Jak lze nalézt konkrétního autora?

  • 19.08.2022 16:59
  • Jikl
  • 8
  • Jikl
    Jikl
    Autor
    19.08.2022 16:59

    Možná to sem nepatří a možná je to jenom moje nepozornost či neznalost. Pátral jsem jak lze najít konkrétního autora podle jeho přezdívky pod kterou vystavuje, hledal jsem nějakou záložku, ale nezadařilo se. Je to zde možné či nikoliv? Poradí někdo? Děkuji předem za vaše reakce. Jikl

  • Tamy
    Tamy
    19.08.2022 18:38

    Dostala jsem dárek, teleobjektiv mit Kocher Typ BV 8/500mm , ke kterému potřebuji umět pracovat s CPU. Ostřit pouze manuálně. Mám Nikon D 5200 a Nikon D7100, ale ani jeden se mi nepodařilo využít. Prostě mě to nejde, hledám důvody ,ale obávám se že to prostě nedokážu. Mohl by mi někdo pomoci, moc prosím Děkuji Tamy

  • E.B.E
    E.B.E
    19.08.2022 21:22
    Reaguje na Jikl 19.08.2022 16:59:

    "Možná to sem nepatří a možná je to jenom moje nepozornost či neznalost...." - zobrazit celý komentář

    Autora čeho? ...fotografie? Tohle je amatérský server a autor je "přezdívka", či jméno. A je jen na něm, co uzná za vhodné zveřejnit a napsat do profilu. Odkazy na své weby, stejně jako jiná reklama je navíc zakázaná. Pokud tě tedy někdo zaujal, není od věci se ho zeptat. A když bude chtít, odpoví :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    19.08.2022 21:31
    Reaguje na Tamy 19.08.2022 18:38:

    "Dostala jsem dárek, teleobjektiv mit Kocher Typ BV 8/500mm , ke kterému..." - zobrazit celý komentář

    Sice neznám žádnou značku "Kocher", ale stejný objektiv se už léta prodává pod jinými značkami, jako třeba "Danubia" a podobně. Jde o zrcadlový , manuální objektiv a jako takový nikdy s CPU spolupracovat nebude. Vyrábí se s bajonetem různých výrobců fotoaparátu, kam jde nasadit, ale nemá žádnou elektroniku, kontakty pro přenos informací. Tudíž se s ním musí zacházet jako s každým jiným mauálním sklem. Fotoaparát přepnout do polohy "M" a všechno nastavovat ručně a prakticky jen na objektivu. Tj ostřit otáčením prstence, clonu otáčením úzkého kroužku poblíž bajonetu. Problém bývá ale s některými novějšími těly, která bez elektroniky nemusí fungovat. Zobrazí error, jako by neměly nasazený žádný objektiv. Neznám tyhle Nikony, tam nedokážu odpovědět. Ale z minulosti vím, že pro podobné případy dělali "číňani" redukce mezi objetiv a foťák, které to "oblbli". Ale nemyslím, že to za to stojí. Tohle je objetiv na "hraní" a další vyhazování peněz z něj nic víc neudělá

  • Jikl
    Jikl
    Autor
    19.08.2022 21:39

    Myslel jsem to tak, jestli zde existuje nějaký obyčejný souhrnný seznam vystavujících, jako to má například Minimax pod záložkou Seznam uživatelů. Kliknutím na konkrétní heslo se otevřou jeho příspěvky, obrázky, komentáře atd. Nejedná se o žádné vstupování někomu do soukromí, prostě ty nejzákladnější věci, třeba jen ukázky jeho vystavaných prací. Toť vše.

  • E.B.E
    E.B.E
    21.08.2022 21:40
    Reaguje na Jikl 19.08.2022 21:39:

    "Myslel jsem to tak, jestli zde existuje nějaký obyčejný souhrnný seznam..." - zobrazit celý komentář

    Ani nevím, jestli je tu ještě seznam. Kdysi jsem ho viděl, ale už je to řádku let. Přesto stačí napasat pár písmen do vyhledávání nahoře a zvolit hledání v uživatelích. Zobrazí se tak stovky lidí, seřazených podle písmene, nebo chceš li, bodů a podobně. Což v praxi stačí. Po kliknutí na konkrétní jméno si už v profilu můžeš prohlížet jeho portfolio.

  • darmitof
    darmitof
    21.08.2022 23:16

    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/lide/

    co třeba tohle?

  • Jikl
    Jikl
    Autor
    07.09.2022 21:24
    Reaguje na darmitof 21.08.2022 23:16:

    "https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/lide/ co třeba tohle?..." - zobrazit celý komentář

    Ano, něco takového jsem měl na mysli, díky.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse