Recenze bezzrcadlovky Canon EOS RP

  • kikiris
    kikiris
    01.04.2019 10:12

    Recenze jistě zajímavá, děkuji. Všude kolem sebe slyším, jak jsou zrcadlovky na na prd, že jsou velké a že není nad malé a lehké bezzrcátka. A tu se najednou dozvídám, že RP je malá a aby se s ní komfortně pracovalo, je nezbytný grip, který tento aparát zvětší na úroveň zrcadlovky. Nějak mi uniká logika tohoto počínání výrobců. Ale asi to mají ošéfováno. Někdo s malinkýma ručkama bude fotit bez gripu, kdo má lopaty, dokoupí si oný přídavek a všichni budou spokojeni... :-)

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    01.04.2019 15:22

    Já to chápu stejně. Nebo když potřebujete vypadat víc "profi", tak grip taky pomůže :-).

  • E.B.E
    E.B.E
    01.04.2019 16:13

    Mě 133x80x70/440g nepřijde zrovna málo (na to, že bezzrcadlovka měla být náhrada velké a těžké zrcadlovky) Ale teprve se správným kilovým zrcadlovkovým objektivem přes redukci dostává slovo bezzrcadlovka ten správnej smysl :-)

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    01.04.2019 18:41

    Výhody bezzrcadlovek ve velikosti opravdu nevidím ;-).

  • JardaB1
    JardaB1
    02.04.2019 07:45

    Koncem dubna si pořídím set Canon RP se ZOOMem Canon 24-105,
    ale ještě nevím jestli si koupím originál RF F4 nebo EF 3,5-5,6 s adaptérem.

    Canon RF F4 je opticky a mechanicky lepší, ale na mě docela těžký.
    Na internetu se dost píše o Canonu RF F4/24-80(85), který asi dříve než za rok nebude.
    V každém případě chci mít Canon 24-105 jenom dočasně než se objeví něco jiného.

    Netušíte někdo jaký je rozdíl v rychlosti zaostřování Canonu RF F4/24-105 a Canonu EF 3,5-5,6 s adaptérem ?
    Rychlost zaostřování bude možná hlavním faktorem při mém rozhodování. Děkuji !

  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    03.04.2019 20:19

    Když se podívám na fotografie z Canonu RP a Fujifilmu X-T30, což není fullframe, nýbrž APS-C, tak nenacházím jediný důvod, proč muset mít ausgerechnet fullframe přístroj. Obrazová kvalita není ani o chlup lepší na nízkých a středních citlivostech a sotva znatelně lepší na vysokých citlivostech, zato v případě dynamického rozsahu je výhoda spíše na X-T30, eventuálně jiných špičkových APS-C přístrojích.
    Canon RP snad ostří lépe ve tmě - jak často se to využije? Má alespoň podstatně rychlejší reakční doby, sériové snímání a podobně?

    Nevidím jediný důvod, proč dát přednost Canonu RP před špičkovými APS-C přístroji, které jsou menší, stejně jako objektivy k nim - navíc je jich na trhu podstatně více. Netvrdím, že ten důvod dát přednost tomuto fullframu neexistuje, ale já osobně ho nevidím.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    03.04.2019 23:36
    Reaguje na JardaB1 02.04.2019 07:45:

    "Koncem dubna si pořídím set Canon RP se ZOOMem Canon 24-105, ale ještě..." - zobrazit celý komentář

    Nevím, mohu pouze posoudit subjektivně 85/1,4 s adaptérem a 24-105/4 bez něj. Jenže tam je rozíl 2EV ve světelnosti skla, takže tvrzení, že jsem rozdíl nepozoroval, není moc relavantní.

  • vosaman
    vosaman
    23.04.2019 15:28
    Reaguje na JardaB1 02.04.2019 07:45:

    "Koncem dubna si pořídím set Canon RP se ZOOMem Canon 24-105, ale ještě..." - zobrazit celý komentář

    zdravim. Pokud jste jeste set nezakoupil tak presne tento set mam tyden stary k prodeji pokud to zde mohu nabidnout. Pokud ne omlouvam se. Napiste mi na vosaman@centrum.cz

  • E.B.E
    E.B.E
    23.04.2019 18:11
    Reaguje na vosaman 23.04.2019 15:28:

    "zdravim. Pokud jste jeste set nezakoupil tak presne tento set mam tyden..." - zobrazit celý komentář

    Vhodný je napsat dotyčnému do pošty, nebo nabídnout na místě k tomu určeném. V bazaru

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse