Novinky v Adobe Photoshop CS5

  • Taffey
    Taffey
    13.05.2010 08:43

    Má to ještě, vůbec, co dělat s fotografováním? Myslím, že ne. Myslím, že majitel další verze už nebude muset mít ani foťák. Bude mu stačit databáze motivů, něco jako puzzle a bude si moci skládat fotky od stolu.

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    13.05.2010 10:39

    Nemá, Photoshop není fotografický program, ale grafický editor. Content Aware Fill mi třeba přijde skvělý na tvorbu tilovaných textur.

  • Ondřej Hájek
    Ondřej Hájek
    13.05.2010 10:40

    Tafey: samozřejmě i tak to může skončit... Kdo to bude chtít používat na koláže, bude fungovat jak píšeš, kdo používá PS na vylepšení (zhoršení - záleží na názoru pozorovatele) bude to používat jako věc která mu usnadní fungování... Každopádně CS5 už zkouším a musim říct že v Adobe opět zapracovali na jádru a udělali velkej skok v rychlosti oproti CS4, což mě těší... HDRpro funguje taky moc hezky a potěšila i redukce šumu v RAWu :)

  • Jan Škop
    Jan Škop
    13.05.2010 21:29

    Oddelovani - plugin Extrack v cs4 nezmizel, je v 64bit verzi a v 32 je jen mimo hlavni instalaci.

  • Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    15.05.2010 23:41

    Taffey - ono to ale není jen o "malůvkách", v CS5 je i dost věcí vyloženě fotografických. Třeba chytré "roztažení" po opravě náklonu nebo nějaké korekci perspektivy je skvělá věc, která leckdy pomůže. HDR taky není od věci a takhle se dá pokračovat. Prostě každý si najde podle svých potřeb...

  • Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    15.05.2010 23:41

    Taffey - ono to ale není jen o "malůvkách", v CS5 je i dost věcí vyloženě fotografických. Třeba chytré "roztažení" po opravě náklonu nebo nějaké korekci perspektivy je skvělá věc, která leckdy pomůže. HDR taky není od věci a takhle se dá pokračovat. Prostě každý si najde podle svých potřeb...

  • Fotograf 125
    Fotograf 125
    16.05.2010 17:27

    mě se pokrok líbí. Ušetří to čas,kterej nikdo neocení.

  • Fotograf 59
    Fotograf 59
    18.05.2010 14:58

    Kdo rika, ze musi clovek vyuzivat na fotografii vsechno co nabizi PS aby z toho vzniklo neco co neni ani fotka? To uz je problem toho, kdo sedi u PC!!!

  • Martin Zimmerman
    Martin Zimmerman
    21.05.2010 07:04

    to Taffey: ale vždyť Photoshop není určen přímo pro gotografy, na to má Adobe jiné nástroje (Lightroom) Photoshop je v základě program pro zpracování grafiky (tudíž nabídne medvědí službu grafikům a může pomoci i fotografům)
    Já osobně fotím na filmový středoformát a pokud si fotky nenechávám zvětšovat tak si snímky digitalizuji sám a funkce Content Aware Fill mi podstatně z jednodušší život v okamžiku, kdy se snažím odstranit ze skenu např prach a pod.

  • Petr Štefek
    Petr Štefek
    03.06.2010 08:22

    Taffey:...:-) Jarouši, příteli ..:-) nedávno si chrochtal blahem nad NikSoftware EfexPro 3.0, tak co se tu pohoršuješ nad funkcí "odjebat" sloup jedním tahem? :-)
    Musel jsem si šťouchnout ..:-))
    Hezký den všem!
    Petr

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse