První dojmy s Olympus Pen E-P1

  • František Zemek
    František Zemek
    22.06.2009 21:17

    Nevím, sem sice ,,postižený,, Olympákem (mám 3), ale todle no fakt nevím.
    Vadí mi akumulátor, u kompaktu mám raděj AA-čka, jednak je koupím všude aj v zapadlé dědině a jako cestovatel bez prašulí na hotely tomuto řešení dávám přednost.
    Citlivost - zírám.
    Rozměry - dost masivní.
    LEICA - obrovskou výhodou průhledový hledáček a ten tady jen přídavný, za těžké ,,love,,
    XD-karty mi neva, používám je na zálohování přímo v mašinách a mockrát se mi to vyplatilo.
    Jinak, snad se to uchytí.
    frantisekzemek.eu

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    Autor
    22.06.2009 21:33

    Chce ho vzít do ruky a chvilku s nim fotit. Kdyz jsem ho prinesla do redakce, zaujal vsechny na prvni pohled (mluvim o majitelich zrcadlovek). Ma sve kouzlo. Jak rikaji - neni do kapsy od kalhot ale od kabatu, vhodny napriklad jako kapesni varianta k zrcadlovce.

  • Petr Lavička
    Petr Lavička
    23.06.2009 07:53

    Digitální kompakt s výměnnými objektivy je tu.
    Akumulátor mi připadá jako výhoda, přístroj pak nemusí být těžký.
    Ale i tak mi připadá dost velký, když se to porovná s E420+25.
    Chtělo by to průhledový hledáček rovnou na přístroji, nasazovat oddělený je celkem nešikovné.
    Malý přístroj to ale nebude, zvláště s koženým obalem, mám něco podobného na E420 a přístroj se obalem hodně zvětšil.
    Kdyby tak šel objektiv 17/2,8 nasadit na E420, při zachování rozměrů, to by bylo něco. PL

  • Petr Luňák
    Petr Luňák
    23.06.2009 17:47

    Nevypada to zle, po obrazove strance.Vidim vsak dve velke nevyhody, absence hledacku a blesku.Da se to resit externe, pak uz le aparat ztraci v tom, v cem je jeho vyhoda-kompaktnost.Nehlede na cenu externich doplnku.

  • www.imasik.cz
    www.imasik.cz
    23.06.2009 23:57

    Crop faktor 2,0. Kde to jsme?! Proc tam rovnou nemontujou snimace z telefonu?! Z rybiho oka by bylo paradni tele a hura na jeleny...
    Ze 14mm skla udelat 28mm, to je proste k pousmani.

  • Petr Lavička
    Petr Lavička
    24.06.2009 07:43

    Mašík - fotoaparát s menším čipem jistě má své technologické limity, ale to neznamená, že pro běžné použití je špatný.
    Fotku s velmi malou hloubkou ostrosti prostě neuděláte.
    Ovšem kvalita na tisku 30x40 cm je velmi dobrá, dokonce i při nastavených vyšších citlivostech. A když se na stůl vedle sebe dají fotoaparáty s větším a menším čipem, rázem uvidíte i nezanedbatelné přednosti malého řešení.
    Na fotoaparátu v upoutávce se mi právě líbí malé rozměry objektivu, zejména když to porovnám se zoomy podobné světelnosti, tam je pak rozdíl opravdu velký.
    Navíc nic nebrání tomu, pořídit si fotoaparátů více typů, a mít tak všechny potřebné varianty najednou.
    PL

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    24.06.2009 14:58

    To Ilja Mašík: Mohu říci, že jsem hodně vysazen na velikost sensoru. Pořád fotím krajinu na střední formát a s DSLR jsem začal až s Canonem 5D. Hlavní výhoda tohoto stroječku je to, že je malý a nenápadný. Zkuste si vytáhnou 5D nebo Pentax 645 třeba ve vagónu v metru v NYC apod.. Tohle dá podstatně lepší kvalitu a kontrolu, než máte s kompaktem. 17mm je 35mm v kinofilmu. Je to krásný lehoučký objektivek pro takovéhle podniky. Tenhle foťáček se pak snadno strčí do bundy, třeba i bez pouzdra.

  • Leoš Suchánek Trhač
    Leoš Suchánek Trhač
    25.06.2009 03:08

    Nádherná hračka... Olympus proslul kdysi krásnými MF aparáty a později zajímavými pokusy o zrcadlovku bez výměnných objektivů - pro film pro i digi. Nyní tento trend otočil a nabízí kompakt s výměnnými skly, myslím, že tato koncepce má budoucnost a doufám, že se uchytí.

  • Mat 2
    Mat 2
    08.09.2009 17:43

    "Olympus konečně po dlouhých letech splatil velký dluh vůči svému tvrdému jádru filmových zrcadlovkářů, kteří vlastnili, či doufám ještě stále vlastní, vynikající objektivy Zuiko, které však nejsou kompatibilní s 4/3 systémem nových digitálních zrcadlovek Olympus"

    co to je za blábol? Vždyť objektivy Zuiko nejsou pochopitelně kompatibilní ani s micro fourd thirds bajonetem ....

  • Mat 2
    Mat 2
    08.09.2009 17:45

    Nicméně jej mám a je to paráda. Konečně něco, co si můýu vzít jen tak na výlet a přitom se vrátit se super fotkama...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse