PARAGRAFY KOLEM FOTEK II.

  • Jano P
    Jano P
    12.01.2007 13:16

    Hm... Predám foťák! Lacno!!!
    ;-)))

  • Leoš Horký
    Leoš Horký
    12.01.2007 15:28

    mozna neni uplne od veci poznamenat, ze v uk je udajne zakazane fotit deti, pokud nemas souhlas rodicu.

  • kinemak
    kinemak
    12.01.2007 20:27

    zajímavej článek ..

  • wbgarden
    wbgarden
    13.01.2007 13:10

    Zdravím, prosím o názor, televize natáčí mou osobu na mém pozemku, syn to fotografuje.., mohu s fotografiemi svobodně nakládat ? Děkuji
    Sláma Jan
    http://www.wbgarden.com/nove/galcz/Zahrada%20je%20hra/index.htm

  • Radim Svejka
    Radim Svejka
    15.01.2007 21:12

    Strucne:
    Rusko - mimo placeneho muzea zbrani v Tule no problem - tam chteli asi 10x videt zaplaceni fotaku. I v pravoslavnem chramu v pohode.
    Indonesie - nevzrusilo to ani ozbrojenou ostrahu krestanskeho chramu (je to nejvetsi islamska zeme...)
    Recko, Spanelsko, Italie,... bez problemu, nekde i pozovali vojaci u kasaren...

  • Radim Marek
    Radim Marek
    16.01.2007 14:22

    Vyborny clanek. Jen pro zajimavost, pokud se vypravit na vylet do UK, tak doporucuji byt opatrny pri fotografovani deti. Mistni snaha potlacit pedofilii vyvolava az paranoidni obavy ze strany rodicu. Napr. pri navsteve Somerset house je lepsi se zeptat rodicu, pripadne ostrahy, nez zacnete fotografovat deti hrajici si ve vode strikajici uprostred nadvori (mimochodem velmi fotogenicke misto). Stejne tak pokud sejdete z turistickych tras a dostanete se napr. ke Canary Wharf, pocitejte s moznou kontrolou policie. Zvlast kdyz pouzivate vic nez jen kompaktni fotoaparat. To same se muze stat v metru, ze vas clen British Transport Police pozada o kontrolu batohu. Toto vse se deje pod zastitou anti-teroristicke legislativy.

    Nektere mista uz maji svou upravu, napr. London Eye, kde si povoleni pouzit semi nebo profesionalni vybaveni musite ziskat dopredu.

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    17.01.2007 01:36

    No, pride mi uz smiesne, ako sa tu vsetci opravuju a doplnaju. tak teda ja k UK.

    London eye - kto sa vela pyta, vela sa dozvie. fotil som z neho D200 bez problemov, akurat mi zhabali stativ pri vstupe a pri vystupe zas vratili.

    Metro v Londyne - moze sa fotit vsetko, co je volne pristupne pasazierom, zakazany je vsak blesk a stativ (pricom monopod je v poho)
    Povolenie na stativ si treba vybavit na riaditelstve, kde clovek dostane vysacku s fotkou s povolenim na 3 mesiace iba na jednu linku metra a za to sa plati 25 libier.

    Muzea - rovnako ako inde, fotenie je bez problemov ak nemate stativ. Povolenie na stativ si clovek vybavi len ak je novinar, najlepsie z BBC. Ani vaha nasej univerzity nezabrala. Zaplatit sa za to da aj bez novinara, poplatok za skupinu fotografov v Natural History Museum je 50 libier.

    O foteni v Camdene si mozete precitat v mojom clanku, tam vsak ide o prezitie, basa by bola malina proti tomu :D

    Jozo

  • Franišek  Štaud
    Franišek Štaud
    19.01.2007 10:37

    Ad povoleni k foceni: spoustu veci muze usnadnit tzv. model nebo property release. Ale to bude predpokladam soucasti dalsiho clanku.
    Ad placení za focení: je treba citlive zvazit, jestli malym baksisem dotycnemu ublizim, nebo pomohu. Je preci rozdil, jestli fotim lelkujici dite na ulici, ktere natahuje ruku, jen co me zahledne, nebo jestli cely den fotim treba rybare ve vesnici a pri rozlouceni jim dam na prilepsenou - tim z nich urcite zebraky neudelam.
    Nedavno jsem se toulal po severu Keni, kde mi deti propisky ale i susenky vracely, protoze vubec nevedely, k cemu to muze slouzit. No a par vesnic vedle po me naopak chteli za prenocovani 1000 dolaru! Kdyz jsem se ptal, kde k te cene dosli, tak pry ze tam minuly vikend byli filmovat nejaci Americani a za tri dny jim dali asi 20000US! Pulka vesnice byla opila, takze bylo jasne, do ceho ty penize investovali. A potom tam prijdte s propiskou :o(

  • Ján Fortiak
    Ján Fortiak
    12.10.2007 18:21

    Výborný článok

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse