Test profesionální digitální zrcadlovky Nikon D2X

  • Radek Tezaur
    Radek Tezaur
    02.05.2005 16:49

    Jen poznamenam k tomu, ze fotoaparat neni kam schovat. Nejak si nedovedu predstavit takovou situaci, pokud zrovna nevyrazim nahy s fotaparatem v ruce do pouste a zrovna prijde stoleta bourka. V opacnem pripade ho lze vzdy schovat pod kus obleceni, do tasky, a nebo sebe pod okap. A i nahy ho muze branit vlastnim telem. Ale nakonec je to s kazdym aparatem vec rizika, ktere je s nim majitel ochoten podstoupit.

    Rada 1D byla aspon podle paramametru lepe utesnena vuci vode nez rada D1, uz jen gumovym tesnenim kolem kazde diry do aparatu.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    02.05.2005 17:09

    Radek: Abych rekl pravdu, tak nevim presne, jak byly nebo nebyly zatesnene drivejsi modely D1 ale rada D2 rozhodne ma zatesnene vsechny spoje a po zminene prakticke zkusenosti ani v nejmensim nepochybuju o tom, ze kvalitne ....

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    02.05.2005 17:15

    P.S. - Ale myslim, ze kus pravdy ma i Ondra, protoze i bezne aparaty snesou celkem dost. Na jednom z nasich workshopu v Chomutovskem ZOOparku nam taky pekne prselo a dost jsme fotili i v desti. V podstate skoro vsichni meli bezne D-SLR EOS 10D, 20D a 300D nebo Nikony D100 a D70. Pres delsi pobyt na desti odmitl poslusnost pouze jeden aparat 10D ale i ten po kratke rehabilitaci v hospode na topeni zase "nabehnul" ....

  • Radek Cholasta
    Radek Cholasta
    03.05.2005 12:07

    Pěkné počtení...

    Věty typu "především zcela bezkonkurenčních, 100% kompatibilních, přibližně 80 autofokusových i manuálních objektivů" nemám rád (ač Nikonista).

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    03.05.2005 12:21

    rach: Máš pravdu, asi jsem to mohl formulovat trošku jinak ale chtěl jsem zdůraznit dvě věci, že na rozdíl od levnějších modelů funguje D2X plně i s manuálními objektivy a taky to, že neznám jiný aparát, ke kterému by bylo v současné době na trhu k dispozici 80 originálních objektivů ....

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    03.05.2005 12:46

    Kamarád měl v diplomce: "použijeme algoritmus, který je jednoduchý, ale přitom naprosto geniální." To byla první věta, kterou jsem mu při korekturách vyškrtl :)

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    03.05.2005 13:11

    Martin: Ono to taky může znít jinak, když je to vytržené z kontextu ale mě se věta tvého kámoše celkem líbí, protože nejgeniálnější věci bývají ty nejjednodušší .... ;o))

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    03.05.2005 14:23

    Kapsa: Michale, on geniální byl (něco na generování čáry mezi dvěma body v počítačové grafice, myslím), jenže práce jako diplomka by se měly psát přece jen trochu neutrálně :) Třeba nesnáším u Neffa, když furt ve svých "recenzích" mele o "osmimegáči", "teleti" apod.

  • Dr. Balů Velitel osobní stráže a pivohospodář
    Dr. Balů Velitel osobní stráže a pivohospodář
    03.05.2005 14:41

    Michale ma ta obluda AI přenos packou nebo ne? Moje milované staré objektivky mi straší ve skříni...

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    03.05.2005 15:25

    dr.Balu: Ano má i přenos páčkou pro Nikkory a pro objektivy které to nemají (třeba od P-Six přes redukci a podobně) se dá nastavavit ohnisko a minimální clona v menu - pak už je jen třeba nastavit stejnou clonu manuálně na objektivu a elektronicky ne těle ....

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse