Test digitální zrcadlovky Pentax *ist DS

  • xxxdsdsada
    xxxdsdsada
    08.06.2005 12:39

    Včera jsem měl v ruce tento typ "DS" a taky nový typ "L". "DS" ostří "pomaleji", ale ten "L" to byla katastrofa.. Prý to byl první kus v republice, třeba to nějaký upgrade firmware spraví..

  • Kolbiš
    Kolbiš
    08.06.2005 13:32

    Pentaxe vůbec neznám. Vím jen že existuje. Ale když jsem četl tuto recenzi, připadlo mi, že na Pentaxu použitý bajonet je velmi podobný tomu, co používaly Prakticy řady B. I řešení umístění kontaktů je obdobné. Inspiroval se tehdy Pentacon Pentaxem? A není nakonec ten bajonet rozměrově stejný?

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    08.06.2005 15:24

    Kolbiš: Nejsem si jist úplně na 100% ale na 95% je ten bajonet jiný, i když velmi podobný. Na alternativních objektivech třetích výrobců se totiž vždy důsledně označoval a rozlišoval bajonet Praktica B a Pentax K. Pokud se ale nepletu, tak Praktica B je stejná s Olmpusem OM.
    Jinak je Pentax dobrá, tradiční a osvědčená značka, která se "počítá" do "velké čtyřky" - Canon, Nikon, Minolta a Pentax ....

  • Jan Mlcoch
    Jan Mlcoch
    08.06.2005 20:52

    velmi realne o tomhle fotaku uvazuju ke koupi... ad pouziti bajonetu pentax K na fotacich jinejch znacek je to hojne pouzivane, protoze udajne byl jedinej, kterej byl volne pouzitelnej, ostatni firmy Canon, nikon apod. si je patentovali... ja osobne jsem mel fotak od firmy Ricoh, tam pentaxackej bajonet byl, a skla z tohodle fotaku pouzivam dodnes i na pentaxu MZ-5N

  • Kolbiš
    Kolbiš
    09.06.2005 06:57

    Pro Kapsa: Jasně. Vím, že Pentax je dobrá značka. Já tím chtěl naznačit, že nesleduji jeho vývoj a tak se nevyznám v jeho typech a podobně. Ta nápadná podobnost mne zaujala. Dík za info.

  • David Kovář
    David Kovář
    09.06.2005 07:44

    Ten snímek západu slunce je pořízený jako širokoůhlý. To má i ten digitál něco porobného jako Pentax Mz-7? Pokud ano, dá se tato funkce zapnout i při komponování scény, nebo byla fotka upravovaná?

  • Jan Mlcoch
    Jan Mlcoch
    22.06.2005 15:41

    tak jsem si zmineny stroj koupil a musim rict jeden poznatek..u objektivu bez polohy A u kterych se nezatemnuje clona rovnou to bohuzel nemeri...

  • JuraF
    JuraF
    22.06.2005 21:00

    to Stoura:
    ono to meri, ale musis tam dat manual rezim a pred exponovanim zmacknout ten cumbrlik na zamknuti expozice. Fotak si zavre clonu (pokud to jde, tj. objektivy s bajonetem K) a zmeri expozici. Namerene hodnoty zustanou nastavene a hned exponujes. Melo by to teda merit s jakymkoliv pentaxovym objektivem a s redukci i s M42 apod., tam ale musis zavrit clonu manualne a pak merit.

    Doufam, ze Ti to pomuze.

  • Šedák Šedý
    Šedák Šedý
    27.08.2005 21:58

    precti si manual, mozna bude problem take v tom, ze se musi v custom settings nastavit polozka using aperture ring na 2-permitted

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse