Da sa porovnat mirrorles Panasonic GX7 so zrkadlovkou, napr. Nikon D3200 ?

  • LuckaL
    LuckaL
    Autor
    28.10.2015 21:29

    Ktory z fotakov by ste mi odporucili kupit prosim?
    Velmi mi zalezi na spravnom vybere. Som zaciatocnik ale fotke sa chcem venovat a mat kvalitne fotky. Co chcem fotit? - cestovanie po zahranici, krajina ale aj detajly z blyzka.
    Mirrorless by mi vyhovoval v tom, ze je mensi a teda sa lepsie nosi ale obavam sa ci je kvalita fotiek na nom podobna ako na zrkadlovke.
    Dakujem :)

  • Pavel_P
    Pavel_P
    29.10.2015 06:10

    Lucko, jestli mate moznost si od nejakeho znameho pujcit dlsr a mirroless, vyzkousejte si co vam lip sedi. O kvalitu fotek nemejte obavy ani u jednoho.

  • Pavel_P
    Pavel_P
    29.10.2015 06:11

    osovni tip - jdete to toho panasonicu

  • LuckaL
    LuckaL
    Autor
    29.10.2015 09:54

    Dakujem pekne za typ Pavel :) zrkadlovku si poziciam a vyskusam, no ten mirrorless si nemam od koho pozicat. Budem rada ak este niekto napise jeho nazor, ktory fotak si radsej vybrat. Alebo aj poradi nejaky iny.

  • Taky..
    Taky..
    29.10.2015 10:57

    Nejlepší je navštívit nějakou větší prodejnu, kde mají oba, a vyzkoušet si je v ruce, třeba fotoškoda nebo megapixel. Velmi obecně DSLR se líp drží a ovládá. Je ale i větší, což někdy způsobí, že si ji nevezmeš s sebou a pak přijdeš o snímek. Nejlepší foťák je totiž ten, který máš u sebe;-)

  • Pavel_P
    Pavel_P
    29.10.2015 10:59

    Jo, to je hrozně individuální. Zrovna včera jsme se bavil s člověkem co prodal svůj nový Fuji X100T a koupil si místo toho na focení ipone 6 :)

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    29.10.2015 13:59

    Podle mě:
    Nikon 3200 = vyšší absolutní kvalita obrazu, rychlejší ostření (zvlášť kontinuální) ale větší rozměry a váha
    Lumix GX7 = menší, lehčí, víc kompaktních dedikovaných objektivů (Nikon má víc celkem, ale ne APS-C a některé na D3200 neostří), elektronický hledáček (pro někoho +, pro jiného -)
    Porovnat je určitě lze, záleží hodně na tom, co komu sedne. Přidávám se k doporučení v obchodě osahat.

  • Pavel_P
    Pavel_P
    29.10.2015 18:13
    Reaguje na Jakub Súkeník 29.10.2015 13:59:

    "Podle mě: Nikon 3200 = vyšší absolutní kvalita obrazu, rychlejší ostření ..." - zobrazit celý komentář

    Jo, to jsou fakta, ktere Lucka urcite cetla v recenzich. Realita je takova, ze pokud je nekdo zacatecnik, je vlastne jedno na co sahne....o technice to neni. Klidne at koupi zrdcadlovku, ja jsem kdysi taky tak zacinal.

    Nezoufejte nad absolutni kvalitou obrazu....

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    29.10.2015 18:58
    Reaguje na Pavel_P 29.10.2015 18:13:

    "Jo, to jsou fakta, ktere Lucka urcite cetla v recenzich. Realita je takova,..." - zobrazit celý komentář

    Já nezoufám:) Souhlasím. Zrcadlovka je do začátku asi lepší, ale z jiných důvodů...
    Sám jsem sice z velké části přešel na bezzrcadla, ale třeba použitelnost kontinuálního ostření a výdrž na baterii mě stále trochu chybí. Aspoň u těch, co mám doma. U GX7 to bude podobné.

  • Pavel_P
    Pavel_P
    29.10.2015 21:04
    Reaguje na Jakub Súkeník 29.10.2015 18:58:

    "Já nezoufám:) Souhlasím. Zrcadlovka je do začátku asi lepší, ale z jiných..." - zobrazit celý komentář

    Omlovám se, to jsem psal p. Lucce tu poslední větu :)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse