ND filtr - problém

• Ondra Holas
    Ondra Holas
    Autor
    30.04.2019 13:14

Dobrý den, nedávno jsem si koupil nové ND filtry z Aliexpressu. Možná je to kvalitou, nevím, ale při nastavení závěrky na 5s a vice, mi na fotce vznika lehce modrý mlhavý opar. Čím vice sekund nastavím, tím vice je fotografie jakoby v mlhavém oparu. Setkal jste se s tím někdo? Může to být kvalitou filtru? Filtry mi doporučil kamarád, který s nimi fotí a problem nemá. Mám tři - ND 8x, 16x a 32x. U všech je problem stejný. Ochranná folie tam žádná není. Zkoušel jsem různá nastavení fotoaparatu - teplota, WB, .... Stále ten samý problem. Fotím FF Canon 6D. děkuji za vase tipy

• E.B.E
    E.B.E
    30.04.2019 17:50

Značka?

• Ondra Holas
    Ondra Holas
    Autor
    30.04.2019 20:44

Junestar. vkládám i foto

• E.B.E
    E.B.E
    30.04.2019 21:00
    Reaguje na Ondra Holas 30.04.2019 20:44:

"Junestar. vkládám i foto..." - zobrazit celý komentář

Aha :-) ...myslíš takový ty sady, tři filtry za deset dolarů. Už je mi to jasný. Měl jsem takovej CPL, co nejen nebyl "polarizační", ale pokaždé se i zamlžil mezi "utěněnými" sklíčky. Dobrá volba :-) ...asi něco v tom finančním rozdílu (HOYA, BW cca 2500 -3500) bude. Co zkusit (třeba půjčit) něco kvalitnějšího pro kontrolu?

• E.B.E
    E.B.E
    30.04.2019 21:17

...samozřejmě taky nerad vyhazuju "šílený" peníze za "kousek skla", ale zvlášť v těchhle případech opravdu platí "nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci"

• Ondra Holas
    Ondra Holas
    Autor
    01.05.2019 11:34

no, tuto značku mi doporučil kamarad, který s nimi fotí a nemá žádný problém. pochopil bych, kdyby se jednalo o jeden filtr, ale všechny tři... jeden stál 10 dolarů, tak přeci jenom bych očekaval, že přes něj fotit pujde ;-) jediná možnost mě napad, že bude vadný, ale myslel jsem, jestli něco nedělám špatně

• E.B.E
    E.B.E
    01.05.2019 19:08
    Reaguje na Ondra Holas 01.05.2019 11:34:

"no, tuto značku mi doporučil kamarad, který s nimi fotí a nemá žádný..." - zobrazit celý komentář

Nějak mě nenapadá, co bys mohl udělat špatně .... jen mám s podobnými produkty už nějaké zkušenosti. A chtě nechtě, musel jsem si připlatit. Tím nechci dělat závěry. Ale rada s kontrolou kvalitnějším sklem mi nepřijde od věci

• E.B.E
    E.B.E
    01.05.2019 19:10

...jedna věc je zabarvení, druhá "ztráta kontrastu". A protože neznám detaily, těžko hádat (jestli jde pokaždé o fotky v protisvětle atd..)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace