Test digitální zrcadlovky Canon EOS 30D

  • Taffey
    Taffey
    05.04.2006 08:33

    Velmi slušná recenze, Kapso. V podstatě jsem nenašel nic, co by mi v ní chybělo. Je to jistě výborný strojek, o tom není sporu, i když od nástupce dvacítky bych snad očekával něco navíc. V čem se vlastně zásadně liší? Asi v ničem. Připadá mi to jako rozdíl mezi D70 a D70s od Nikona. V jednom ale přece-ten velký monitor s větším rozlišením. Ten příjde vhod. To jo. Ale po přečtení článku jsem si uvědomil, jak nadčasový je takový Dynax 7D od Minolty, když, kromě dvou mega, které jí do 30D chybí, je vlastně velmi podobný a je o dost starší. Za těch pár týdnů, co ho vlastním, jsem si tak zvykl na veškeré funkce, vytažené do extra čudlíků, že bych se k serfování po menu vracet nechtěl. Ale nemít ho, tak by třicítka byla dalším adeptem mého zájmu. Spolu s N D200. Čauec Taffey.

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    05.04.2006 08:47

    Taffey: Čekal jsem, kdy někdo přijde s podobným názorem, nezklamals. Píšu to do různých diskusí asi už po dvacáté. Článek se mi číst nechce, takže možná budu jen opakovat to, co je v něm. 20D vs 30D: nové tělo, kompletně předělaná závěrka (rychlejší, tišší), nová spoušť, větší LCD, výrazně větší buffer, nové algoritmy AF, nové funkce, ISO po 1/3EV, bodové měření,... prostě spousta věcí vylepšena nebo dotažena. A teď D70 vs D70s: větší LCD, nový design menu, nový algoritmus AF v režimu servo (ale až na ten LCD jde vše dostat i do D70 jen nahráním nového fw). Nevím, jak tobě, ale mně to přijde dost rozdíl.
    Kdyby Canon do 30D dal nový snímač s více megapixely, tak by se tu všichni rozplývali, jak zase natrhl Nikonu p*del... nj, ať žijí megapixely.

  • Anton Kováčik
    Anton Kováčik
    05.04.2006 09:22

    Super recenzia Kapso. Mna stale udivuje to, ze CMOS cipy od Canonu maju pri ISO 3200 aj bez NR stale menej sumu ako moja Z3 pri ISO 200 :(
    Paradny fotak, ja osobne ale dufam, ze jeho prichod zlacnie 350D a budem si ju konecne moct dovolit :) Majte sa

  • Jiří Cvrk
    Jiří Cvrk
    05.04.2006 09:45

    moje první dojmy po přechodu z 10D, 30D mám druhý den:

    -český manuál vypadá trochu jak z kopírky a je svázaný takovou umělohmotmou pružinou, dost tristní dojem, ale to je tím, že Canon.cz chtěl distribuovat aparáty co nejrychleji, a později bude knížka
    -měl jsem 10d, a toto je rychlejší a má víc pixlíků
    -kvalita obrázku je lepší, konstatuji a fotím jen raw a řek bych, že zde bude víc obrázků, na které nebude nutno šáhnout, ani co se týče doostření
    -tělo je jinší a první dojem byl, že se hůř drží (míň místa u madla)
    -na větší displej se zvykne samo a hned
    -mnohem lepší vestavěný blesk, také kvůli úhlu vyklopení, než 10d
    -na senzoru byl malej flek, tak jsem oprášil starou dovednost a je čisto
    - pěkná recenze a srovnání s D200 je zde:
    http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_1005.shtml
    asi je to hrvatski, ale dá se ;o)
    -super recenze je ovšem zde:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/

  • Ivan Anderle
    Ivan Anderle
    05.04.2006 09:56

    Dobře napsaná recenze.
    Jen poznámka, hodnota ISO se v hledáčku objeví okamžitě po namáčknutí horního středního tlačítka. Tak, že pokud se Vám nezdá clona / čas, je možné zkontrolovat nastavení hodnoty ISO, aniž oddálíte oko od hledáčku.
    Domnívá se, že právě zachováním stejného snímače s 8,2 Mpix se podařilo stlačit cenu do jak takž přijatelné úrovně. Zvýšením třeba i jen na 10 Mpix by se uživatelsky ve výsledku ani neprojevilo, ale jistě by ovlivnilo raychlost a nasledně i cenu!

  • Jiří Cvrk
    Jiří Cvrk
    05.04.2006 10:26

    zobrazení ISO mi zatím příliš šťastné nepřide, mezi těmi knoflíky nahoře poslepu šátrám. Btw. krásný je ten "print button", při přenosu poblikává modře podsvícený, úžasná šou. škoda, že se pro něj nenašlo nějaké lepší využití (uživatelsky nastavitelné).

  • Michal Z
    Michal Z
    05.04.2006 10:54

    Jen taková drobnost:Myslím, že jsou přehozený obrázky u objektivů

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    05.04.2006 11:01

    Michal: Jo, jsou - dík za upozornění, opravím to ....

  • Erik Mihalcin
    Erik Mihalcin
    05.04.2006 13:10

    Kapsa: Mna zaujalo tvrdenie, ze sa dokaze nasynchronizovat s bleskom 580 EX az do min. casu 1/8000s. Myslel som, ze synchronizacia s 1/250s plati aj pre externe syst. blesky.
    Plati to iste aj u 20D?

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    05.04.2006 13:37

    emilion: Je to tak, synchronizacni cas max. 1/250 vteriny je jen pro vestaveny blesk. S externim systemovym bleskem serie EX lze synchronizovat se vsemi casy zaverky a je to tak i u starsiho modelu EOS 20D ....

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse