objektivem (18-55mm) a řekl: hmm moc velký zoom to nemá. V té chvíli jsem si uvědomil, jak jsou všichni zmasírovaní megapixely a zoomem. Další parametry ho už nezajímaly.

  • Rudi Klier
    Rudi Klier
    31.01.2011 21:12

    2 Petr Šesták: Dobře.. :-D

  • tomik 3
    tomik 3
    31.01.2011 21:54

    Koukal jsem na cenu toho Olympusu 880UZ: 5500 Kč.
    To je téměř polovina zde recenzovaného Canonu.
    Hodně atraktivní cena, to se prodávat bude.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    31.01.2011 23:00

    Známý byl s kolegou na Borneu, fotografický amatér, měl 40D a nadával, že pořád musí přehazovat skla. Záviděl kolegovi, který tam měl právě tuhle SX30ku... Na A3 SX30 moc není, ale má detaily krajiny o kterých se s běžnými skly na DSLR může jen zdát. Pro jeho potřeby jsou fotky z dovolené exkluzivnější. Třeba i makro....

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse