Panasonic: nová profi-bezzrcadlovka Lumix G9

• Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    09.11.2017 10:37

Větší než APS-C zrcadlovka, drahé skoro jako fullframe. Pokud to video z přístroje nebude přímo božské, nevidím jediný důvod si tohle pořizovat.

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    09.11.2017 20:07
    Reaguje na Lukáš Burget 09.11.2017 10:37:

"Větší než APS-C zrcadlovka, drahé skoro jako fullframe. Pokud to video z..." - zobrazit celý komentář

Důvody vidím...
    Tělo je větší, ale objektivy jsou stále menší.
    4/3 senzor se snáze stabilizuje - 6.5EV je nejvíc na trhu (je-li to pravda).
    Menší senzor dělá lepší přiblížení při makru.
    Video vychází z GH5, jen mu chybí řada funkcí, nicméně na poměry APS-C zrcadlovek božské bude.
    A pak taky 0.83x hledáček, 2 UHS-II slot, 20fps... která APS-C zrcadlovka tohle vše má? ;-)

• kikiris
    kikiris
    10.11.2017 05:46

Zdravím,
    já také z mého pohledu, bych si nic takového nikdy nepořídil.
    A větší senzor je lepší, než menší a v Pentaxu je také stabilizovaný
    a velmi dobře. Limited objektivy jsou také malé. Video netočím,
    rychlopalně nefotím, hledáček je dost velký, slot mi stačí jeden.
    Takže na poměry APS-C zrcadlovek to pro mě nic, ale vůbec nic
    božského není. Ale to vůbec neznamená, že někdo z toho nebude
    mít božské pocity a cena se mu bude zdáti přiměřená. A tak pozitivum
    je v tom, že každý si má možnost vybrat to, co mu více vyhovuje... :-)

• Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    10.11.2017 08:53
    Reaguje na kikiris 10.11.2017 05:46:

"Zdravím, já také z mého pohledu, bych si nic takového nikdy nepořídil. A..." - zobrazit celý komentář

Já tyhle výhody samozřejmě beru, jen mi prostě připadají dost málo na takovou cenu a především to u mě ztrácí smysl svojí velikostí. Pokud je někdo hlavně videista a má na to, pak tomu rozumím, jinak ne.

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    10.11.2017 09:03
    Reaguje na Lukáš Burget 10.11.2017 08:53:

"Já tyhle výhody samozřejmě beru, jen mi prostě připadají dost málo na..." - zobrazit celý komentář

No vidíš, ja videista moc nejsem a bral bych to raději, než většinu APS-C zrcadlovek. Výjimkou budiž mašiny třídy Nikon D500, tam by vybírání nebylo snadné ?

• Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    10.11.2017 11:17
    Reaguje na Jakub Súkeník 10.11.2017 09:03:

"No vidíš, ja videista moc nejsem a bral bych to raději, než většinu APS-C..." - zobrazit celý komentář

Tak já chápu tento přístroj pro toho, kdo potřebuje vysoce kvalitní video a kdo velmi často využije vysokorychlostního snímání. Jinak ale za cenu těla tohoto MFT koupím velmi solidní APS-C zrcadlovku i se solidním objektivem, dejme tomu Nikon D7500 nebo Pentax KP, když už potřebuji stabilizaci v těle. To jsou příklady toho, kdy vážně netuším, kdo si tohohle Paňáca koupí, pokud nevyužije jeho videa a sériového snímání. Ale jasně, jistě se najdou lidé, kterým tenhle přístroj bude sedět. Rozhodně si nemyslím, že vývojáři a marketing Panasonicu jsou blbci.

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    10.11.2017 11:25
    Reaguje na Lukáš Burget 10.11.2017 11:17:

"Tak já chápu tento přístroj pro toho, kdo potřebuje vysoce kvalitní video a..." - zobrazit celý komentář

D7500 i Pentax KP jsou přístroje o třídu níž.
    Ale ano, je to logické.
    Komu stačí přístroj "střední třídy", nebude si kupovat dražší model ať má libovolný senzor.
    A věřím, že sem spadá 90% hobby fotografů.
    To samé pak bude platit pro srovnatelné přístroje jako Sony A6500 nebo Nikon D500.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace