FOTOBANKY

  • Daniel Pavlicek
    Daniel Pavlicek
    Autor
    15.04.2016 10:06

    Ahoj vsem,

    mel bych dotaz ohledne vkladani fotografii na fotobanku. Jde mi o to, jakym zpusobem se resi autorske prava, respektive jak dokazat, ze je fotografii mym dilem. Kolega byl na jedne fotobance zablokovan na zaklade tvrzeni nejakeho skodice, ze jeho vlozene dilo je kopii. Jednalo se tedy o ilustraci a ne fotografii jako takovou... ale precejenom...

  • Taky..
    Taky..
    15.04.2016 10:25

    Můžu vidět ukázku takové "ilustrace"?

  • Daniel Pavlicek
    Daniel Pavlicek
    Autor
    15.04.2016 11:00

    Ja ji nemam...

  • E.B.E
    E.B.E
    15.04.2016 13:18

    Pokud mám originál v původním rozlišení, tj většinou i RAW, pak asi nebude dokazování problém. Ostatně EXIF jpegu taky obsahuje výrobní číslo foťáku, i když tady už se dá falšovat docela dobře. Záleží pak na "kradené" fotce a jestli v ní něco z těchto informací zůstalo. No někdo, kdo má jen fotku ve velikosti 1024x768 bez exifu může tomu s 60 Mpixelovým rawem dost nejistě tvrdit, že ho odněkud stáhl :-)

  • Taky..
    Taky..
    15.04.2016 15:50
    Reaguje na E.B.E 15.04.2016 13:18:

    "Pokud mám originál v původním rozlišení, tj většinou i RAW, pak asi nebude..." - zobrazit celý komentář

    To jo, ale pokud tím svým foťákem ofotíš něčí dílo, které chrání autorský zákon, třeba malbu nebo i cizí fotografii, tak už to tak jednoduché nemusí být. Jednu dobu se i v médiích psalo o hrozícím nebo dokonce už platném zákaze fotit veřejně dostupná architektonická díla (!). To je asi spíš otázka na právníky a konkrétní případ.

  • E.B.E
    E.B.E
    15.04.2016 16:32
    Reaguje na Taky.. 15.04.2016 15:50:

    "To jo, ale pokud tím svým foťákem ofotíš něčí dílo, které chrání autorský..." - zobrazit celý komentář

    Souhlasím, ale o téhle alternativě jsem nemluvil. Šlo čistě o "tvoji" fotku a důkaz, že není odněkud ukradená. Samozřejmě nic není tak černý, nebo bílý :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse