„PĚT SMYSLŮ" - ZHODNOCENÍ OKEM PROFESIONÁLA 4/2022

  • Frantiszek
    Frantiszek
    05.07.2022 22:56

    Tlacim na pilu. Ale nedokazi to redukovat. Tak nejak to proste citim. Asi je to spatne, ale porad jsem jeste na zacatku. Vitezna fotka skvela. Gratulace

  • Petr52
    Petr52
    06.07.2022 08:10

    Vítězná fotka je opravdu výborná.

  • janov
    janov
    06.07.2022 19:51

    Děkuji za zhodnocení mé fotografie Kamilu Vargovi a pozitivní reakce soutěžících.
    Moc si toho vážím :-)

  • Kočičák
    Kočičák
    07.07.2022 08:00

    Děkuji za pěkný popis a všem gratulka

  • Marek K.
    Marek K.
    07.07.2022 10:33

    Děkuji za výborné hodnocení všech fotografií. Obzvlášť mě tentokrát samozřejmě potěšil komentář k mé fotce :-)

  • Soňa Šerá
    Soňa Šerá
    08.07.2022 10:45

    Moc děkuji za hodnocení :) A ostatním gratuluji :)

  • Tamy
    Tamy
    08.07.2022 11:52

    Docela ráda bych věděla, jak to myslíte, když tvrdíte že žlutá vzniká smícháním červené a zelené. Omlouvám se, aly myslím si, že žlutá je základní barva. kterou nemůžeme získat smícháním . Můj názor je ten, že žlutá barva je v tomto případě pouze reflex, optický klam, odraz. Omlouvám se jestli nemám pravdu, sorry

  • Atropina
    Atropina
    08.07.2022 14:05
    Reaguje na Tamy 08.07.2022 11:52:

    "Docela ráda bych věděla, jak to myslíte, když tvrdíte že žlutá vzniká..." - zobrazit celý komentář

    Existuje dvojí míchání barev a to:
    1. aditivní - tohle je to u fotek známé RGB (red,green,blue) základní barvy jsou červená, zelená, modrá. Barvy se vzájemně sčítají a sečtením všech tří základních barev vzniká bílá. Barvy mohou nabývat hodnot 0 - 255.
    Tento způsob míchání barev se uplatňuje v monitorech a TV. V tomto spektru se dá žlutá namíchat pomocí červené a zelené.

    2. Subtraktivní - to je CMY (cyan, magenta, yellow) někdy také CMYK kdy „K“ je černá (Key) základní barvy jsou žlutá, azurová, purpurová. Přidáním barvy se barva odečítá. Smícháním (odečtením ) tří základních barev vzniká černá.
    Tento způsob míchání barev se uplatňuje v tiskárnách a také při míchání pigmentových barev. V tomto spektru se dá zelená namíchat pomocí žluté a azurové.

  • Atropina
    Atropina
    08.07.2022 14:27

    Gratulace všem zmíněným v článku a ta vítězná od Janov ta opravdu je parádní.

  • Tamy
    Tamy
    04.08.2022 11:10

    Děkuji za vysvětlení, opravdu mi to nebylo jasné , děkuji Vám

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse