Praktický test digitální zrcadlovky Konica Minolta Dynax 7D

  • Lukáš Nemeškal nemo
    Lukáš Nemeškal nemo
    23.06.2005 08:25

    Je to hobře udělanej článek. Přeji mnoho štěstí při tvorbě a testech jakéhokoli jiného aparátu. nemo

  • Kolbiš
    Kolbiš
    23.06.2005 08:29

    <i>Tuto možnost, měřit expozici při použití nekompatibilního objektivu nabízí málo která SLR i DSLR jiných značek. Pokud vím, tak už jen jedna, a to Pentax.</i>

    Nevím, jestli dobře chápu citovanou větu, ale zdá se mi, že to není pravda. Fotím zcela běžně s manuálními objektivy přes redukci EOS/M42 nebo EOS/Praktica bajonet s Canonem EOS350D, kamarád s EOS300D,... Stačí jen foťák přepnout do režimu automatiky s předvolbou clony a pak nastavovat clonu na objektivu a samozřejmě ostřit ručně.

  • Karel Vojkovský
    Karel Vojkovský
    23.06.2005 13:29

    Zámek Bojnice

    Snímek cca o hodinu později, když již bylo silnější světlo a scéna je tak kontrastnější, což se projevilo na tmavší obloze.
    Expoziční čas: 1/500
    Clona: 8
    ISO: 200
    Objektiv: Konica Minolta AF17-35/2,8-4 (D)
    Ohnisko: 180mm ----- CHYBA ----- opravte to dik :-) nevim kde byste vzali na 17-35 ohnisko 180mm

  • Pavel Hörst
    Pavel Hörst
    23.06.2005 13:53

    Používam Canon 20D a měření na něm funguje i s objektivy, které mám z praktiky.Fungují jak v režimu M tak i Av.V tomto problém určitě nemám.Horší je to s tím, že s s pevnou dvacítkou Carl Zeis jsou fotky neostré.Prostě se nedá dobře zaostřit.S pevnou 50/f1.8 jsou fotky sice ostré, ale úplně bez kontrastu.Takové vybledlé.Asi se tyto staré objektivy na novou digitální zrcadlovku moc nehodí.Byly konstruované především na černobílý film.Jaké máte zkušenosti?

  • Kolbiš
    Kolbiš
    23.06.2005 14:11

    To Technik: Já mám zkušenosti vesměs dobré. Můžeš se podívat například na tuto fotku http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&gal=photo&rp=114970 , ta je zrovna focena přes redukci. Používám většinou bajonetové Prakticary (135mm a 50mm), občas HELIOS ze Zenita, zkoušel jsem i jakýsi objektiv 400mm. Případně se ozvi přes mail, asi nemá cenu to řešit tady.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    23.06.2005 15:02

    Kolbiš: Jo, je to tak - Pentaxy to umí prakticky všechny, Canony skoro všechny a u Nikonu je to cca 1/2 modelové řady. Problém bývá někdy v tom, že redukce mírně změní vzdálenost objektivu od filmu nebo čipu a tak je někdy trošku složitější ostření ....

  • Tesa
    Tesa
    23.06.2005 15:12

    U ukázek snímků s použitím AS je asi chyba. Ten zozmazanější je popsán jako "s použitím stabilizátoru".

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    23.06.2005 18:51

    Děkuji za upozornění. Došlo k záměně popisků od autora, v textu je to správně.
    Použité ohnisko zjistím.

  • Kostas Panes
    Kostas Panes
    23.06.2005 23:18

    Fajn článek, jako vlastník této DSLR se pod tento článek můžu souhlasně podepsat :o)

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    27.06.2005 06:31

    KaRIOs: díky, chyba se opravdu vloudila, má tam být 17mm, opravíme.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse