•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 799 fotografií NAROVINU
    • 57 654 fotografií Černobílé foto
    • 101 495 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Josef Holota
      Josef Holota | Diskuse ke galeriím | včera 14:25
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 17. 6. 18:42
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 11 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Diskuse ke galeriím | 8 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Prodám set objektivů pro Canon EOS EF

    prodám

    DJI Osmo Mobile 8

    prodám

    M50 foto set

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Canon EF-S 10-18 mm f/4,5-5,6 IS STM

    prodám

    prodám tělo - CANON EOS 1Ds Mark III

    prodám

    Canon EF 50 mm f/1,8 STM

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Sýkorka leskohlavá

86(5.3) 48 hodin: 80 (5.3)
Pavel Kolárik 1 Pavel Kolárik 1 (31 028 bodů)
V galerii: Zvířata

Včerajšia fotografia / 10.1.2014/ v remízke.

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • Ádík
    Ádík
    celkem 5 076 bodů
    |
    12.01.2014 00:28
  • KIV
    KIV
    celkem 8 578 bodů
    |
    12.01.2014 00:49
  • Vlasta Drahošova
    Vlasta Drahošova
    celkem 59 037 bodů
    |
    12.01.2014 07:36
  • HARE1
    HARE1
    celkem 690 bodů
    |
    12.01.2014 08:09
  • Zdenek Stránský
    Zdenek Stránský
    celkem 72 472 bodů
    |
    12.01.2014 09:21
  • tatá milan
    tatá milan
    celkem 30 720 bodů
    |
    12.01.2014 09:23

    +

  • Miroslav Peter
    Miroslav Peter
    celkem 1 303 bodů
    |
    12.01.2014 10:01
  • Libero
    Libero
    celkem 19 435 bodů
    |
    12.01.2014 11:06
  • Majka55
    Majka55
    celkem 18 255 bodů
    |
    12.01.2014 12:41
  • Rostislav Kejdana
    Rostislav Kejdana
    celkem 3 026 bodů
    |
    12.01.2014 13:10
  • rulisa
    rulisa
    celkem 16 436 bodů
    |
    12.01.2014 15:35

    2 - 3
    Ta přeostřovaná neostrost a nekresba je zoufalá. Nasvědčující i cosi o pořádném výřezu.

    Možná, že problém téhle věčně se opakující nedobré technické kvality u tvých fotek je i v nastavených hodnotách focení. Osobně si myslím, že třeba tady použitý čas 1/80 při ohnisku 150 mm je na živé zvíře, navíc s pírky nejspíš na větru, ukrutně málo.

    Koukám, že všichni ostatní kritici už jsou na IL, tak aspoň tohle pípnutí, než tam budu taky. :-))

  • darina markova
    darina markova
    celkem 445 bodů
    |
    12.01.2014 16:26
  • Pavel Kolárik 1
    Pavel Kolárik 1
    celkem 31 028 bodů
    |
    12.01.2014 18:49

    rulisa sa tentokrát nezaprela. Však sa ani nedivím. Pri tomto technickom vybavení fotenie bez krytu a extrémne pohyblivého objektu a námetu , ktorý som mal k dispozícii ani nešlo lepšie túto fotku urobiť a verím tomu že ani jeden kritik včetne Teba rulisa by to nedokázal urobiť lepšie. A Tvoja "detektívná" práca pri zisťovaní koho som dal do IL je "obdivuhodná" a svedčí to o tom ako si na mňa nastavená , keď si sa stala "mluvčím" IL-károv. Čo tak sa pozastaviť koľko IL títo kritici dostali / napr. ladislav 666 je v tom úplný preborník /. Je zaujímavé , že s touto istou fotografiou som uspel na iných serveroch suverénne a bola v TOP . A vôbec túto fotku som v postprocese málo doostril a to len kvôli tomu, že môj foťák má dosť hrubý pred snímačom AA filter, tak to bolo nutné.. a Tvojim šuntom bu som určite tiež dal 2 alebo 1 pretože ju neuznávam a považujem to len za bezproblémové cvakanie kde nie sú také prekážky ako pri mojich námetoch a také som robil ako školák mysliac si že je to umenie a výtvarné. Preto som sa preorientoval na zmysluplnejšie fotografovanie živej prírody ako sú kvety, huby, živočíchy. A týmto si len vlastne dokumentovala, že ostatní prispievatelia, ktorých pohľad je iný sú nie "Rulisovskí" a preto máš odo mňa IL, aby si už neotravovala, lebo predpojatosť je tu jasná aj vzhľadom k iným komentárom a vždy si bola taká.

  • Jarka B
    Jarka B
    celkem 17 936 bodů
    |
    12.01.2014 19:48

    Pavle, ale rulisa má pravdu a že to ostatní nevidí, to je jejich mínus.

  • Renata Kosnarová
    Renata Kosnarová
    celkem 52 932 bodů
    |
    12.01.2014 21:06
  • aktešas
    aktešas
    celkem 178 bodů
    |
    13.01.2014 09:37

    Tohle není na 6. Ani 5. Ani 4.

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    celkem 2 743 bodů
    |
    13.01.2014 09:48

    Věřím, že fotografie na jiných serverech bodovala (však boduje i tady), protože lidé mají rádi roztomilé sýkorky, to ale nic nevypovídá o neakceptovatelné technické kvalitě atd.
    Nemám nic proti fotografování přírody, když se to dělá pořádně, a i tady na FA je mnoho těch, kteří to opravdu umí. Je tak těžké se z jejich tvorby poučit?

    píp

  • Fifto
    Fifto
    celkem 10 022 bodů
    |
    13.01.2014 09:53

    Citácia: Pri tomto technickom vybavení fotenie bez krytu a extrémne pohyblivého objektu a námetu , ktorý som mal k dispozícii ani nešlo lepšie túto fotku urobiť

    Veď to je v tom, keď nemám dobré technické vybavenie, nemám vypracované krytie a iné záležitosti (Bambousek, Prosický makali a majú), tak takýto typ fotiek ani nefotím a keď fotím, tak fotím, ale pre seba - alebo aj pre server ale potom treba byť pripravený na kritiku. Ja tu mám tiež zopár počiatočných "wild" fotiek a komentáre som mal rovnaké, pretože som mal tiež "takéto technické vybavenie", fotil som bez krytu a pod. Zobral som si z toho ponaučenie a mozerné "wild" už na server nedávam ...

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    celkem 83 581 bodů
    |
    13.01.2014 09:58

    + líbí

  • Pavel Kolárik 1
    Pavel Kolárik 1
    celkem 31 028 bodů
    |
    13.01.2014 11:21

    Stotožňujem sa s fiftovým komentárom. A preto upúšťam od pridávanie vtákov na tomto serveri. Ako dôchodca ani nikdy nebudem mať techniku, ktorá by pomohla technickej dokonalosti živých motívov ako napr, prezentujú Bambousek alebo Prosický. Žiaľ. Nie je to v mojich možnostiach po finančnej stránke. Ale podotýkam, že istá skupina ľudí, voči mne zaujatá pre posledné vlákno aj tak by ma bodovo opomenula i v tom prípade keby som tú techniku mal a pridával dokonalejšie fotky. Uvidím ďalej a budem sa snažiť pridávať iné fotografie iných motívov, ale očakávam podobné reakcie od mojich oponentov ako doteraz a bude úplne jedno čo nafotím a ako to nafotím. Ako v iných prípadoch začal sa stejne proces vyštvania mojej osoby z tohoto serveru ako "nepohodlného" kritika istý "umelcov" .

  • Josko 1
    Josko 1
    celkem 2 395 bodů
    |
    13.01.2014 18:37
  • KIV
    KIV
    celkem 8 578 bodů
    |
    14.01.2014 01:48

    Co já se tady naposlouchala řečí, že třeba kompaktíkem se nic pořádného vyfotit nedá, ten že si dělá co chce, ostří kam chce, hloubka ostrosti je nanic.
    Hmmm, jak to že tedy někdo dokáže fotit se starým kompaktíkem takhle, a má třeba vloženo pár stovek krásných fotek s průměrem přes 6?
    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=1&gal=cam&galcam=100385&galsort=default
    A jak to, že nejvíc tady kritizuje kvalitu fotek třeba člověk, který sám vkládá nekvalitní výřezy z mobilu?
    A kdyby to bylo jenom ve výbavě, proč tu poslední rok člověk pomalu nezakopne o vloženou fotku z přírody, focenou těmi, co ten ekvipment mají, a používat ho umí...

  • Vlado Maginhradský - Walgata
    Vlado Maginhradský - Walgata
    celkem 2 187 bodů
    |
    14.01.2014 10:26
  • Vlado Maginhradský - Walgata
    Vlado Maginhradský - Walgata
    celkem 2 187 bodů
    |
    14.01.2014 10:26

    Pekný portrétik.

  • Pavel Kolárik 1
    Pavel Kolárik 1
    celkem 31 028 bodů
    |
    14.01.2014 10:33

    No ono je to tak, že mnohí autori majú chronický odpor k námetom z prírody a tak fotia si všelijaké kúlničky na dřívi, sušiace sa prádlo, zabitú sviňu, ploty a rôzne machulovité motívy mysliac si vo svojej nadutosti, že tvoria výtvarnú fotografiu. Zaujímavé, že niektorým stačí pinhol, aby žili s vedomím, že vytvorili niečo extra- Pre mnohých je fotiť prírodu a živé pohyblivé objekty strata času. Ono ja to vidím inak. Fototografujú nenáročné scény pri ktorích sa "nezapotia"lebo je to jednoduchšie . A ešte keď je v ČB tak to je bomba. Pre mnohých je Ľubiteľ a iné staré pracovným nástrojom a aj keď vychádzajú z toho šedivé fotky to je umenie. Odpor k digitálnej technike je tu obzvlášť typický pre pár jednotlivcov. Nikto z nich sa nezamyslí nad výhodami digitálu, že je to lacnejšie , efektívnejšie a pod. Vzbura proti tým, ktorí pracujú už z digitálnou technikou vedie potom k vnútorným rozbrojom na tomto servery, k predpojatosti a možno aj závisti. Je rozdiel nafotiť krvavničky na stole ako striehnúť aj hodiny na vtáčika, či inú zver a pritom záber aj vhodne zakomponovať a technicky zvládnuť. Podobne je to s makrom. kytkami / zvlášť keď je vietor/ a podobne. Je to náročnejšie samozrejme ako nejaká stará brána, či vrcholce žeriavov, prípadne pani v kuchyni s varechou, tiene na chodníku postáv, či stromu, lampy a pod. A tak tvoria " výtvarnú fotografiu". Je to fotografovanie z pohodlnosti a možno aj lenivosti.

  • Petr.
    Petr.
    celkem 61 bodů
    |
    25.01.2014 12:53

    Pavle, narazil jsem tu na Tvůj boj už na několika místech a když třeba vezmu Tvůj poslední komentář pod touto fotkou, tak bych s ním i souhlasil. Musel by ale končit před "Fototografujú nenáročné scény pri ktorích sa "nezapotia"lebo je to jednoduchšie ..." Proč vlastně opovrhuješ jinými žánry, když to samé vadí Tobě? Když má být fotka dobrá, tak to je málokdy jednodušší. Někdo musí víc přemýšlet, někdo déle hledat, čekat...

    Už mě to po čtení Tvých komentářů napadlo několikrát, tak jsem to jednou napsal. Ahoj :-)

  • Jindřich Adamec
    Jindřich Adamec
    celkem 0 bodů
    |
    18.12.2014 22:57

    +++

Další informace

Vloženo: 11. 1. 2014
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 137 x

Štítky fotografie

  • zvířata 55225x

Další fotky autora

  • hubky -
  • Jedna dvojička zo stmuliek...
  • Vidlochvost - otakárek
  • Astra
  • Brenthis ino
  • scila dvojlistá / bifolia /
  • Sýkorka palustris
  • Pahlivy
  • Neskorá jeseň 2014
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • Máj, lásky čas.
  • BUBO BUBO
  • Kdo neumí, ten čumí :-)
  • Moja  moja
  • Vlha pestrá
  • Mladíček
  • Volavka a čáp
  • Slípka zelenonohá (mládě)
  • Donáška do domu
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

2. 7. 2026 - 6. 7. 2026

Téma dne "ERBY" - 2. července 2026

Celé znění tématu: ERBY (ZNAKY) ČESKÝCH MĚST A ŠLECHTICKÝCH RODŮ Projděte se po našich městech, vesnicích, hradech a zámcích a zaměřte se na erby…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.