Rostislav Stach, Fotolovy

  • Marek Velechovský
    Marek Velechovský
    28.02.2007 08:12

    super, tak na tuhle knizku sem se dlouho tesil!

  • Milan Vins
    Milan Vins
    28.02.2007 08:20

    Diky za clanek spolu s diky Rostovi ...

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    28.02.2007 09:16

    Skutečně špičková kniha od skutečně špičkového autora, vřele doporučuji.

  • Petr Franc
    Petr Franc
    28.02.2007 10:06

    Kniha je obsahově fantastická, výhradu bych ale měl k úrovni sazby. Živím se tímto již mnoho let a u některých knih se mi "otvírá kudla v kapse". Bohužel tato kniha je jednou z nich (namátkou dělení slov přes sloupec, případně přes stránku).
    Jinak závidím autorovi jeho um. Ctěl bych umět alespoň setinu toho co brilantně ovládá.
    Díky

  • Kolbiš
    Kolbiš
    28.02.2007 10:31

    Knížku jsem koupil hned jak vyšla a nelituji. Jediná věta která mne trošku pobuřovala (a která se tam opakovala několikrát) zněla asi - "pevné teleobjektivy vykazují kratší hloubku ostrosti než stejně dlouhé ZOOM objektivy". Cituji zpaměti a velmi volně. Podle mne je to hodně nepřesné vyjádření, protože pokud bude ohnisko a nastavená clona stejné, bude hloubka ostrosti stejná.

    Jinak mne docela zaujala zmínka o "krytu" od firmy SEMA (www.sema.cz). Je to vlastně stan pro rybáře s maskovacím potiskem (na fotce tady v článku je to ten s bílým přehozem). Zvláště cena něco málo přes 1000,-Kč se mi zdála bezva. Začal jsem se po něm hned shánět. V katalogu 2006 ještě je, ale podle vyjádření firmy SEMA Lenešice už se bohužel nedělá a ani na webu u prodejců už jsem ho nenašel nebo ho mají vyprodaný. Nemá někdo tip na podobný kryt?

  • Shadow - Marcel Šolta
    Shadow - Marcel Šolta
    28.02.2007 10:35

    Kniha je to vážně pěkná, hezké čtení, krásné fotky.
    K tomu krytu jak píše Kolbiš - mám stejnou zkušenost, dle vyjádření pracovníků firmy Sema se v letošním roce ani nepočítá s dovozem tohoto typu přístřešku - škoda.

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    28.02.2007 14:19

    Kolbiš : to je opravdu velmi volná citace, až nepochopení - podle mne smysl toho, co tam Rosťa tvrdí a s čím plně souhlasím je tento : pevná skla dlouhých ohnisek (na rozdíl od zoomů) mají mimo hloubku ostrosti mnohem strmější nárůst rozostření a lepší, sametovější bokeh.

  • Kolbiš
    Kolbiš
    28.02.2007 17:24

    Zinedi: Nemyslím, že jsem to špatně pochopil já. Myslím, že to dobře myslel, ale nepřesně napsal pan Stach.

    Cituji doslova. Strana 35 druhý sloupec:

    Větší hloubku ostrosti mají objektivy s proměnným ohniskem, naopak u teleobjektivů s ohniskem pevným, bývá při otevřené cloně a vzdálenosti cca deset metrů hloubka ostrosti jen několik málo centimetrů.

    Podle této věty by objektiv EF 100-400 4.5-5.6L IS USM nastavený na 400mm a otevřený naplno měl větší hloubku ostrosti jak plně otevřený EF 400mm f/5.6L USM. Proč? Protože je to ZOOM? Tato věta se tam modifikovaná objevuje minimálně 2x a mám pocit že jsem ji tam našel 3x.

  • Kolbiš
    Kolbiš
    28.02.2007 17:27

    Ještě dovětek. Ta kniha je super a líbí se mi, ale myslím, že takové věty by tam být neměly.

  • Lexator
    Lexator
    28.02.2007 18:05

    já bych si tu knígu taky koupil ale musej mi ktomu přidat ten člun a super-maxi-teleobjektíf :D

    ps: stan mam vlastní :)))

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse