Bezzrcadlovka

  • Beny78
    Beny78
    Autor
    10.12.2019 23:21

    Ahoj, před lety jsem měl Minoltu F200, kterou jsem používal na běžné focení, po prodeji jsem koupil Panasonic Lumix DMC FZ150. Chci se vrátit k focení, po prohlížení spoustu fotek co mám v PC jsem usoudil, že chci mít na focení něco jiného, kde by už byl větší rozdíl v kvalitě výstupu. Mobil využiju na zákl.foto a zrcadlovku, kde už by to focení bylo na jiné úrvni.

    PS: hezké srovnání > https://www.youtube.com/watch?v=40YVcj4ajF8

    Moje foto: https://www.fotoaparat.cz/uzivatel/18006/

    Chtěl jsem už Full Frame, ale cenově by to bylo již mimo můj rozpočet ( např. Sony A7 III), tak se přikláním APS-C snímači.
    Kamarád používá Nikon D7200 a nemůže si vynachválit.
    Moje požadavky jsou:
    -nechci velkou, těžkou zrcadlovku (nejsem profesional)
    -hledám střední velikost , s možností na cestování. hodně se mi líbí FUJIFILM a to XT30 či XT3 a myslím, že investice x výstup by mi mohl vyhovovat. Jde mi o výstup, o video mi až tak nejde. (RAW)
    Cena asi do 35tis. Díky za tip

  • kikiris
    kikiris
    11.12.2019 08:21

    Pokud vám rozpočet dovolí, tak tak běžte do X-T3, ale také X-T30 vám poskytne stejnou službu, ale za něco menší peníz. Také výběr objektivů je dostatečný. Jen si někde v obchodě vyzkoušejte, jak se vám budou držet a ovládat...

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    11.12.2019 11:01
    Reaguje na kikiris 11.12.2019 08:21:

    "Pokud vám rozpočet dovolí, tak tak běžte do X-T3, ale také X-T30 vám..." - zobrazit celý komentář

    Souhlas + mrkněte, co má Fuji za skla - zdali vyhovují.

  • Beny78
    Beny78
    Autor
    15.12.2019 21:55

    Děkuji za info, vypadá to, že bych šel do XT30 (samotné tělo) + nějaký objektiv.
    Trošku mi tam chybí stabilizace, X-T3 by byl ideál, ale raději přidám na skle, či časem jak se posunu objektivy nechám a změním tělo (nějaký nástupce).Jen nevím jaký objektiv...

    https://pixelpeeper.com/lenses-mirrorless/fujifilm/

  • ireturn1day.tumblr.com
    ireturn1day.tumblr.com
    16.12.2019 23:28

    no, a nebo xt2 (20) a nějaké ty objektivy navíc. sklo je nakonec vždy více než tělo a pokud nechcete natáčet video, tak xt2(20) je skoro to samé co xt3(30)

  • Ladislav Hanslik
    Ladislav Hanslik
    01.02.2020 21:53

    Ahoj, lidičkové. Já, protože přes osm let jsem nefotil, nemám přehled, ztratil jsem ho, zeptám se tak. Mě by se to asi i líbilo, bezzrcadlo, ale: co nečistoty na čipu? Jak to vypadá v porovnání se zrcadlovkami, tam to byl problém, je za tu dobu nějaký posun? Jsou s tím potíže? Díky za vaše názory, já fakt do toho teď znova naskakuju, a rozhlížím se, dvakrát do stejný řeky fakt nevstoupíš! To nejde. Už je to jinde! Děkuju všem, a dobré světlo, a omluva, ale nechci zakládat nové vlákno. Děkuji!

  • E.B.E
    E.B.E
    01.02.2020 22:00
    Reaguje na Ladislav Hanslik 01.02.2020 21:53:

    "Ahoj, lidičkové. Já, protože přes osm let jsem nefotil, nemám přehled,..." - zobrazit celý komentář

    Ano. K určité změně opravdu došlo. "Bezzrcadlovka", jak plyne z názvu obsahuje opravdu méně optických součástek, ale snímací čip jí pořád nechybí :-) A tak v tomhle nemůžeš očekávat změnu a "úklid" i udržování čistoty (viz další tvůj dotaz) bude stále nutný

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse