Sled záběrů na SD kartě u NikonD5600.

  • bluenitepk
    bluenitepk
    Autor
    06.06.2022 19:05

    Zformátoval jsem po dlouhé době sd kartu z foťáku. S ním zmizel i informační soubor o snímcích. Ty byly naštěstí předtím zálohované, s tím není problém. Potřeboval bych ale mít sled záběrů, který pokračuje tam, kde to bylo před formátem. Tj. když snímky měly název DCS_2848, měly by pokračovat DSC_2849, atd. Nyní jdou od DSC_0001, 0002… atd. Doposud jsem to řešil tak, že poslední záběr jsem nemazal, ale ponechal a ten další pak na něj názvem navázal. Možná to je triviální dotaz, ale zajímá mě způsob, nebo finta pro řazení snímků po sobě? Vzniká z toho velký zmatek po zkopírování na disk, když se pak mají seřadit podle názvu…
    Jsou tady profíci, kteří to mají zvládnuté?
    díky za radu
    Petr

  • E.B.E
    E.B.E
    06.06.2022 21:55
    Reaguje na bluenitepk 06.06.2022 19:05:

    "Zformátoval jsem po dlouhé době sd kartu z foťáku. S ním zmizel i..." - zobrazit celý komentář

    Sice neznám tenhle Nikon, ale ve většině foťáků je možnost nastavit jak složku, tak pojmenovávání fotografií. Jen se mi nechce číst 424 stránek návodu. Navíc jak jsem si v něm všiml, ono nastavení se ukládá buď do foťáku, nebo na kartu. Samozřejmě pak po zformátování bude nejspíš chybět jak nastavení ukládání, tak složka k ukládání . I tak je mi ukradený, jak se fotka jmenuje,protože stejně míchám fotky z různých zdrojů dohromady. Moje řazení ve složce a na disku počítače je pak podle data pořízení. A to data z EXIF fotky. Ne nějakýho data úprav , otevření, nebo kdo ví čeho. No a pokud už jsou seřazený, není problém si je označit a pojmenovat dávkově jakkoli. Např. "Petrova svatba 0001 - 1256"

  • ADAM AM
    ADAM AM
    07.06.2022 15:49
    Reaguje na E.B.E 06.06.2022 21:55:

    "Sice neznám tenhle Nikon, ale ve většině foťáků je možnost nastavit jak..." - zobrazit celý komentář

    Muj strejda rikal, ze kdyz se ti nechce cist vsech 424 stran, ze se mas podivat rovnou na stranu 242. Matne si pry vzpomina, ze tam o tom neco psali.

  • E.B.E
    E.B.E
    07.06.2022 17:37
    Reaguje na ADAM AM 07.06.2022 15:49:

    "Muj strejda rikal, ze kdyz se ti nechce cist vsech 424 stran, ze se mas..." - zobrazit celý komentář

    Máš vcelku pravdu, ale na oné straně nejen, že to je "divně" vysvětlený, ale taky s odkazy na strany další. Vhodnější je to prakticky "naklikat" v přístroji. ...si teda myslím. Nemluvě o závěru, že je to stejně fuk

  • ADAM AM
    ADAM AM
    07.06.2022 17:47
    Reaguje na E.B.E 07.06.2022 17:37:

    "Máš vcelku pravdu, ale na oné straně nejen, že to je "divně" vysvětlený,..." - zobrazit celý komentář

    stydim se, ze jsem se prvne nepresvedcil, nez jsem zacal chytracit. Zil jsem v domeni, ze by tam melo byt neco vy smyslu MENU/Nastaveni/Poradi cisel souboru/Zapnuto

  • bluenitepk
    bluenitepk
    Autor
    07.06.2022 19:19
    Reaguje na ADAM AM 07.06.2022 17:47:

    "stydim se, ze jsem se prvne nepresvedcil, nez jsem zacal chytracit. Zil..." - zobrazit celý komentář

    ano je to tam, až na to, že je to strana 234: uživatelské funkce/d-snímání/d2-pořadí...
    strana 242 - obšírnější vysvětlení, není nutné již.
    díky moc

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse