•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 798 fotografií NAROVINU
    • 57 646 fotografií Černobílé foto
    • 101 474 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 17. 6. 18:42
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Jozef Varényi 1
      Jozef Varényi 1 | Diskuse ke článkům | 10. 6. 12:11
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 11 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Diskuse ke galeriím | 8 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Prodám set objektivů pro Canon EOS EF

    prodám

    Sony Alpha A7 II tělo

    prodám

    M50 foto set

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Sony FE 90 mm f/2,8 Macro G OSS

    prodám

    prodám tělo - CANON EOS 1Ds Mark III

    prodám

    Leica 35 mm f/1,4 ASPH SUMMILUX-M

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

old archiv

585(5.9) 48 hodin: 476 (6.0)
Lexator Lexator (41 372 bodů)
V galerii: Černobílé foto

tak tohle sem fotil asi před 2 lety... obyč foťáčkem asi za 3 kila tak sem to naskenoval a doupravil v PS no a tohle je výsledek... :)

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • Beníček 1
    Beníček 1
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 18:04
  • Jonesy
    Jonesy
    celkem 4 781 bodů
    |
    15.09.2005 18:04

    6+

  • Karel  Pagačík
    Karel Pagačík
    celkem 108 237 bodů
    |
    15.09.2005 18:04

    5+
    pěkné

  • Jaroslav Kruliš Jaroslaf
    Jaroslav Kruliš Jaroslaf
    celkem 24 783 bodů
    |
    15.09.2005 18:05
  • Vlastimil Novák link-in-man
    Vlastimil Novák link-in-man
    celkem 16 202 bodů
    |
    15.09.2005 18:05
  • iggy
    iggy
    celkem 15 120 bodů
    |
    15.09.2005 18:06

    6+...za 3kila?

  • Gwann - Nejširší muzejník kustod širokých sbírek
    Gwann - Nejširší muzejník kustod širokých sbírek
    celkem 14 346 bodů
    |
    15.09.2005 18:06
  • Janka87
    Janka87
    celkem 8 623 bodů
    |
    15.09.2005 18:06

    Chlape, v tobě stejně něco je :-)

  • rehi
    rehi
    celkem 12 094 bodů
    |
    15.09.2005 18:07
  • Jan Tichý
    Jan Tichý
    celkem 29 658 bodů
    |
    15.09.2005 18:07
  • Dogina
    Dogina
    celkem 114 560 bodů
    |
    15.09.2005 18:08

    pěkné

  • Marek Gálik
    Marek Gálik
    celkem 12 087 bodů
    |
    15.09.2005 18:09
  • Zdeněk Vídeň
    Zdeněk Vídeň
    celkem 26 365 bodů
    |
    15.09.2005 18:09
  • Robert Švanda
    Robert Švanda
    celkem 78 322 bodů
    |
    15.09.2005 18:15

    6+

  • Petr Pazdírek Pazďa
    Petr Pazdírek Pazďa
    celkem 165 320 bodů
    |
    15.09.2005 18:15
  • hyzdic
    hyzdic
    celkem 64 446 bodů
    |
    15.09.2005 18:17

    paradny snimok, podla neho musis mat tiez dobre (a nevyuzite) oko na krajinky... :-))

  • bery 1
    bery 1
    celkem 672 bodů
    |
    15.09.2005 18:22

    na naskenovanou obyč. fotku ... super

  • erik alias eros
    erik alias eros
    celkem 4 281 bodů
    |
    15.09.2005 18:30

    uprava sa podarila ;)

  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 18:33

    krajinky mě neberou.. vždycky pak ztoho vylezou tuctovky chtělo by to zajímavý místa a tak...
    no za 2 roky se chystám na Island takže tam se asi ucvakám :)))

  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 18:37

    jinak je to opravdu focený takovou obyč bakelit krabičkou co dělá jen cvak... žádný nastavení nic každá rodina tyhle cvakátka má doma...

  • Sedmikráska
    Sedmikráska
    celkem 3 040 bodů
    |
    15.09.2005 18:37
  • Mišo Bebjak
    Mišo Bebjak
    celkem 8 389 bodů
    |
    15.09.2005 18:39
  • Dana Hatalová
    Dana Hatalová
    celkem 29 332 bodů
    |
    15.09.2005 18:43
  • jan dvořák termit
    jan dvořák termit
    celkem 5 117 bodů
    |
    15.09.2005 18:49
  • Honza Straka
    Honza Straka
    celkem 2 632 bodů
    |
    15.09.2005 19:03

    To se Ti povedlo

  • Juraj Šebok
    Juraj Šebok
    celkem 11 793 bodů
    |
    15.09.2005 19:05
  • zbyněk
    zbyněk
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 19:07

    tak máš dobrej základ :)
    asi si to chtěl mít jako karty přesně napůl, co? já bych se přimlouval pro malé vyosení.

  • Ašuša
    Ašuša
    celkem 3 493 bodů
    |
    15.09.2005 19:08

    pěkný

  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 19:09

    2 nezbeda: ???

  • sk 2
    sk 2
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 19:13
  • Robert Adamec
    Robert Adamec
    celkem 239 502 bodů
    |
    15.09.2005 19:16
  • zbyněk
    zbyněk
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 19:22

    čemu ??? - dobrej základ myslím, že to umíš i s bakelitovým nářadím, vyosením, myslím, že bych horizont dal vejš.

  • pierrre
    pierrre
    celkem 27 203 bodů
    |
    15.09.2005 19:22

    5++

  • Martina Smyckova
    Martina Smyckova
    celkem 3 140 bodů
    |
    15.09.2005 19:25
  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 19:25

    nechápu to vyosení...
    jen mimo soutěž já před dvěma lety nevěděl o fotografii vůbec nic... a to byl jedinej foťák co jsem měl... :))) tohle byli moje začátky :)

  • Jiří Dvořák Fotomužík
    Jiří Dvořák Fotomužík
    celkem 108 924 bodů
    |
    15.09.2005 19:26
  • Eva Švarcová
    Eva Švarcová
    celkem 56 576 bodů
    |
    15.09.2005 19:33
  • zbyněk
    zbyněk
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 19:36

    no a těm začátkům říkám dobrej základ = fotografický vidění. :o)

  • Fotograf 53
    Fotograf 53
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 19:41

    Lexíku, při týhle tvý fotce by vycák i impotent ... :-)) smíchy, bejby, tohle mi k tobě nesedne, nelehne a ni se nepostaví

  • Petra Farkašová
    Petra Farkašová
    celkem 17 436 bodů
    |
    15.09.2005 19:42
  • Josef Pecha
    Josef Pecha
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 19:43

    pěkné

  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 19:43

    2 Irca mě stojí furt... :D

  • Fotograf 53
    Fotograf 53
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 19:46

    tak v tom případě posílám lejdy přítelce 6 knedlíků, slib je slib

  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 19:47

    jo ta moje sní knedlíky tak 2... jo čokoládu to by si tala 6x :))

  • Fotograf 53
    Fotograf 53
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 19:50

    :-)

  • Aneta Lucie Seidlová
    Aneta Lucie Seidlová
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 19:54

    To jsou Velvary, že???????????
    :-)))))))

  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 19:57

    :))) Jj a kdy že to přijedeš? :)
    sliby chyby :(

  • Alexander Jamernegg
    Alexander Jamernegg
    celkem 23 119 bodů
    |
    15.09.2005 19:57
  • Vojta Mihalík
    Vojta Mihalík
    celkem 5 810 bodů
    |
    15.09.2005 19:57
  • Sergej Rachmaninov
    Sergej Rachmaninov
    celkem 6 587 bodů
    |
    15.09.2005 19:58
  • Aneta Lucie Seidlová
    Aneta Lucie Seidlová
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 20:00

    Tedy Lexíku... jaké sliby-chyby?

  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 20:01

    no někdo řikal že přijede a doteď nic :((((

  • Fotograf 91
    Fotograf 91
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 20:15

    Na ten bakelit je to skoro na výjimečnou.:o)

  • Petr Toman
    Petr Toman
    celkem 3 800 bodů
    |
    15.09.2005 20:20
  • Martin Šťastný Stagr
    Martin Šťastný Stagr
    celkem 9 420 bodů
    |
    15.09.2005 20:24
  • www.julakertesz.com
    www.julakertesz.com
    celkem 268 399 bodů
    |
    15.09.2005 20:27

    «•Dobrý poštení ... a furt jo?•»

  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 20:33

    Julíku nějak nechytám vlákno.. aco furt jo? :)

  • Milan Vojtík
    Milan Vojtík
    celkem 106 355 bodů
    |
    15.09.2005 20:40

    ***

  • Josef Janošec
    Josef Janošec
    celkem 14 438 bodů
    |
    15.09.2005 20:43
  • Vladimír JOSKA
    Vladimír JOSKA
    celkem 112 950 bodů
    |
    15.09.2005 20:47
  • tomáš sikora
    tomáš sikora
    celkem 650 bodů
    |
    15.09.2005 20:53
  • Stanislav Tošner
    Stanislav Tošner
    celkem 60 774 bodů
    |
    15.09.2005 21:08
  • Amelie
    Amelie
    celkem 1 694 bodů
    |
    15.09.2005 21:12

    7 a možná ještě + je za to, že je to moje rodné město, na které nedám dopustit; je tam plno nádherných objektů k focení.

  • ľubo augustinský
    ľubo augustinský
    celkem 0 bodů
    |
    15.09.2005 21:19

    príma

  • Roman Graus
    Roman Graus
    celkem 8 793 bodů
    |
    15.09.2005 21:24
  • Jakub Šmolík
    Jakub Šmolík
    celkem 409 bodů
    |
    15.09.2005 21:40

    Proč vrážet do fototechniky tolik peněz, když to jde i takhle... :-)

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    celkem 82 138 bodů
    |
    15.09.2005 21:46
  • Martin KOVALIK
    Martin KOVALIK
    celkem 406 583 bodů
    |
    15.09.2005 22:20

    to je nádherný, prodáš mi to? dal bych to na zeď
    ale prosimtě - sem student, tak to nepřeháněj
    Saudek prodává za 50 000 tak se nevopič

  • Lexator
    Lexator
    celkem 41 372 bodů
    |
    15.09.2005 22:22

    2 Martínek vedoucí: Woe! :)))

  • Martin Zíta
    Martin Zíta
    celkem 128 327 bodů
    |
    15.09.2005 22:28

    hehe..ty kluku šikovná.. a pak že potřebujeme zrcadlovky za třicet litrů..:-)) 6+

  • Daniel Basjuk
    Daniel Basjuk
    celkem 51 393 bodů
    |
    15.09.2005 22:37
  • rhelena
    rhelena
    celkem 17 248 bodů
    |
    15.09.2005 22:42

    líbí se mi

  • Marek Suvák
    Marek Suvák
    celkem 34 bodů
    |
    15.09.2005 22:49

    nepredas ten fotacek?:)))

  • Petr Dočkal www.dphoto.cz
    Petr Dočkal www.dphoto.cz
    celkem 29 337 bodů
    |
    15.09.2005 22:57

    6+ Lexik se snazi... moc hezky :)

  • Laco K.
    Laco K.
    celkem 0 bodů
    |
    16.09.2005 07:50
  • R.C.
    R.C.
    celkem 46 623 bodů
    |
    16.09.2005 08:22
  • Marek Vajs
    Marek Vajs
    celkem 0 bodů
    |
    16.09.2005 08:24

    taketo ja mozem

  • LUBOM Hurajt - lubohurajt.com
    LUBOM Hurajt - lubohurajt.com
    celkem 90 623 bodů
    |
    16.09.2005 08:46

    pekné

  • Jan Švanda Honza
    Jan Švanda Honza
    celkem 41 704 bodů
    |
    16.09.2005 10:19

    6+ povedený

  • Jiří Malovaný
    Jiří Malovaný
    celkem 1 952 bodů
    |
    16.09.2005 10:24
  • Vlastimil Komínek leestee
    Vlastimil Komínek leestee
    celkem 26 074 bodů
    |
    16.09.2005 10:25
  • Radek Bidlo
    Radek Bidlo
    celkem 83 785 bodů
    |
    16.09.2005 11:35
  • DArtagnan
    DArtagnan
    celkem 1 594 bodů
    |
    16.09.2005 11:45

    Výborné Cvak :-) je vidět, že PS dokáže ve správných rukách divy. Chtěl bych vidět ten scanovaný zdroj...

  • Fotograf 35
    Fotograf 35
    celkem 0 bodů
    |
    16.09.2005 12:08

    Jo líbí ...

  • Markéta Levová
    Markéta Levová
    celkem 4 112 bodů
    |
    16.09.2005 12:57
  • Jaroslav Aichler
    Jaroslav Aichler
    celkem 15 339 bodů
    |
    16.09.2005 15:13
  • Lenka Klimtová
    Lenka Klimtová
    celkem 63 793 bodů
    |
    16.09.2005 15:22
  • Fotograf 89
    Fotograf 89
    celkem 0 bodů
    |
    16.09.2005 15:54
  • Tesa
    Tesa
    celkem 0 bodů
    |
    16.09.2005 16:00
  • Martin Dago
    Martin Dago
    celkem 1 439 bodů
    |
    16.09.2005 16:57
  • Michal Mrázek 1
    Michal Mrázek 1
    celkem 9 076 bodů
    |
    16.09.2005 19:36
  • Allysa
    Allysa
    celkem 7 994 bodů
    |
    16.09.2005 22:55

    cvak:)

  • Antonín Beránek
    Antonín Beránek
    celkem 0 bodů
    |
    16.09.2005 23:04
  • Jitulka75
    Jitulka75
    celkem 18 265 bodů
    |
    17.09.2005 10:51
  • darebak
    darebak
    celkem 0 bodů
    |
    17.09.2005 21:34
  • Petr Scháněl
    Petr Scháněl
    celkem 10 900 bodů
    |
    17.09.2005 22:58
  • lusa
    lusa
    celkem 52 260 bodů
    |
    18.09.2005 13:20
  • Mrtví uživatel - dobrý uživatel
    Mrtví uživatel - dobrý uživatel
    celkem 0 bodů
    |
    18.09.2005 18:58
  • Cyrus Virus
    Cyrus Virus
    celkem 0 bodů
    |
    18.09.2005 21:53
  • juice
    juice
    celkem 3 699 bodů
    |
    19.09.2005 00:22

    fuj, to je ale gýč :)

  • Ľubomír Homola Lubo54
    Ľubomír Homola Lubo54
    celkem 131 519 bodů
    |
    19.09.2005 09:17
  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    celkem 214 543 bodů
    |
    19.09.2005 09:38
  • Karol Hradský arcady
    Karol Hradský arcady
    celkem 161 314 bodů
    |
    19.09.2005 17:08

    ciste cb

  • Vlado W
    Vlado W
    celkem 23 785 bodů
    |
    19.09.2005 20:13
  • Fotograf 111
    Fotograf 111
    celkem 0 bodů
    |
    20.09.2005 11:43
  • Jiří Rösner
    Jiří Rösner
    celkem 4 153 bodů
    |
    20.09.2005 15:23
  • Daaali
    Daaali
    celkem 325 bodů
    |
    27.09.2005 16:18

    fakt pekne ;-)

  • Daaali
    Daaali
    celkem 325 bodů
    |
    27.09.2005 16:19
  • Jiří Šubrt.com
    Jiří Šubrt.com
    celkem 136 625 bodů
    |
    28.09.2005 10:08
  • Slavomír Labudek
    Slavomír Labudek
    celkem 444 bodů
    |
    17.10.2005 06:42
  • Lukáš Lejdar
    Lukáš Lejdar
    celkem 10 083 bodů
    |
    22.10.2005 21:08
  • Martin Myška morlor.net
    Martin Myška morlor.net
    celkem 0 bodů
    |
    01.11.2005 20:17

    pekne :))

  • Jan Krejan
    Jan Krejan
    celkem 0 bodů
    |
    09.11.2006 11:14
  • spiderlubos
    spiderlubos
    celkem 11 869 bodů
    |
    22.01.2007 14:13

Další informace

Vloženo: 15. 9. 2005
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 181 x

Štítky fotografie

  • architektura 21325x
  • město 24803x
  • černobílá fotografie 49235x

Další fotky autora

  • - u pramenů Orinoka -
  • na půdě
  • - wraith bug -
  • - hoši, kde to sakra jsme? -
  • i killed her 2/2
  • - Hurviňululu :D -
  • - tanečnice smrti aneb potvora jedna -
  • - poslanecká sněmovna -
  • - sladké sny o létání -
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • Troubit na trumpety...
  • V zajetí tónů,,,
  • ....vesmírný tanec...
  • Alexandra
  • V Kozlovicích
  • "bába s hadrem na hlavě"
  • Už to nebolí ...
  • Brouk v trávě
  • Praha stará i nová
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

2. 7. 2026 - 6. 7. 2026

Téma dne "ERBY" - 2. července 2026

Celé znění tématu: ERBY (ZNAKY) ČESKÝCH MĚST A ŠLECHTICKÝCH RODŮ Projděte se po našich městech, vesnicích, hradech a zámcích a zaměřte se na erby…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.