Šum na APSC Canon 77D

  • Radim Masiarik
    Radim Masiarik
    Autor
    02.10.2017 08:20

    Asi rok jsem fotil na Canon 100d který jsem koupil použitý ale sloužil dobře po dlouhém rozvažování jsem nakonec koupil Canon77D, chtěl jsem něco lepšího /ano myslel jsem že bude lepší foťák budou lepší fotky :-( prdlajz / nový snímač, dual pixel, výklopný displej atd...trochu jsem čekal že to bude s šumem o něco lepší než na 100d ale připadá mi to možná i horší asi více pixelů dělá svoje. Obecně jsem se šumem hodně nespokojený na ISO 3200 je to už velká šuměnka, ano pokud fotím krajiny ze stativu na ISO100 je to v pohodě. Chápu to teda dobře že obecně se dají všechny APSC hodit co se týče šumu do jednoho pytle? Nechápu ty recenze do ISO 3200 nemám výtky. jen jemná krupička apod...Další věc je ta pokud je fotka malá šum se v ní ztratí, případně se ještě odšumí a není co řešit. ale pokud chci dělat technicky zdatné fotky velikosti A4, nechci odšumovat na úkor kresby a někdy za zhoršených světelných podmínek tak potřebuji již FF. Trochu mě mrzí že jsem si nepočkal a nekoupil hned 6D mark II, jen mě zajímá nějaké srovnání nejlépe někdo kdo fotí obojím..Jinak fotky a nějakou techniku mám zde
    https://www.megapixel.cz/fotograf/220941

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    02.10.2017 08:52
    Reaguje na Radim Masiarik 02.10.2017 08:20:

    "Asi rok jsem fotil na Canon 100d který jsem koupil použitý ale sloužil..." - zobrazit celý komentář

    Hodně záleží na:
    - expozici
    - formátu
    - zpracování
    S APS-C přístroji bych ISO 3200 použil v případě, že fotografuji do RAW a zbytečně nepodexponovávám. Pokud fotografuji do JPEG, je důležité správně vyladit kombinaci redukce šumu a doostřování.
    77D by měl být o chloupek lepší, než 100D, ale za předpokladu, že je správně nastaven, jak píšu výše :-)

  • Jiří Hlisnikovský
    Jiří Hlisnikovský
    02.10.2017 15:59
    Reaguje na Jakub Súkeník 02.10.2017 08:52:

    "Hodně záleží na: - expozici - formátu - zpracování S APS-C přístroji bych..." - zobrazit celý komentář

    Další možnost - panorama a pak fotku zmenšit. To při stejném ISO vede k nižšímu výslednému šumu.
    Rozdíl v SNR (poměr šumu a signálu) je u všech APS-C dost podobný. Liší se DR, atd. Více na dxomark.com

  • Radim Masiarik
    Radim Masiarik
    Autor
    04.10.2017 20:28

    Dekuji za komentare ono kdyz se foti krajiny ze stativu na nizke ISO je to v poho jinak 77d neni spatny stroj dobre se ovlada super ostr

  • Radim Masiarik
    Radim Masiarik
    Autor
    04.10.2017 20:30

    Rychlost jen kdyz to vytahnu do cirkusu nebo fotim deti v pohybu kde je malo svetla pak ten sum jinak fotim do raw..

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse