Canon EOS R7 nebo EOS 90D

  • Raven008
    Raven008
    Autor
    30.05.2022 22:27

    Zdravím. Jsem vlastníkem Canon EOS 60D s objektivy:
    Canon EF 70-200 F4 L USM
    Canon EF 35 F2 IS USM
    Canon 50 F1.8 STM
    Tamron AF 17-50 XR Di II SP

    Chtěl bych pořídit nové tělo a rozhoduji se mezi EOS 90D a EOS R7. Dle mého názoru bude lepší volba R7, ale rád bych si nechal poradit, abych nešlápl vedle. Hlavně mi jde o to, aby byly mě objektivy kompatibilní a nedocházelo k nějaké degradaci obrazu. Fotím hlavně Fine Art, kde jsou snímky spíše statické. Ale občas si někdo chce nafotit i svatbu, nebo ratolesti... Takže můj záběr focení je vcelku široký. Ale převažuje Fine Art fotografie. Objektivy měnit nechci, protože by to bylo finančně nereálné. Proto bych chtěl poradit vyloženě jen s výběrem těla. Díky

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    31.05.2022 16:21
    Reaguje na Raven008 30.05.2022 22:27:

    "Zdravím. Jsem vlastníkem Canon EOS 60D s objektivy: Canon EF 70-200 F4 L..." - zobrazit celý komentář

    Degradace obrazu nehrozí, objektivy budou na bezzrcadlovce (s adaptérem) kreslit stejně dobře, jako na zrcadlovce. Zajímavější by bylo srovnání výkonu AF (které jsem nedělal, takže neporadím).

  • E.B.E
    E.B.E
    31.05.2022 18:16
    Reaguje na Raven008 30.05.2022 22:27:

    "Zdravím. Jsem vlastníkem Canon EOS 60D s objektivy: Canon EF 70-200 F4 L..." - zobrazit celý komentář

    Klasická degradace obrazu opravdu nehrozí, protože redukce neobsahuje optické členy. Ale další sada kontaktů , k tomu neutěsněné redukce, na jinak utěsněné konstrukci R7, je docela degradace vlastností. A asi všichni víme, jak to časem s kontakty chodí . K tomu "kompatibilita", zvláště objektivů třetích stran nepříliš jistá...Fotoaparáty jsou si jinak"opticky" rovnocenné. Dokonce využívají stejný snímač. Rychlost sériového snímání 10 vs 15 s/s nevidím jako velký přínos. Zvláště s cenovým rozdílem víc jak deset litrů pro 90D. K tomu je třeba koupě oné redukce, případně několika. Váha je sice v neprospěch zrcadlovky, ale jen o pouhých 130 g. Pokud se přidá redukce, už moc rozdíl není. K tomu dvojnásobná (Měření CIPA zahrnuje 50tiprocentní použití blesku, který R7 nemá. Takže více než trojnásobná) výdrž zrcadlovky ...já bych měl jasno. Jiná situace by byla při použití R-kových objektivů. Což ale není tento případ. A zdá se, ani peněz není na rozhazování. Tak jenom osobní názor

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse