Test fotoaparátu Nikon D90

  • kuavik
    kuavik
    03.11.2008 14:34

    Dobrá práce! Jsem spokojeným majitelem D80, ale musím říci, že možnost videosekvencí mě velmi láká. Trochu nižší šum je také plus. Uvidíme jak se bude vyvíjet cena.

  • Ali Ježek
    Ali Ježek
    03.11.2008 14:57

    TAk tedy nevím,co si mám myslet. Hodně jsem očekával test tohoto Nikonu a abych pravdu řekl,tak mě moc výsledek nepotěšil. Ohledně výbavy a ovládání je vše v pořádku,tam je vše víceméně nezměněno a osvědčeno v předcházejích modelech. Ale ta výsledná měření mě teda více než zklamala. Nevím,čím to může být. Snad ještě ne zcela vychytaným přechodem z CCD na CMOS. Nicméně výsledky fotoaparátů o třídu nižší jsou o třídu lepší (D60 i 450D) a to je dost zklamání,za ty peníze.

  • Milan Blažek
    Milan Blažek
    03.11.2008 15:05

    Díky za shrnující informace, už delší dobu po této zrcadlovce pokukuji. Jenom trochu postrádám srovnání objektivu 18-105 s objektivem 18-200, který je jako další varianta setu.

  • Kajfik
    Kajfik
    03.11.2008 15:16

    Ergonomie je v porovnani s Pentaxem K20D nebo Canonem 50D pro vetsi ruce zoufala... Fotak v ruce budi dojem bakelitove hracky. Slovu robustnost bych se v recenzi tohoto fotaku vyhnul. Minimalne proto ze vsech tri uvedenych je nejhorsi. A minimalne v tomhle ohledu jej jiste predci i Sony A700.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    03.11.2008 15:33

    Kuavik: Ja jsem spis zvedav, jaka bude cena te GPS-ky a noveho 50/1,4 G .... ;o)

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    03.11.2008 15:46

    Milan: 18-105 je rozhodne mnohem lepsi volbou nez 18-200, tedy alespon s ohledem na kvalitu kresby.

  • Borievky
    Borievky
    03.11.2008 17:04

    vlastné postrehy: fotak padne do ruky vyborne..cosa prevedenia tyka, posobi dobre ( aj ked tvrdeny plast na d50ke posobil lepsim dojmom ) a hlavne lepsie ako strasie triedy canonov, ked som mal pocit, ze pri najmensom pade sa fotak rosype.
    kvalita obrazu vyzera dost dobre ( aspon pre mna pri prechode z d50). tento tyzden skusim vytlacit nieco vacsie a posudim.
    co sa tyka citlivosti...neskumam to velmi. malokedy idem pri krajine cez 400ku.
    video je vybornym zpestrenim, najma pre ludi co cestuju a tam sa to video ozaj hodi mat po ruke.

    cize to je moje zhrnutie po par tyzdnoch pouzivania. poslednych par fotiek v galerii mam uz z d90. Ja som spokojny:)

  • Icko
    Icko
    03.11.2008 18:44

    VYBORNA MASINKA! HIGHLY RECOMMENDED! :) Po vyse dvoch tyzdnoch pouzivania D90 musim konstatovat len a len spokojnost. Uprimne, musim pochvalit priam podla mna vymakanu ergonomiu a ovladanie. Dve koliecka (vzadu a vpredu) su uzasna vec... Velmi rychlo som si na ovladanie zvykol, prakticky ako by niekto povedal "z hodiny na hodinu" :) Drzi a ovlada sa podstatne lepsie ako napr "krpata" 450D ktoru som mal v plane kupit predtym. Mal som (teda este stale mam) Sony F828 a ten rozdiel je teda fakt markantny. Uz tu mam aj zopar fotiek z D90tky. Chytila ma prave perfektne prepracovana ovladatelnost. Mal som moznost zopar dni skusat Canon 40D a akosi som sa nevedel skamaratit s tym koleckom (bleeee..). Obrazova kvalita je vyborna. Azda som postrehol mozno trochu jemnejsi vystup co sa prejavilo, ze trosicku viac doostrujem v postprocesingu (ale da sa aj vo fotak nastavit), ale mozno uz mi fakt to moje CRTcko vypaluje oci a slepnem :) BTW, mam aj cierne na bielom od lekara, ze som farboslepy ;) Cez 400 ISO idem malokedy, iba ak tak na akciach a tak. FINAL RESULT: GET IT!!! :))) caf

  • Ali Ježek
    Ali Ježek
    03.11.2008 20:13

    To Michal Kupsa:Jestě bych taky přivítal trochu bližší přiblížení setového objektivu 18-105. Opravdu jsem se rozhodoval mezi tímto a 18-200. Plánuje se nějaký srovnávací test zvlášť,nebo třeba i podobných od jiných značek?

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    03.11.2008 20:30

    Jež: Plany testu objektivu ted zatim zadne neznam ale muzu rict, ze 18-105 je opravdu hodne povedeny sklo. I kdyby stalo dvakrat i trikrat tolik, tak to podle me porad stoji za to ....

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse