"Krajina s dlouhými časy" Okem profesionála 2/2018

  • Z9
    Z9
    01.02.2018 11:28

    Pardon, mohl by admin opravit v textu u měsíce ÚNOR ten kroužek na "ů"
    je to malichernost, ale praštilo mě to do očí ... díky :-)

  • Martin Pyš
    Martin Pyš
    01.02.2018 15:14

    Vidím první dvě fotky a říkám si : co tu chceš chlapče vkládat :-D Tak aspoň budu regulérně hodnotit ;-)

  • Limonádový Joe
    Limonádový Joe
    04.02.2018 10:06
    Reaguje na Z9 01.02.2018 11:28:

    "Pardon, mohl by admin opravit v textu u měsíce ÚNOR ten kroužek na "ů" je..." - zobrazit celý komentář

    Pravopis není malichernost. Bohužel stále častěji však jsou k vidění podobné i horší projevy ignoranství a diletantismu. U obchodníků žluté barvy pleti mne to nepřekvapuje. Smutnější je vidět zprzněnou češtinu v médiích. Ale co bychom chtěli, když institut českého jazyka prohlásil, že nebude češtinu opravovat, ale pouze monitorovat. Takže za pár let bude nejen správné používání diakritiky naprosto nepodstatné a možná dokonce i vyjmenovaná slova naprosto zbytečná. O čem to svědčí? - Degenerujeme! Stává se z nás národ primitivů a hlupáků.

  • Z9
    Z9
    05.02.2018 18:29

    Ano, pánové Dobrovský, Tyl, Jungmann, Palacký i všichni další, kteří se v době národního obrození snažili oživit českou řeč i literaturu, by zaplakali ...
    Ale neviděla bych to tak černě - to je prostě vývoj (a i naši předci vždycky hudrali, že k horšímu)

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    Autor
    06.02.2018 22:37

    ...za krouzek se omlouvame, tady neslo o pravopisnou chybu ale o preklep...

  • Z9
    Z9
    07.02.2018 16:07
    Reaguje na Helena Macenauerová 06.02.2018 22:37:

    "...za krouzek se omlouvame, tady neslo o pravopisnou chybu ale o preklep......" - zobrazit celý komentář

    OK, to se stane (jsou ta písmena na klávesnici vedle sebe). Já jsem psala, že to je malichernost, taky byl překlep hned opravený ...
    Další reakce Josefa a moje byla mimo FA, jen postesk nad všeobecnou úrovní psané češtiny v oficiálních médiích - když čtu některé zprávy na internetu, často nevím, jestli se mám smát nebo spíš plakat ...

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    07.02.2018 16:29
    Reaguje na Z9 07.02.2018 16:07:

    "OK, to se stane (jsou ta písmena na klávesnici vedle sebe). Já jsem psala,..." - zobrazit celý komentář

    Úroveň psané češtiny? Už dlouho marně přemýšlím, kde má čeština hrobeček, občas bych jí tam zanesla kytičku...

    ...potulný slovní virtuóz
    hnán stádem volů, hejnem koz
    bekotem, mekotem, štěkotem, rykem
    občanů vážených hlasitým křikem:
    Pryč z města! Žeňte ho s povykem!
    Vždyť vládne spisovným jazykem!
    (jinak kat vyvrátí řeče,
    že pero je mocnější meče...)

  • Limonádový Joe
    Limonádový Joe
    17.03.2018 19:28
    Reaguje na Dana Kovaľová 07.02.2018 16:29:

    "Úroveň psané češtiny? Už dlouho marně přemýšlím, kde má čeština hrobeček,..." - zobrazit celý komentář

    To ty sama? To bych v tom případě smekl svůj širák a odhodil jej v dál... a s grácií!

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    17.03.2018 19:43
    Reaguje na Limonádový Joe 17.03.2018 19:28:

    "To ty sama? To bych v tom případě smekl svůj širák a odhodil jej v dál... a..." - zobrazit celý komentář

    sím ano :)

    ...a díky za Cyrana, části z něj pořád umím nazpaměť...

  • Limonádový Joe
    Limonádový Joe
    18.03.2018 10:56
    Reaguje na Dana Kovaľová 17.03.2018 19:43:

    "sím ano :) ...a díky za Cyrana, části z něj pořád umím nazpaměť......" - zobrazit celý komentář

    Tak to je obdivuhodné! Ze startu napsat něco tak krásného a hlubokého, to je známkou velkého talentu.Doufám, že někde publikuješ?

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse