Zasekle zrcatko u D700

  • Mirka Rueda
    Mirka Rueda
    Autor
    19.10.2016 16:15

    Zdravim, dnes se mi porouchal fotoaparat a nez zacnu shanet Nikon opravnu a poslu ho na x-tydnu pryc, zkousim jestli nekdo s tim nema zkusenost tady.
    Kdyz zmacknu spoust, zrcatko se zaklopi ale nevyfoti se fotka a zrcatko zustava otevrene. Fotak ukazuje na velkem displeji error, na malem chybu r06.
    Pri dalsim zmacknuti spouste se zrcatko sklopi zpatky dolu a fotak se tvari jakoby nic.
    Zkusila jsem "klasicke" veci jako vymenit objektiv, vyndat a vratit baterii, zapnout a vypnout fotak atd. Zatim nepomohlo nic.
    Fotak se porouchal doma, normalne lezel ve fotobatohu, vyndala jsem a chtela vyfotit neco doma, nacez se to seklo. S fotakem se nikde netlouklo, nosim ho vzdy ve fotobatohu. Na pocitadle je pouze neco pres 23500 cvaknuti, coz by u fotaku tehle kategorie nemelo v zadnem pripade znamenat smrt.
    Nejaka rada nebo podobna zkusenost?

  • E.B.E
    E.B.E
    19.10.2016 17:50

    Nemám nikon, ale jak tak čtu, chyba asi nebude ve foťáku, ale spíš kartě a r06 by mělo znamenat jen, že se do buferu...tj vyrovnávací paměti, vlezlo 6 snímků. A on je prostě nemůže uložit. Nejdřív bych zkusil jinou kartu. Každopádně tyhle chyby sou popsaný v návodu k foťáku. A ten já osobně nemám :-) ...no a pak je tu srýček google :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    19.10.2016 17:54
    Reaguje na Mirka Rueda 19.10.2016 16:15:

    "Zdravim, dnes se mi porouchal fotoaparat a nez zacnu shanet Nikon opravnu a..." - zobrazit celý komentář

    ...tady to máš i s videem :-) https://www.youtube.com/watch?v=GjhN47mPr5g

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    19.10.2016 18:52
    Reaguje na Mirka Rueda 19.10.2016 16:15:

    "Zdravim, dnes se mi porouchal fotoaparat a nez zacnu shanet Nikon opravnu a..." - zobrazit celý komentář

    Možná úplně blbý dotaz, ale vyloučit se musí všechno... není na kruhovém voliči vlevo nahoře navoleno MUP?

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    19.10.2016 18:57
    Reaguje na E.B.E 19.10.2016 17:50:

    "Nemám nikon, ale jak tak čtu, chyba asi nebude ve foťáku, ale spíš kartě a..." - zobrazit celý komentář

    "chyba asi nebude ve foťáku, ale spíš kartě"
    ... v lepším případě, ale můžou to třeba být také ohnuté piny pro CF ve slotu na kartu, to je horší.
    Autorko příspěvku, podívejte se do zdířky na CF kartu, zda jsou tam všechny "hřebíky" rovně a není žádný ohnutý.

  • E.B.E
    E.B.E
    19.10.2016 20:12
    Reaguje na Jakub Súkeník 19.10.2016 18:57:

    ""chyba asi nebude ve foťáku, ale spíš kartě" ... v lepším případě, ale..." - zobrazit celý komentář

    ...to je v zásadě to samý. A asi se mi nechtělo rozepisovat všechno detailně. Některý věci si musí ošahat sama. Ale příště napíšu: Mezi čipem vyrovnávací paměti a kartou :-) ...a tak v rámci možností sem snad poradil...a to i slušně...ne?

  • E.B.E
    E.B.E
    19.10.2016 20:20
    Reaguje na Mirka Rueda 19.10.2016 16:15:

    "Zdravim, dnes se mi porouchal fotoaparat a nez zacnu shanet Nikon opravnu a..." - zobrazit celý komentář

    ...u foťáku téhle kategorie... :-) Některý věci nefungují ani nově zakopupený, ne? ...to nemá s žádnou kategorií nic společnýho. A jak říká jeden můj kolega zákazníkům: I zdravej člověk umře :-)) ...ale díval sem se na videa...asi je hodně problémů s kartama, respektivě piny karet. U odkazu sou další a lidi tam dokola vyndávají, zandávají karu, aby fungovala. Mě teda jedna SD umřela v -24 stupních. Ale zas to byl levnej kousek :-) ...se zeptám. Přetahuješ fotky kabelem, nebo furt vyndáváš a cpeš kartu zpátky??

  • Mirka Rueda
    Mirka Rueda
    Autor
    19.10.2016 20:22

    Nebyla jsem u PC. Takze:
    - kartou to nebude. Tu vubec z fotaku nevyndavam. Nicmene jsem ji vyndala a zkontrolovala slot, nic tam zohybane neni. Karta zandana zpatky - kontrola fotaku - ne zrcatko se porad seka.
    - na karte je momentalne misto jeste na 686 RAW fotek v plnem rozliseni, cili bych vyloucila i ten buffer
    - na kruhovem volici vlevo nahore je nastaveno CH, cili "samopalove foceni". Takze tim to taky nebude
    - navod k fotaku bych konzultovala rada, nicmene ho taky nemam - fotak je z druhe ruky a fotime spolu bez problemu uz pres dva roky

    Jdu si pustit to video od Roman XYZ. Kdyby jeste nekoho neco napadlo, budu rada.

  • Mirka Rueda
    Mirka Rueda
    Autor
    19.10.2016 20:34

    Tak mi to vrtalo hlavou s tou kartou. Zformatovala jsem ji a stejne fotak nefotil. Dobra tak jsem ji vyndala a zalozila kartu jinou, starou 4GB. No a ono to foti! Haleluja.

    Ted mam tedy jiny dotaz - znamena to ze puvodni karta odesla do vecnych lovist? Ona se necha normalne zformatovat, fotky ukazovala, z fotaku jsem ji nevyndala snad rok - fotky pretahuju kabelem.

    Jinak vsem diky, je rozhodne levnejsi koupit novou kartu nez posilat fotak do opravy :)

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    19.10.2016 21:03
    Reaguje na Mirka Rueda 19.10.2016 20:34:

    "Tak mi to vrtalo hlavou s tou kartou. Zformatovala jsem ji a stejne fotak..." - zobrazit celý komentář

    Gratulace:-)
    Kartu bych ještě zkusil v jiném foťáku, ale stejně bych ji už na nic důležitého raději nepoužíval.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse