• Acepek
    Acepek
    04.05.2007 13:47

    Canon S3 IS nebo Panasonic TZ3?
    Který z těchto dvou má lepší kvalitu fotografii? Zajima mě jen porovnáni kvality fotografii a popřípadě chyby na fotografiich(soudkovitost, šum atd.)

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    04.05.2007 17:44

    recenze s identickými snímky: http://www.fotoaparat.cz/article/10306/1

    Já osobně u kompaktů v poslední době kvalitu fotografie (rozumějte to, co z toho leze) řeším méně a méně... Za mnohem podstatnější více a více považuji ryczhlost, velikost, ovládání... A to je natolik individuální, že nelze říci jakýkoliv verdikt. A proč neřeším kvalitu? Protože za dobrých světelných podmínek je na běžnou fotografii dobrá z čehokoliv. Za špatných je to obdoba na opačném konci. A výstavní fotografie (řekněme A3) z xxx Mpx čipečků nečekám. Jsem realista - fyziku "neukecáte" jakýmkoliv FW.

    Závěr: výsledky jsou v podsledním roce z kompaktů tak dobré, že imho již nemohou být principiálně při daných rozměrech čipu lepší.

  • Zdenek Plachý 1
    Zdenek Plachý 1
    04.05.2007 18:19

    někde jsem četl že to mizerně fotí s bleskem a mé zkušenosti s TZ1 byly podobné..

    Zde bylo vše v pořádku?

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    04.05.2007 21:23

    Nevím, co znamená "mizerně". Blesk má relativně malý dosah (jako všechny kapesní kompakty) a je použitelný do cca 3m a to při ISO Auto (takže se zvětší). Jsou aparáty, typicky ultrazoomy, např. FZ8, které tento problém nemají. Zde je s bleskem "jím jahodu". Přiblesknutí do protisvětla dopadalo velmi dobře (snímek není v testu), přiblesknutí v temné místnosti osvětlí dobře výše uvedenou vzdálenost.

  • Pavel Vabrousek
    Pavel Vabrousek
    04.05.2007 23:27

    Vubec to nevypada zle, ale k tomu abych o tom uvazoval jako k doplnku DSLR mi chybi manualni rezimy expozice...skoda.

  • johny5
    johny5
    05.05.2007 21:45

    Už delší dobu obdivně sleduji výkony pana Koritiny. Jeho schopnost omluvit a vysvětlit jakoukoliv špatnou vlastnost jakéhokoliv fotoaparátu se skutečně hned tak nevidí. Např. zde pasáž o šumu. Naprosto otřesná kvalita fotek je v páně Koritinově podání z ničeho nic skoro vynikající. Vás je zde milý pane K. škoda! Divím se, že po vás ještě nesáhla nějaká renomovaná PR agentura. Měli by vás tam platit zlatem! :)

  • Petr Žoha zoha
    Petr Žoha zoha
    05.05.2007 23:07

    Těším mě, že jsem shlédl první recenzi na TZ3, její zpracování se mi líbí, jen závěr mi příjde poněkud nadsazený. Do záporů bych asi přidal zmíněné reflexe a poměrně dlouhé časy pro tuto kategorii kompaktů. V levém horním rohu snímku mříže proti bílému nebi je velmi zřetelná aberace. Kresba objektivu se mi zdá v celém rozsahu ohniska neostrá. A bohužel ani zde se nepodařilo odstranit viditelný barevný šum na šedých plochách už při ISO 100 tak typický pro kompakty Panasonic, dynamický rozsah se mi zdá menší než u TZ1.
    Trochu mi zde schází snímek v původní velikosti s nejdelším ohniskem a clonou 4.9. Asi si budu muset na kapesní zrdcadlovku ještě počkat. :)

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    06.05.2007 14:14

    2Johny5 - pokud je u TZ3 otřesná kvalita, patrně fotíte něčím typu 5D. Ano v porovnání s ním to tak je... Já mám porovnání napříč značkami u asi 60ti kompaktů. Mám z nich i fotky.

    PZ - reflexe má každý UZ (jde jen o to je "najít"). Pokud jsou řekněmě v normální míře, proč tento fakt považovat za vadu? U těch, kde je tato míra nepřiměřená se to v závěru testu dočtete.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    06.05.2007 14:49

    PZ:
    http://www.fotoaparat.cz/image/21812
    to je výřez za uvedených podmínek.

    Ad aberace u "brány" na krátké ohnisko. Porovnejete ji s identickými snímky u všech kompaktů rok zpět. Závěr sem můžete napsat sám.

  • Petr Žoha zoha
    Petr Žoha zoha
    07.05.2007 11:04

    recenze TZ2
    http://alatest.com/apps/reviews/2785701/-1/Digital+Compact+Cameras/Panasonic+Lumix+DMC-TZ2/

    recenze TZ3
    http://www.dpreview.com/reviews/PanasonicTZ3/

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse