•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 798 fotografií NAROVINU
    • 57 646 fotografií Černobílé foto
    • 101 468 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 17. 6. 18:42
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Jozef Varényi 1
      Jozef Varényi 1 | Diskuse ke článkům | 10. 6. 12:11
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 11 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Diskuse ke galeriím | 8 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Prodám set objektivů pro Canon EOS EF

    prodám

    Sony Alpha A7 II tělo

    prodám

    M50 foto set

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Sony FE 90 mm f/2,8 Macro G OSS

    prodám

    prodám tělo - CANON EOS 1Ds Mark III

    prodám

    Leica 35 mm f/1,4 ASPH SUMMILUX-M

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Přepalka obecná

116(5.2) 48 hodin: 96 (5.3)
Lada Železná Lada Železná (12 312 bodů)
V galerii: Černobílé foto

Šla jsem se projít a na co nenarazilo moje botanické oko! Ano, to co vidíte na fotce je skutečně vzácná přepalka obecná. Nemohla jsem se s vámi o tuto šťastnou událost nepodělit.
Užijte si to.

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 17:43

    a jejda, sem nezakázala bodování, to zas bude :D no nic no :D

  • Jiří Šrejma
    Jiří Šrejma
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 17:46

    me se to libit...zajimave a nevsedni

  • MR
    MR
    celkem 49 bodů
    |
    05.02.2008 17:46

    :))

  • Destil
    Destil
    celkem 1 097 bodů
    |
    05.02.2008 17:47

    botanicky vysoce zajímavé, asi ji pujdu taky hledat do svého digiherbáře

  • Fotograf 325
    Fotograf 325
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 17:48

    +

  • Nela Smržová Chro chro
    Nela Smržová Chro chro
    celkem 34 902 bodů
    |
    05.02.2008 17:51

    :-)

  • Mariana Ryšavá
    Mariana Ryšavá
    celkem 612 bodů
    |
    05.02.2008 17:52

    celkem fajn atmosféra. Možná mi vadí, že není nic ostré

  • marcelkonecny.com
    marcelkonecny.com
    celkem 27 377 bodů
    |
    05.02.2008 17:53
  • roobeed
    roobeed
    celkem 27 900 bodů
    |
    05.02.2008 17:54
  • MartinS 2
    MartinS 2
    celkem 5 997 bodů
    |
    05.02.2008 17:57

    Ta je ale krááásnáá ...

  • Coquelicot
    Coquelicot
    celkem 1 752 bodů
    |
    05.02.2008 17:58

    mně se líbí. i formátově...

  • Tomáš Bohanes 1
    Tomáš Bohanes 1
    celkem 30 171 bodů
    |
    05.02.2008 18:00
  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:02

    heleďte, tak když se vám to líbí a když už sem nechala zaplý to bodování, tak mi taky dejte nějaký šestky teda :-P

  • Petra  Herrmannová
    Petra Herrmannová
    celkem 1 942 bodů
    |
    05.02.2008 18:04
  • id
    id
    celkem 22 040 bodů
    |
    05.02.2008 18:09

    Tak jo ;-)

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:12

    joo, kdyby byli všichni tak poslušní jako adrianna..

  • hu
    hu
    celkem 9 580 bodů
    |
    05.02.2008 18:17

    *

    6..

    :)

  • renegade
    renegade
    celkem 493 bodů
    |
    05.02.2008 18:20

    celkom prijemne
    5, nestaci? :)

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:21

    renegade: no tak...se příště zeptej, než mi ji dáš :-P
    ale tak lepší než nic no, díky :D

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 18:23

    Copa, konice se rozbil autofokus? :-)

  • Mbonita
    Mbonita
    celkem 1 034 bodů
    |
    05.02.2008 18:25

    mé botanické srdce plesá..jsem z oboru:-)))))))lokalita prosím?

  • Milon
    Milon
    celkem 1 757 bodů
    |
    05.02.2008 18:27
  • Destil
    Destil
    celkem 1 097 bodů
    |
    05.02.2008 18:27

    Mbonita

    lokalita je celkem jasná, FA :-D

  • Vojtech Szücs  NATURFOTO
    Vojtech Szücs NATURFOTO
    celkem 76 901 bodů
    |
    05.02.2008 18:29
  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:29

    Jindro, tobě se to nezdá dost ostrý? :( a já se tak snažila!

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:30

    Mbonita: lokalitu neprozradím...nechci, aby mi to tam vyškubali nějaký bláznivý herbářáci

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 18:31

    Chceš body, bejby?

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:33

    no řekni kolik dáš a já se rozhodnu

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 18:36

    No, tak já té fotce je vidět, žes jako obvykle přd focením nepřemýšlela, a že je to cvak, který se povedl pouhou náhodou... Tak přemýšlej, co bys asi tak mohla dostat. :-)

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:40

    No Jindro, nevim jestli se tim mám chlubit, ale tohle ani zas tak náhodnej cvak není...
    A i kdyby byl, tak popravdě řečeno nechápu proč by to mělo ovlivnit jak se ti ta fotka líbí :-/

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 18:43

    víš dobře, že já na líbí/nelíbí nehraju... Dokud nepochopíš, že focení není o líbí/nelíbí, tak to nikdá nebudeš umět... :-)

    Tak co, kolik by sis dala bodů? :-)

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:46

    No to asi nepochopim právě že...

    A kolik bodů bych si dala já moc směrodatný není, vzhledem k tomu, že sem sem tu fotku dala, tak se mi asi nezdá špatná...Dej mi kolik myslíš ty.

  • Miluše Hörmannová
    Miluše Hörmannová
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 18:48

    z fotky je houby poznat, co za rostlinku to je :-(
    chybi ostrost

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 18:48

    tak jo

    5+

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:51

    Jindroo, slíbil si mi trojku přece :(

    Miluše: No, to je právě pro přepalky typický...ostrost je subjektivní záležitost, chápu že je jí tam pro někoho hodně málo :)

  • PETUL
    PETUL
    celkem 83 097 bodů
    |
    05.02.2008 18:53

    +

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 18:54

    slíbil jsem ti spravedlivé bodování, pokud vím... :-)

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:55

    No dobře Jindro, odpouštim ti, akorát by mě eště zajímalo, jestli ti teda vadí, že to vypadá jako náhodnej cvak :-/

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:55

    Jindroo, slíbil si mi trojku přece :(

    Miluše: No, to je právě pro přepalky typický...ostrost je subjektivní záležitost, chápu že je jí tam pro někoho hodně málo :)

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 18:56

    zajímavý přírodní úkaz

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 18:58

    Lado, ono to NEVYPADÁ jako náhodný cvak, on to JE náhodný cvak... :-D

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 19:01

    No né. Tohle není zrovna typ fotek, kterej by se dal nějak předem promejšlet...ale když už sem byla na tom místě, s těma kytkama, tak už sem to promejšlela...ty děláš jak kdybych to cvakala poslepu nebo co :-/

  • Odhlášený
    Odhlášený
    celkem 4 142 bodů
    |
    05.02.2008 19:03

    S tímhle názvem by tam snad nemohly nebýt přepaly, co?
    Mě se líbí, ale já mám asi úplně vykolejený vkus (vycházím z hodnocení svých fotek:o)

  • Tomáš  Sterčo
    Tomáš Sterčo
    celkem 1 949 bodů
    |
    05.02.2008 19:04
  • Marta Černická
    Marta Černická
    celkem 50 606 bodů
    |
    05.02.2008 19:04

    :-))

  • Fotograf 309
    Fotograf 309
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 19:06

    4/5 celkom fajn

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 19:07

    no, mohlo to být ještě lepší, kdybys při focení více zapojila mozek... :-)A já ti dal motivační známku... :-)

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 19:09

    Odhlášený: Já si myslim, že máš výbornej vkus ;)

    Tomáš Sterčo: copak, copak? chybí ti ostrost, je to přepálený, má to moc zmatenou kompozici? jen povídej :D

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 19:11

    Jindra Kodýdek: začíná pro tebe být typický, že u každý mý fotky chodíš okolo horký kaše, naznačuješ, že je všechno špatně, ale nikdy neřekneš co...
    se v tom nevyznám

  • Martin Rada jmr
    Martin Rada jmr
    celkem 30 202 bodů
    |
    05.02.2008 19:12

    +

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 19:20

    Hele, tak špatně je třeba kompozice, ten stonek tam ruší... Dále bych uvíta lepší práci s DOF, více se zaměřit na jeden z květů... Neříkám, že měl být ostrý, jen prostě výraznější...

  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    05.02.2008 20:28

    dobře Jindro, díky, sem ráda že slyšim něco konkrétnějšího...

    ale ten stonek se mi tam stejně líbí :D

  • ArBen
    ArBen
    celkem 507 bodů
    |
    05.02.2008 22:08
  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    celkem 0 bodů
    |
    05.02.2008 23:01

    No, a to je právě onen důvod, proč ti nechci k fotkám nic psát. Ty jsi tvrdohlavá, napíšeš si, že se ti to tak líbí a basta.
    Takže ty výhrady potom nemají cenu. :-)

  • Richard Pollák
    Richard Pollák
    celkem 32 639 bodů
    |
    06.02.2008 13:24
  • Ivča J.
    Ivča J.
    celkem 111 025 bodů
    |
    06.02.2008 14:41
  • Lada Železná
    Lada Železná
    celkem 12 312 bodů
    |
    06.02.2008 16:03

    Nepřeháněj Jindro...trvdohlavá možná jsem, ale k tý druhý výhradě jsem neřekla ani slovo, protože s ní celkem souhlasim...

  • Con Troll
    Con Troll
    celkem 1 002 bodů
    |
    06.02.2008 16:31
  • magda langhans la-guna
    magda langhans la-guna
    celkem 32 243 bodů
    |
    07.02.2008 00:52
  • syky - hú - lú - vú
    syky - hú - lú - vú
    celkem 4 509 bodů
    |
    08.02.2008 21:47
  • wojtar
    wojtar
    celkem 95 976 bodů
    |
    09.02.2008 20:55
  • Eva Sitášová
    Eva Sitášová
    celkem 100 255 bodů
    |
    21.02.2008 19:09
  • Dušan Třeťák
    Dušan Třeťák
    celkem 16 519 bodů
    |
    24.02.2008 19:49

Další informace

Vloženo: 5. 2. 2008
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 108 x
Fotoaparát: Konica Minolta Dimage Z20

Štítky fotografie

  • emotivní 28287x
  • příroda 107571x
  • černobílá fotografie 49235x

Další fotky autora

  • Z lesa
  • Vzhlížení
  • Na běžkách
  • Praha s prsty deště
  • Lampovní
  • Celkem obyčejná tráva
  • Pod deštníkem
  • Za oknem
  • Hrad
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • Pražský Titanic
  • Ve stínu kolonády
  • Nefotografovat!
  • Odrazy identity
  • zátiší
  • --- mrazivý dech ---
  • Budoucí rodinný mechanik
  • ***
  • V zajetí tónů,,,
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

2. 7. 2026 - 6. 7. 2026

Téma dne "ERBY" - 2. července 2026

Celé znění tématu: ERBY (ZNAKY) ČESKÝCH MĚST A ŠLECHTICKÝCH RODŮ Projděte se po našich městech, vesnicích, hradech a zámcích a zaměřte se na erby…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.