Nejlepší fotografie soutěže "Velká voda v krajině" (19. 7. - 19. 9. 2021) a rozhovor s vítězi

  • Festa
    Festa
    30.11.2021 20:56
    Reaguje na Marie 30.11.2021 20:48:

    "Ahoj, na koho to přísloví ale platilo? Nějak se v tom nevyznám. Díky...." - zobrazit celý komentář

    Uživatel rosicak píše- ....fotky neposílám, protože jako profesionálnímu fotoreportérovi (prosím nezaměňovat s fotografem), mim připadá žinantní lézt do zelí fotoamatérům!
    Nějak tak na mě ta věta působí. A nebo je mezi fotoreportérem a fotografem nějaký propastný rozdíl.
    A nebo to nechápu. :-)
    Vašek

  • rosicak
    rosicak
    01.12.2021 09:32

    Rozdíl to je a zásadní. Fotograf pracuje mimo jiné v ateliéru, produktová fotografie, krajiny , prostě to, co se moc nehýbe a na co má dostatek času, pokud s něčím není spokojen, může to kdykoliv zopakovat.. Fotoreportéři jsou především novináři, fotí živé reportáže (hodně ve stresu-dění, které se nedá zopakovat, maji daleko horší podmínky na focení, nemohou si dovolit přijít do redakce s tím, že se jim něco nepovedlo.

  • KIV
    KIV
    01.12.2021 11:36

    Pane Rosicaku/Stehlíku a to se tady nijak nemusíte držet zkrátka, profesionál nebo amatér, klidně vložte a soutěžte, my se rádi na dobré fotky podíváme. Máme tu mezi sebou i kolegy amatéry i kolegy profesionály, a to je fajn. Viz třeba toto:
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/lide/59023/fotografie/?razeni%5Bpoint_count%5D=2
    https://www.bing.com/search?q=Press+Photo+Martin+Koz%C3%A1k&cvid=b567e35b5cf843c28f314dfac740e6b0&aqs=edge..69i57.12287j0j1&FORM=ANNTA1&PC=U531

  • Festa
    Festa
    01.12.2021 14:47
    Reaguje na rosicak 01.12.2021 09:32:

    "Rozdíl to je a zásadní. Fotograf pracuje mimo jiné v ateliéru, produktová..." - zobrazit celý komentář

    Zdravím a děkuji za objasnění.
    Podle mě, je produktem obou "Profesí" fotografie.
    Jsou tu i kategorie, do kterých se fotky dají vložit. Podle toho se dá i přihlédnout k hodnocení fotky.
    Někdy je záběr okažmiku prostě neopakovatelný a myslím si, že většina lidí to více ocení, než nějakou stojací fotku.
    S tím, že zadání soutěže se nakonec obrátila v něco jiného s tebou souhlasím.
    Jen se mi trochu "Nelíbila" část komentáře.
    Jinak k ti přeji to dobré světlo a zdravíčko.
    Vašek

  • E.B.E
    E.B.E
    01.12.2021 22:45
    Reaguje na rosicak 28.11.2021 11:30:

    "Paní Heleno, netušil jsem, že zadáním "Velká voda v krajině" se ani tak..." - zobrazit celý komentář

    Nemyslím, že pojmem "velká voda" je nutně myšleno "cokoli mokrého" a nedá se vyložit jinak. Například hrnoucí se lidský dav, či cokoli dalšího. Tím pádem ale souhlasím s tím, že "fotografové" nepojali soutěž zrovna kreativně a už vůbec se provedení vybraných, statických fotek nedá nazvat vynikající. Podle mého spíš naopak. Tím pádem i hodnocení proběhlo laxně a hodně optimisticky. S čím naopak nesouhlasím je, že by existoval nějaký rozdíl mezi amatérským, či profesionálním fotografem (mimo fakt, že jeden za to bere peníze, druhý může, ale nemusí. Což paradoxně může fungovat i antiproduktivně) a naopak, že reportér musí být automaticky fotograf. A že takových znám. Rozdíly jsou pouze v tom, kdo je dobrý a kdo ne. V dnešní době taky o tom, kdo má ostrý lokty , vysoký ego a větší drzost vydávat každý cvak za "dokonalou" fotografii

  • Špaček Zdeněk
    Špaček Zdeněk
    08.12.2021 14:16
    Reaguje na rosicak 28.11.2021 11:30:

    "Paní Heleno, netušil jsem, že zadáním "Velká voda v krajině" se ani tak..." - zobrazit celý komentář

    Budu reagovat trochu později, ale nedá mi to. Považujete se za něco víc, než lidé, kteří vkládají fotografie do soutěží na těchto stránkách? Proč sem tedy chodíte? Proč jste se zde tedy zaregistroval? Abyste kritizoval? Kritika je dobrá věc, ale musí být v mezích rady, aby se z toho mohl někdo poučit a ne formou bezmezného povyšování nad ostatními. Ale vychválil jste se hezky. Tak moc, že si Vaše stránky rozhodně nevygooglím, jak píšete. Hezký den

  • rosicak
    rosicak
    13.12.2021 13:31

    Vážený pane, díky za Váš názor a jsem s pozdravem PF 2022.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse