​Lenka Hatašová: Jak portrétuje osobnosti?

  • Taky..
    Taky..
    19.05.2017 08:55

    "Myslím, že já osobně dokonale naplňuji křesťanský význam slova inspirace. V tomhle pojetí znamená inspirace momentální vnuknutí, které pochází od Boha, a moje tvorba je skutečně založena zejména na kouzlu okamžiku."

    Tak to je síla...

  • E.B.E
    E.B.E
    19.05.2017 21:45

    Teda...nic ve zlým, ale fotky přinejmenším průměrný. Mrkl jsem se teda i na fejsbůkovej odkaz a nic inspirujícího, dokonce "od boha" jsem nenašel. Pokud jde o to "zvláštní světlo", je tím asi myšleno napálení bleskem a ostrej stín za zády a nebo naopak žádný. Myslím, že spousta mých známých to cvakne líp. Jen nemají přístup k těm slavným osobnostem. A o tom to nejspíš je. Tentokrát článek opravdu nezaujal

  • Readm
    Readm
    20.05.2017 10:19
    Reaguje na E.B.E 19.05.2017 21:45:

    "Teda...nic ve zlým, ale fotky přinejmenším průměrný. Mrkl jsem se teda i na..." - zobrazit celý komentář

    Ja kliknul na tve fotky, nic moc, asi by jsi se mel zamyslet nad svoji produkci nez zacnes kritizovat druhe :-)

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    20.05.2017 17:37

    Mam rada fotografie Lenky Hatasove, pro me jsou pusobive i inspirativní, za rozhovor Soně dekuji :)

  • E.B.E
    E.B.E
    20.05.2017 21:17
    Reaguje na Readm 20.05.2017 10:19:

    "Ja kliknul na tve fotky, nic moc, asi by jsi se mel zamyslet nad svoji..." - zobrazit celý komentář

    nemyslím, že komentář měl něco společnýho s mým profilem, ale dík za zhodnocení. A pokud jde o komentář ke článku, nebo fotkám Lenky, myslím, že na něj má právo každej. I kdyby nikdy foťák v ruce nedržel. Pokud se teda nepletu ...na druhou stranu je mi jasný, proč takhle reaguješ :-)

  • kikiris
    kikiris
    21.05.2017 07:10

    Zdravím diskusníky, prohlédl jsem si fotky paní Hatašové, jsou líbivé
    a poplatné době, nijak se nevyřazují s tvorby běžných portrétních
    fotografů, co fotí za peníze. Ale jestliže tvrdí, že její "momentální vnuknutí
    pochází od Boha", tak to je tvrzení podle mě, velmi nabubřelé a arogantní.
    Její talent pro zachycení "kouzla okamžiku" není nijak vyjímečný, aby se
    tím mohla řadit po boku Boha :-).
    Prohlédl jsem si také fotografie Romana a dle mého osobního názoru
    mají šmrnc a některé parádní atmosféru. A jistě, kdyby měl možnost
    fotit Gotta, Issovou, nebo Vondráčkovou, tak by ho spousta lidí poplácala
    po rameni, jaké má "úžasné" fotky. Jelikož však na jeho portrétech, nejsou
    mediálně známé osoby, ale jen bezejmenné modely, tak na "Boží kouzlo
    okamžiku" nemá nárok...
    Děkuji za pozornost :-).

  • E.B.E
    E.B.E
    21.05.2017 09:50
    Reaguje na kikiris 21.05.2017 07:10:

    "Zdravím diskusníky, prohlédl jsem si fotky paní Hatašové, jsou líbivé a..." - zobrazit celý komentář

    To ti teda děkuju :-) ...ale o mě to není. Nikde jsem nemluvil o sobě a jak bych to fotil já...jen jsem si prohlídl fotky autorky a nic zvláštního, vyjímečnýho nevidím. Tak sem si dovolil sdělit jen tohle. A ano...důvod byl asi to vysoký ego čišící ze článku. Mám na to jaksi alergii či co :-) Navíc jsem fotky slušně popsal průměrem. A přiznejme si...tak to prostě je. Stačí se podívat po portfóliu jiných portrétních fotografů. Nemluvě o složitosti expozice připravované fotografie vs čistého street i momentek.

  • kikiris
    kikiris
    21.05.2017 11:28

    Jasně, že to není o tobě, ale o tom článku. Já si normálně fotky v
    portofiliích neprohlížím. Jen po tvém pokárání, které jsi obdržel
    od Readm, jak si můžeš dovolit kritizovat druhé (taková troufalost),
    tak jsem si tvé prohlídl. Já bych se ke článku také vůbec nevyjadřoval,
    kdyby v něm nebylo cítit tu aroganci a nadřazenost, která asi vyplývá
    z toho, že se pohybuje mezi "nadlidmi", kteří jistojistě po tom rameni
    paní Hatašovou plácají...

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    22.05.2017 15:15

    ...asi ženám rozumí víc ženy a mužům muži :))...rozumím, co Lenka chtela číct, prostě to cítím :)

  • E.B.E
    E.B.E
    22.05.2017 16:59
    Reaguje na Helena Macenauerová 22.05.2017 15:15:

    "...asi ženám rozumí víc ženy a mužům muži :))...rozumím, co Lenka chtela..." - zobrazit celý komentář

    ...asi :-) ...i když tohle bych nedělil na mužský a ženský názor. Podstatná je jedna věc. Fotky opravdu nejsou vyjímečný ani na vyjímečným světle (ponechám vnuknutí od boha stranou) A tím neříkám nic špatnýho, dokonce tím ani nenaznačuju, že já fotím stejně, zato znám spoustu fotografů i jejich produktů.Taky se stačí podívat na pár slušných fotowebů do kategorie portrét. Spousta amatérů vytvořila opravdu úžasný věci. Zvlášť pokud se bavíme o práci se světlem. I tak to můžeš brát za můj subjektivní názor a nevšímat si ho. Taky je to řešení :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse