Test fotoaparátu Canon EOS 300 D

  • Ladislav Dorazil
    Ladislav Dorazil
    31.03.2004 17:39

    Pořádnou a velmi velmi důkladnou recenzi na D70 (včetně srovnání s Canon 300D Rebel) najdete na http://www.kenrockwell.com/nikon/d70.htm.
    Mám takový dojem, že vedle Nikonu D70 je Canon 300D hračka pro předškolní děti. (Za stejné peníze)

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    Autor
    31.03.2004 18:46

    LD: mám takový dojem, že jsi ani jeden neměl v ruce ;)

  • majosrnik.com
    majosrnik.com
    01.04.2004 02:17

    LD ako vtip to nebolo zle....myslim si ze je uplne jedno ktorou cestov sa clovek vyberie hlavne aby bol stastny...SET objektiv je OK..nieje to ziadna spicka ale myslim ze je to slusne sklicko a za ty peniaze urcite....debata co je lepsie ci Canon alebo Nikon ... hm tak to je asi na dlho a pochybujem o vyzname tejto diskusie..kazdy voli to co jemu najviac vyhovuje...nebudem sa pustat do nejakych porovnani...a ani ma Canon neplati za reklamu ale s kludnym svedomim mozem napisat ze je to vinikajuca masinka... Majo Srnik http://majosrnik.erbak.com

  • Ladislav Dorazil
    Ladislav Dorazil
    01.04.2004 09:03

    Vidím, že jsem píchl do vosího hnízda fanoušků Canonu. D70 jsem v ruce měl minulý týden, Canon 300D ještě ne. Stejně bych je nedokázal odborně porovnat. Jenže na to jsou dobré právě recenze odborníků. A všimněte si prosím, že jsem napsal: MÁM TAKOVÝ DOJEM, že vedle Nikonu D70... Tak sakra čtěte ty komentáře pozorně!!!

  • Petr Štefek
    Petr Štefek
    01.04.2004 09:32

    .... a stejně si koupím Canon...:-)))) Majo: díky, plně ti důvěřuji ... :-))))

  • Ladislav Dorazil
    Ladislav Dorazil
    01.04.2004 10:03

    A ještě poznámečka:
    Nikon se prý kupuje srdcem a Canon rozumem. Nad tím, že je Canon 300D v mnoha technických parametrech slabší než D70, cena za tělo je o dost vyšší a ještě stále se někdo může rozhodnout pro Canon, však rozum zůstává stát. Nemluvím samozřejmě o lidech, kteří už mají doma plné skříně objektivů ke Canonu. :-)

  • Petr Štefek
    Petr Štefek
    01.04.2004 11:57

    LD:... na 100% se rozhodnu přímo v obchodě...vše je možné... :-))) a nebudu to kupovat u nás.... takže ... a mnohé technické parametry Nikonu nikdy nevyužiješ, třeba 1/8000 mi byla po celé roky vlastnictví Minolty k ničemu....1/500 u blesku...též nevím k čemu by mi byla .... :-))) a jestli ti "stojí rozum"...:-)))), tak to je mi líto... pro mne je důležitější výsledek, což je fotka a její obsah a nevěřím, že bys poznal rozdíl u dvou stejných fotek..... zase bude rozhodovat další spousta faktorů jako schopnost práce ve Photoshopu s následnou úpravou fotky, vyostřením, komprimací....tím vším se dá pokazit i fotka z digitálu za 100 000,-.... Mám dostatek podkladů pro svoje rozhodnutí a technické rozdíly, které nijak neovlivní mou tvorbu, mne nezajímají... Jsem z těch lidí co se více zajímají o výsledek než o prostředek.... technické nadšení je fajn, ale zastiňuje samotnou tvorbu..... je to jako v hi-fi technice, existují dvě skupiny hifistů...jedni vědí vše o technice a neustále obměňují techniku, bez toho, aby poznali rozdíl mezi Mozartem a Bachem ... a ti druzí si koupí kvalitní techniku a pak jen poslouchají hudbu, která je to hlavní .... tady je to stejné... :-))) ... focení a fotky samotné je to nejdůležitější.... čímž neříkám, že nepotěší kvalitní přístroj...ale je to v určitém stádiu kvality už nepodstatné.... chápeš? Každý je jiný... já jsem takový...

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    Autor
    01.04.2004 12:21

    Petr-Neo: ta 1/8000 je tam kvuli minimalnimu ISO 200 (čili jako 1/4000 při ISO 100 u Canonu)

  • Petr Štefek
    Petr Štefek
    01.04.2004 12:38

    Martin:.. :-))) .. podívejme...? :-))))

  • Ladislav Dorazil
    Ladislav Dorazil
    01.04.2004 13:58

    Petr-Neo: Haha!
    ISO 200 - 1,600, excellent. Some may be confused as to the lack of ISO 100. The answer's simple: the only reason for slow speeds in the old days of film and in digital point-and-shoots was to get great color and no grain. A DSLR like the D70 gives such great results at ISO200 there is no need for the older speeds, and if you want to use big apertures you just shoot at 1/8,000 of a second. Explain why compact digial cameras still need ISO 50 and 100: http://www.kenrockwell.com/tech/2dig.htm.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse