Včerajšia fotografia / 10.1.2014/ v remízke.
Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).
2 - 3
Ta přeostřovaná neostrost a nekresba je zoufalá. Nasvědčující i cosi o pořádném výřezu.
Možná, že problém téhle věčně se opakující nedobré technické kvality u tvých fotek je i v nastavených hodnotách focení. Osobně si myslím, že třeba tady použitý čas 1/80 při ohnisku 150 mm je na živé zvíře, navíc s pírky nejspíš na větru, ukrutně málo.
Koukám, že všichni ostatní kritici už jsou na IL, tak aspoň tohle pípnutí, než tam budu taky. :-))
rulisa sa tentokrát nezaprela. Však sa ani nedivím. Pri tomto technickom vybavení fotenie bez krytu a extrémne pohyblivého objektu a námetu , ktorý som mal k dispozícii ani nešlo lepšie túto fotku urobiť a verím tomu že ani jeden kritik včetne Teba rulisa by to nedokázal urobiť lepšie. A Tvoja "detektívná" práca pri zisťovaní koho som dal do IL je "obdivuhodná" a svedčí to o tom ako si na mňa nastavená , keď si sa stala "mluvčím" IL-károv. Čo tak sa pozastaviť koľko IL títo kritici dostali / napr. ladislav 666 je v tom úplný preborník /. Je zaujímavé , že s touto istou fotografiou som uspel na iných serveroch suverénne a bola v TOP . A vôbec túto fotku som v postprocese málo doostril a to len kvôli tomu, že môj foťák má dosť hrubý pred snímačom AA filter, tak to bolo nutné.. a Tvojim šuntom bu som určite tiež dal 2 alebo 1 pretože ju neuznávam a považujem to len za bezproblémové cvakanie kde nie sú také prekážky ako pri mojich námetoch a také som robil ako školák mysliac si že je to umenie a výtvarné. Preto som sa preorientoval na zmysluplnejšie fotografovanie živej prírody ako sú kvety, huby, živočíchy. A týmto si len vlastne dokumentovala, že ostatní prispievatelia, ktorých pohľad je iný sú nie "Rulisovskí" a preto máš odo mňa IL, aby si už neotravovala, lebo predpojatosť je tu jasná aj vzhľadom k iným komentárom a vždy si bola taká.
Pavle, ale rulisa má pravdu a že to ostatní nevidí, to je jejich mínus.
Tohle není na 6. Ani 5. Ani 4.
Věřím, že fotografie na jiných serverech bodovala (však boduje i tady), protože lidé mají rádi roztomilé sýkorky, to ale nic nevypovídá o neakceptovatelné technické kvalitě atd.
Nemám nic proti fotografování přírody, když se to dělá pořádně, a i tady na FA je mnoho těch, kteří to opravdu umí. Je tak těžké se z jejich tvorby poučit?
píp
Citácia: Pri tomto technickom vybavení fotenie bez krytu a extrémne pohyblivého objektu a námetu , ktorý som mal k dispozícii ani nešlo lepšie túto fotku urobiť
Veď to je v tom, keď nemám dobré technické vybavenie, nemám vypracované krytie a iné záležitosti (Bambousek, Prosický makali a majú), tak takýto typ fotiek ani nefotím a keď fotím, tak fotím, ale pre seba - alebo aj pre server ale potom treba byť pripravený na kritiku. Ja tu mám tiež zopár počiatočných "wild" fotiek a komentáre som mal rovnaké, pretože som mal tiež "takéto technické vybavenie", fotil som bez krytu a pod. Zobral som si z toho ponaučenie a mozerné "wild" už na server nedávam ...
+ líbí
Stotožňujem sa s fiftovým komentárom. A preto upúšťam od pridávanie vtákov na tomto serveri. Ako dôchodca ani nikdy nebudem mať techniku, ktorá by pomohla technickej dokonalosti živých motívov ako napr, prezentujú Bambousek alebo Prosický. Žiaľ. Nie je to v mojich možnostiach po finančnej stránke. Ale podotýkam, že istá skupina ľudí, voči mne zaujatá pre posledné vlákno aj tak by ma bodovo opomenula i v tom prípade keby som tú techniku mal a pridával dokonalejšie fotky. Uvidím ďalej a budem sa snažiť pridávať iné fotografie iných motívov, ale očakávam podobné reakcie od mojich oponentov ako doteraz a bude úplne jedno čo nafotím a ako to nafotím. Ako v iných prípadoch začal sa stejne proces vyštvania mojej osoby z tohoto serveru ako "nepohodlného" kritika istý "umelcov" .
Co já se tady naposlouchala řečí, že třeba kompaktíkem se nic pořádného vyfotit nedá, ten že si dělá co chce, ostří kam chce, hloubka ostrosti je nanic.
Hmmm, jak to že tedy někdo dokáže fotit se starým kompaktíkem takhle, a má třeba vloženo pár stovek krásných fotek s průměrem přes 6?
http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=1&gal=cam&galcam=100385&galsort=default
A jak to, že nejvíc tady kritizuje kvalitu fotek třeba člověk, který sám vkládá nekvalitní výřezy z mobilu?
A kdyby to bylo jenom ve výbavě, proč tu poslední rok člověk pomalu nezakopne o vloženou fotku z přírody, focenou těmi, co ten ekvipment mají, a používat ho umí...
Pekný portrétik.
No ono je to tak, že mnohí autori majú chronický odpor k námetom z prírody a tak fotia si všelijaké kúlničky na dřívi, sušiace sa prádlo, zabitú sviňu, ploty a rôzne machulovité motívy mysliac si vo svojej nadutosti, že tvoria výtvarnú fotografiu. Zaujímavé, že niektorým stačí pinhol, aby žili s vedomím, že vytvorili niečo extra- Pre mnohých je fotiť prírodu a živé pohyblivé objekty strata času. Ono ja to vidím inak. Fototografujú nenáročné scény pri ktorích sa "nezapotia"lebo je to jednoduchšie . A ešte keď je v ČB tak to je bomba. Pre mnohých je Ľubiteľ a iné staré pracovným nástrojom a aj keď vychádzajú z toho šedivé fotky to je umenie. Odpor k digitálnej technike je tu obzvlášť typický pre pár jednotlivcov. Nikto z nich sa nezamyslí nad výhodami digitálu, že je to lacnejšie , efektívnejšie a pod. Vzbura proti tým, ktorí pracujú už z digitálnou technikou vedie potom k vnútorným rozbrojom na tomto servery, k predpojatosti a možno aj závisti. Je rozdiel nafotiť krvavničky na stole ako striehnúť aj hodiny na vtáčika, či inú zver a pritom záber aj vhodne zakomponovať a technicky zvládnuť. Podobne je to s makrom. kytkami / zvlášť keď je vietor/ a podobne. Je to náročnejšie samozrejme ako nejaká stará brána, či vrcholce žeriavov, prípadne pani v kuchyni s varechou, tiene na chodníku postáv, či stromu, lampy a pod. A tak tvoria " výtvarnú fotografiu". Je to fotografovanie z pohodlnosti a možno aj lenivosti.
Pavle, narazil jsem tu na Tvůj boj už na několika místech a když třeba vezmu Tvůj poslední komentář pod touto fotkou, tak bych s ním i souhlasil. Musel by ale končit před "Fototografujú nenáročné scény pri ktorích sa "nezapotia"lebo je to jednoduchšie ..." Proč vlastně opovrhuješ jinými žánry, když to samé vadí Tobě? Když má být fotka dobrá, tak to je málokdy jednodušší. Někdo musí víc přemýšlet, někdo déle hledat, čekat...
Už mě to po čtení Tvých komentářů napadlo několikrát, tak jsem to jednou napsal. Ahoj :-)
+++