...log
Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).
Tahle už méně, než ta úvodní, ale pořád dobrý ...
Tato mě baví víc než pouhá ruka s cigaretou. Je tu dialog vyjádřený gestama rukou, tváře diskutujících záměrně chybí, místo nich je v pozadí divák uprostřed, který na střídačku sleduje obě strany jako rozhodčí. Je to originální. Možná bych ji ořízl napravo (a nahoře) pro lepší středovou souměrnost.
U předchozí se ti nelíbí kompoziční čistota, bezchybnost...tady po ni voláš :)
"U předchozí se ti nelíbí kompoziční čistota, bezchybnost...tady po ni voláš..." - zobrazit celý komentář
To se těžko vysvětluje:-) Kompozice je pro mě důležitá vždycky. Tou čistotou jsem ale v případě ruky s cigaretou myslel spíš celkový záběr, výřez, kde celá nevypočitatelná situace v hospodě je okleštěná jen na klišovitý detail ruky s cigaretou, který vlastně nevyjadřuje nic. Tato fotka v sobě ten hospodský život má v sobě a souměrnějším záběrem by se podpořil dojem z diskuze (beztak je podle mě toho místa vpravo a nahoře zbytečně moc).
"To se těžko vysvětluje:-) Kompozice je pro mě důležitá vždycky. Tou..." - zobrazit celý komentář
Já myslím, že to je jednoduché, podvědomě tlačíte autora tam, kde by jste chtěl být při focení této situace sám. Fotografie je silně individuální a osobní záležitost, takže každý tu situaci může vnímat jinak. Je na autorovi, jak nám to podá. Na nás pozorovatelích je jak se s tím popereme . Ale každá diskuze je samozřejmě přínosná . Přecházet fotky mlčením, nebo jen body je blbost. Třeba mě ten prostor nahoře nechává v klidu...:)
asi bych tam ten prostor nahoře klidně ořízl, ale chtěl jsem tam mít toho člověka vpravo, aby se dalo odhadnout jaká strana baru je pro hosty ..... možná to není podstatné, ale ...
jen po horním ořezu by vznikla taková divná nudle ......
...... i když ..... mohl bych zkusit panorama na baru ...... tak snad příště
ono to kolem 6 ráno není nic lehkého :-)
V podstatě to tak je, asi každá kritika autora někam tlačí a je jen na něm, aby si to přebral, co je pro něj důležité a co ne.
"asi bych tam ten prostor nahoře klidně ořízl, ale chtěl jsem tam mít toho..." - zobrazit celý komentář
Měl jsem na mysli oříznout především pravou stranu, aby se "rozhodčí" dostal na střed a gestikulující ruce byly rovnoprávnými stranami sporu. Vršek až následně kvůli zachování původního poměru stran. V podstatě banální ořez.
http://www.jpeg.cz/images/2016/02/09/Lf8Wm.jpg
Tak jo, ten kousíček beru...i když ta "změna" pro mě není podstatná..
"Měl jsem na mysli oříznout především pravou stranu, aby se "rozhodčí"..." - zobrazit celý komentář
ano, asi to vypadá lépe takto oříznuté (rozhodčí uprostřed) a ani jsem nepřišel o toho pravého človíčka
za kritiku jsem rád, proto sem vkládám, kdybych stál jen o plácání po zádech, tak vkládám jinam (né že by mi občas nějaká ta pochvala vadila)
možná by mi vůbec nevadilo, kdyby pán naproti mně neseděl :)) Strhává na sebe až příliš pozornosti, stačil by mi ten vpravo :))
"možná by mi vůbec nevadilo, kdyby pán naproti mně neseděl :)) Strhává na..." - zobrazit celý komentář
Lenko a nebavíme se tu už tak náhodou o jiné fotce :)
"Lenko a nebavíme se tu už tak náhodou o jiné fotce :)..." - zobrazit celý komentář
:D
"Tato mě baví víc než pouhá ruka s cigaretou. Je tu dialog vyjádřený gestama..." - zobrazit celý komentář