Test fotoaparátu Nikon D700

  • www.imasik.cz
    www.imasik.cz
    11.08.2008 09:03

    Kreteni! Dalsi prasarna firmy Nikon...Po vzoru dvojice D200/D80 nyni opet vrazili svym zakaznikum kudlu do zad. (Stastny majitel D3)

  • Ivan Tomášek 1
    Ivan Tomášek 1
    11.08.2008 09:40

    Díky za článek.
    Jen jednu poznámku k ceně. Píšeš, že cena je příznivá...
    Trochu bych nesouhlasil, spíše je přemrštěná. Kdyby byla okolo 50 tisíc, to by potom byla příznivá.
    Cena v USA je 3.000USD, Norsko 15.000NOK (při dnešním kurzu 45 tisícKč)......

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.08.2008 09:52

    Ivan: Ja to myslel ciste v pomeru kolik co stoji na ceskem trhu.

  • nepodstatne
    nepodstatne
    11.08.2008 10:07

    Michal:
    Aj D3 podporuje UDMA CF karty. Bola by hlupost, ak by to tam Nikon nedal:
    http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/Product/Digital-SLR/25434/D3.html
    zalozka Tech Specs a niekde na zaciatku druhej stvrtiny ;)

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.08.2008 10:27

    Karol: Mas pravdu a asi to smaznu. Nejaky rozdil tam je ale abych rekl pravdu, tak jsem to uplne presne nepochopil - asi spis jde jen o vylepsenou podporu tech nejnovejsich, nejrychlejsich typu. Zrejme ze dokaze vyuzit tu rychlost 333x ....

  • nepodstatne
    nepodstatne
    11.08.2008 13:34

    Michal:
    Podla mna tam rozdiel nie je, len mozno potrebovali z marketingoveho hladiska nieco napisat. Predsalen UDMA sa za ostatny rok nezmenilo natolko, aby vysiel novy radic a podobne. Mozno je tam nejaky rozdiel kvoli D3 a jeho 2 slotom na CF karty, ale nemyslim.

    Radsej to vyhodit uplne, ako vymyslat, co by tam mohlo byt zmenene ;) :D

  • petr králík
    petr králík
    11.08.2008 13:46

    Tak mám tu možnost fotit s Nikonem D700 už od konce července a zatím si to pochvaluji. Vysoké citlivosti jsou super a otevírají se tím nové možnosti. Jediný problém, který zaznamenávám je objektiv. Po nasazení Nikkoru 24-120 jsem se doslova vyděsil, protože fotografie jsou směrem do krajů rozmazané až příliš. Je to vážně špatná kombinace a D700 vyžaduje velmi kvalitní optiku. Nové nano coated objektivy nebo starší obj. se zlatým proužkem. Prostě špičku od Nikonu, jinak je to špatné. Udělal jsem krátký test s 24-120 a dalšími objektivy, které mám. Obrázky jsou zde http://www.nonstopphoto.com/technika/testy/nikon-d700-2.html

  • Ivo Stankuš
    Ivo Stankuš
    11.08.2008 15:37

    Ilja Mašík -> by mě zajímalo, proč tak silná slova, obzvlášť pokud jsi "šťastný majitel D3" a ne frustrovaný fanboy co si koupil nejlepčí Nikon za 100tisíc, a teď lituje že nekoupil stejně dobrý D700 za polovic... Jinak díky Michalovi za článek.

  • Petr Lavička
    Petr Lavička
    11.08.2008 15:42

    Díval jsem se na ukázky z 24-120, připadá mi to ale spíš tak, ne že by byl objektiv na D700 vyloženě špatný, on bude nejspíš stejný jako byl na kinofilm.
    Potíž je v tom, že od D700 je vzhledem k ceně těla asi jiné očekávání (nerealistické) než u těla třeba za 0,1 ceny D700, kdy se vlastnosti tohoto objektivu zdály přiměřené.
    A že s tak vysokými nároky výrobce u téhle kategorie nepočítal...?
    Ukázka v testech je zrovna dost extrémní, tam by vyhověly jen nejlepší konstrukce. Ale třeba když z toho uděláte fotku tak 13x19, s hlavním motivem uprostřed, takže kraje už budou šuma fuk, tak objektiv tak špatný nebude. PL

  • nepodstatne
    nepodstatne
    11.08.2008 17:16

    Lavička - Petr Lavička:
    Nikon nema strednu triedu full frame objektivov :(
    Ma neskutocne zly 24-120 a celkom dobry 24-85
    Inak nic. Kedze je vsak doba, kde chcu vsetci VR a 24-85 ho nema...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse