série fotografií

  • Taky..
    Taky..
    Autor
    28.01.2016 15:05

    Rád bych oprášil nápad možnosti vkládat série fotografií. Zevrubně jsem to obhajoval v předchozích vláknech. Všechny komentáře, které se toho týkaly, jsem zkopíroval sem (doufám, že neporušuji nějaký zákon):

    https://docs.google.com/document/d/1an7t4AvRmvJp5IW9qdd9hBCJucnJ9xhailJtKurb_-A/edit?usp=sharing

    K nápadu vkládání sérií se hlasí zatím tito lidé:
    já, ornitolog TomT, imra, milvan, rulisa

    Představuju si to úplně jednoduše. Každý má možnost vložit buďto jednotlivou fotku nebo sérii. (Jestli pro série vyhradit jednu galerii, nechám na vás, podle mě je to ale zbytečné.) Každá série bude v náhledech reprezentovaná jednou fotkou (ideálně tou, kterou autor vybere). Po rozkliknutí budou všechny fotky pod sebou, u každé název (nebo číslo) a případně popisek, bude-li autor chtět. Komentáře budou až dole pod celou sérií a budou se týkat celé série. Bude-li chtět někdo reagovat na některou konkrétní fotku, musí se na ni odkázat číslem nebo názvem. Takto to bez problému funguje třeba na odkazovaných serverech:

    http://fotoluzr.net/displayimage.php?pos=-3691
    http://www.fstop.cz/e/28.hausner/untitled/

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    28.01.2016 16:04

    jsem rozhodně pro. Vytvořit sérii dá podstatně víc práce, než vyfotit jednu fotku, a zasloužily by si dostat možnost prezentace v této podobě.

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    29.01.2016 01:16

    ano ANO

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    31.01.2016 22:50

    Serie je skvely napad a moc dekujeme za popis, jak by se dala zrealizovat. Promyslime spolu s programatory...
    Od brezna bychom radi souteze rozsirili o TRYPTICH - treba 4x do roka: jaro, leto, podzim, zima...tedy by se hodilo uz neco takoveho mit pripravene :)

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    02.02.2016 02:16

    Série mi opravdu chybějí, právě jsem vložil jednu o šesti kusech a doufám, že to jednoznačně vyvrací argumenty, že vkládat sérii lze přece už teď, jenom si na ně musíme ušetřit kredit. Při vkládání se uklikám, koukat se na to pohromadě nedá a nikdo neví, že hodnotit by se to hodilo až na konci jako celek.

    Prosím o vážné zvážení lepšího řešení.

  • Taky..
    Taky..
    Autor
    02.02.2016 09:28

    ... a ještě jsi určitě klikal jak o život, aby se ti nikdo nevmáčknul mezi ně:)

    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/lide/71141/fotografie/?razeni[publishedAt]=2
    Cyklus "The Magic Life (Kouzla života)" je další typickou ukázkou, kde by prospělo vložení celé série najednou

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    02.02.2016 09:59

    kluci, pokusili jsme se o shrnuti na zaklade vasich napadu, abychom zadali co nejpresneji vyvojarum. Napiste pripominky, dik :)
    - Serii musi kazdy vkladat uz jako serii fotek nikoli jako jednotlive fotky.
    - Neni mozne, aby se nekdo dodatecne rozhodnul, ze budou nektere jeho fotky v serii.
    - vklada se serie fotek, kde jedna je zvolena jako hlavni a ta reprezentuje celou serii
    - Hodnoti se cela serie dohromady - tedy komentare i hvezdicky jsou 1x pod celou serii
    - Limit pro vkladani stejny: 7fotek za tyden
    a bud Z TOHO 1serie za tyden nebo PLUS 1serie za tyden (...staci?)

    Jednotlive fotky v serii:
    - maji svoje jmeno/nazev dane uzivatelem
    -maji defaultne nastavene cislo - uzivatel muze zmenit, toto cislo urcuje poradi v serii
    - autor oznaci hlavni fotku serie, ktera serii reprezentuje (serie se zobrazuje v nahledech jako tato fotka)
    - serie je hodnocena/bodovana/komentovana jako celek, v komentari je mozne uvadet - "foto4 me zaujalo nejvice apod."
    - velikost fotky v serii stejna jako velikost fotky v galerii

  • kubuthor
    kubuthor
    02.02.2016 10:05

    Výborně Heleno!
    A ještě víc Honzo!!

    K sériím jsem se tuším taky hlásil už od začátku... tak přidávám svůj plus a radost z toho, že se to řeší...
    Myslím, že je to cesta jak z FA udělat o "kus lepší místo pro fotku".

  • KIV
    KIV
    02.02.2016 10:14

    S tou ukázkou, Tome, a s tím co tu píšete, to vypadá, jako dobrá a zajímavá věc, a ráda se občas k vkládání sérií přidám.

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    02.02.2016 10:17
    Reaguje na Helena Macenauerová 02.02.2016 09:59:

    "kluci, pokusili jsme se o shrnuti na zaklade vasich napadu, abychom zadali..." - zobrazit celý komentář

    To zní moc dobře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse