Test fotoaparátu FujiFilm FinePix S6500

  • pavel pavel
    pavel pavel
    29.09.2006 21:35

    V recenzi zminene poradi na zapinaci pacce 1. prohlizeni a 2. rezim foto, mam uz na sve S7000 a vubec mi to nepride.

  • Pavel Vabrousek
    Pavel Vabrousek
    29.09.2006 22:13

    Dobra recenze Petre, jen bych se primlouval za uvedeni udaju o svetenosti objektivu v kapitolce objektivu venovane a nikoliv dale v textu (dalsi funkce...). Navic mi neni jasne proc te tak prekvapuje minimalni svetelnost 11. To je u kompaktu docela bezne. Vetsi clonova cisla uz prinaseji vyrazne difrakcni vady a pro kompakty s malym cipem nemaji celkem valny smysl.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    30.09.2006 09:28

    2Vabra: pamatuji jen tři modely, které mají clonové číslo větší než 8 (standard je 2,8-8). Hodnota 11 je tedy neobvyklá.

    Nepočítám v to automatické kompakty, které mají clony běžně nad devět (viděl jsem na tele už i patnáct, ale ty si "hází" foťák sám).

  • Pavel Vabrousek
    Pavel Vabrousek
    30.09.2006 09:43

    PetrKor: Ok ja myslel, ze te z pohledu SLR prekvapilo jak ce maximalni clonove cislo male ;-) Takhle jo.
    Rukama mi neproslo tolik fotaku co tobe, ale 11 manualne volitelnou mela urcite Minolta A1. Tady bych to mozna i cekal, nebot Fuji senzor je vetsi nez standardne pouzivany u kompaktu, tudiz difrakce rusi kresbu az o kousek dale, a vetsi sance potlacit sum pri vyssim ISO.

  • Scorpio
    Scorpio
    12.10.2006 09:27

    To: Pavel3
    Taky mám S7000 - kopil jsem ji před 14 dny a teď váhám, zda jsem neměl počkat na S6500. Urřitě tu 7000-ku máš dýl - můžeš se pokusit je nějak porovnat? S6500 jsem viděl na Invexu a zoomování prstencem na objektivu chodí úplně jinak, než na 7000. Stejně tak manuální ostření.

    Kdyžtak prosím piš na js4@erp.cz
    Díky, Jarda

  • Yesname
    Yesname
    20.11.2006 15:38

    Tedy bylo to naházení perel, ale ten foťák jsem dostal k narozeninám. Jediné, co zatím můžu říct je to, že zpočátku využiji jen malou část nabídky. Co se týká spotřeby - za odpoledne, kdy měl foťák k dispozici náš mladej, došly originální baterky, za zbytek večera, kdy jsem se učil tohle dělo (alespoň pro mě) ovládat, odešly obyčejné baterky z Penny marketu. Jsou nějaké doporučené baterie (asi alkalické) všeobecně k takovýmto foťákům? Kopírování obrázků do PC jsem očekával jednoduché s prostým připojením foťáku jako další diskové jednotky na způsob flashdisku a s odpovídajícím ovládáním. Nějak mi moje PC nechce takto foťák zobrazit, přestože se tváří, že je nějakým způsobem připojen. No nic, třeba na to ještě nějak přijdu, přinejhorším pořídím onu zmíněnou čtečku karet (což mi už také doporučil známý). Zkrátka a dobře dostal jsem parádní kousek, který si snad ani nezasloužím a oproti profíkům nebo skoroprofíkům, kteří se tady vyjadřují můžu říct jen - je to krásný foťák a zaslouží si, abych se s ním naučil fotit. Třeba se mi to i povede. Jediné, co by mi trochu schází, je možnost zaznamenámí sekvencí větší rychlostí. Při zaznamenání prvních nebo posledních tří snímků sekvence je rychlost přijatelná, ale ty tři snímky přece jen nestačí.

  • Yesname
    Yesname
    20.11.2006 15:41

    Ještě jsem zapomněl. Kadaň je opravdu pěkné město.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    04.12.2006 22:26

    Cokoliv jineho nez dobijeci baterie je nesmysl.

  • Martin Tobiška
    Martin Tobiška
    23.02.2007 20:32

    Mám tento foťák necelé 2 týdny, vše se vlastně učím.
    Digitál jsem měl dva roky docela obyčejný, jen jsem
    mačkal spoušť, to bylo moje focení. Ačkoli jsem total
    amatér, tak začínám nabývat dojmu, že pokud se s ním

  • Martin Tobiška
    Martin Tobiška
    23.02.2007 20:39

    Chyba se vloudila, syn mi to odeslal nedopsané.Mám tento foťák necelé 2 týdny, vše se vlastně učím.
    Digitál jsem měl dva roky docela obyčejný, jen jsem
    mačkal spoušť, to bylo moje focení. Ačkoli jsem total
    amatér, tak začínám nabývat dojmu, že pokud se s ním
    opravdu naučím fotit, tak mi nezbývá než mu jen a jen popřát, aby mi hodně dlouho vydržel.Je to velice dobrý
    sluha a snad budu já dobrý pán.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse