Canon 90D a LR 6.14

  • marek.sykora
    marek.sykora
    Autor
    16.04.2023 22:29

    Ahoj vespolek, mam dve tela 6D mk II a 7D puvodni verzi. S full-frame jsem plne spokojen, mam k nemu tri velka skla: 24-70, 35 a 100, nemam potrebu menit nebo vylepsovat.

    To se vsak neda rici o 7D, kde mi nevyhovuje uz hodne veci, napr. display, typ karty, ovladani. Ale porad ho pouzivam z jedineho duvodu a tim je objektiv EF-S 24/2.8, ktery je proste uzasny, hlavne svou schopnosti ostrit na hodne blizko... A ty rozmery! Pancake...

    Takze cim nahradit 7D? Napada me bud 80D nebo 90D. Mam koupenou licensi LR6.14, ktera novejsi tela nepodporuje (80D jeste ano).

    Muze mi nekdo prosim nejak nasdilet par CR3 rawu z 90D? Treba krajina, neco barevneho, at mam predstavu, zda by slo vyuzit cestu pres DNG convertor...

    Zrovna u 6D mk II vim, ze cesta pres ten convertor kdyz jsem mel licensi LR 5.7 nefungovala dobre, barvy byly spatne, musel jsem hodne upravovat.

    Jasne, nejlepsi moznost by asi bylo koupit LR s podporou 90D, ale to uz je mesicni predplatne kolem 250Kc, tedy za 10let jako nove telo.

  • E.B.E
    E.B.E
    17.04.2023 18:03
    Reaguje na marek.sykora 16.04.2023 22:29:

    "Ahoj vespolek, mam dve tela 6D mk II a 7D puvodni verzi. S full-frame jsem..." - zobrazit celý komentář

    Nemám, neznám, ale umím používat internet. A tak si dám tu práci a nabídnu ti jeden z odkazů na "recenzi", včetně fotografií, k tomu samozřejmě možnost každou stáhnout v původním rawu (snad není angličtina problém). Další by nemělo být těžké "vygooglovat"
    https://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos90d

  • marek.sykora
    marek.sykora
    Autor
    17.04.2023 22:02

    O, dekuji, tu stranku znam, ale tech rawu jsem si proste nevsimnul... Udelal jsem test, CR3 jsem prevedl Adobe convertorem na DNG a ty pak editoval v LR 6.14 a vysledek nekdy skvely, jindy nevalny...

    Takze jako tenkrat s 6D mk II.

    Navic jsem si porovnal ISO u 80D a 90D, po vyvolani z rawu, a musim rict, ze u 90D mi to zrno vadi vice a nedava mi ted smysl utracet cca 30tis Kc za neco o dost horsiho nez full-frame.

    Takze mam rozhodnuto, jdu do 80D z bazaru. Diky.

  • E.B.E
    E.B.E
    18.04.2023 13:28
    Reaguje na marek.sykora 17.04.2023 22:02:

    "O, dekuji, tu stranku znam, ale tech rawu jsem si proste nevsimnul......" - zobrazit celý komentář

    Víceméně můj názor...moderní, neznamená hned lepší. Když jsem nedávno takhle zjistil, že obrazový výstup mého deset,patnáct let starého foťáku, je srovnatelný s výstupem vlajkové lodi sony v ceně dvěstě tisíc, celkem mě to odradilo od nějaké aktualizace HW

  • marek.sykora
    marek.sykora
    Autor
    26.04.2023 19:20

    Uz mam 80D... hodne podobny fotak jako 6D mk II. Posun v obrazove kvalita proti 7D je znat, ale neni to jen zisk, jsou i vice poznat nedostatky objektivu jako chromaticka aberace nebo nizsi kresba na plnou diru. Oproti 7D je tez poznat pomalejsi AF, coz je vlastne i poznat mezi 6D a 7D, jen jsem to prisuzoval objektivu 40/2.8, coz je druhy pancake co mam...

    Zkratka, u 90D bych zrejme s tou 24/2.8 pancake tak nadseny nebyl... takze ano, nejnovejsi neni nejlepsi. Rozdil mezi FF a crop je porad vyznamnejsi nez 10let vyvoje crop senzoru...

    Aspon jsem si ujasnil, ze neco jako R7 nebo R10 by mi vazne nestacilo, jak jednou ochutnas FF, tak se ti zpet nechce... R6 mk II zustane vlhkym snem, ta cena je pro mne neakceptovatelna...

    Jinak 80D splnila me ocekavani, ackoli jde o letity fotak. Mit dve tela s temer identickym ovladanim je pro mne jasne ergonomicke blaho, ale 30tis Kc bych za to nedaval.

    Diky za pomoc!

  • beno4
    beno4
    26.05.2023 16:59
    Reaguje na marek.sykora 16.04.2023 22:29:

    "Ahoj vespolek, mam dve tela 6D mk II a 7D puvodni verzi. S full-frame jsem..." - zobrazit celý komentář

    Nasdílím, ale kam ? Jinak s Canonem 90D jsem spokojený. Klidně pište soukromou zprávu jestli je to ještě aktuální vzhledem k datu vašeho dotazu.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse