Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).
Nízká hladina světla je navozena spíše extrémním otvorem objektivu. Nezlob se,ale snímek krom podvečerní atmosféry a pěkných vln má příliš mnoho chyb,aby si zasloužil pochvalu(celkové rozostření způsobené neudržením a částečně difrakcí objektivu při maximálním zaclonění, nakloněný horizont+spousta nečistot na snímači patrných na obloze - vystoupivších vlivem velkého zaclonění).
Dobrý den, děkuji za komentář, provedla jsem na fotce drobné úpravy - srovnání horizontu a odstranění nečistot) ZDE: https://img38.rajce.idnes.cz/d3802/16/16617/16617277_5f1537060babefdd26c9d6f8d9d26a03/images/12.jpg?ver=0
co se rozmázání týče, foťák jsem měla položený, nedržela jsem ho v ruce. O difrakci, se přiznám, slyším poprvé, už jsem si k tomu něco našla. Příště si na to dám pozor.
"Dobrý den, děkuji za komentář, provedla jsem na fotce drobné úpravy -..." - zobrazit celý komentář
Ahoj. Výrazně lepší. Nedostatky,o kterých byla řeč, je dobré si pohlídat už při focení. Obzvláště u statických snímků,kdy je čas. To je fotografova vizitka. Ideální je fotka,se kterou není třeba už dále nic provádět - prostě čistá, přirozená. Mám rád snímky s dlouhými časy, a někdy je velké zaclonění jedinou cestou,pokud člověk není vybaven tmavým neutrálním filtrem. Ale při cloně 32 málokterý objektiv kreslí přijatelně ostře. Většina skel má optimum na středních hodnotách clon. Portrétní objektivy spíše pod středem. Difrakce se ale dá i záměrně efektově využívat k "snovému" podání. Díky za ochotu k debatě a ať se daří.
"Nízká hladina světla je navozena spíše extrémním otvorem objektivu. Nezlob..." - zobrazit celý komentář