neznačková baterie

  • Petr Louženský
    Petr Louženský
    25.03.2013 12:33

    Pro Alfu 700 mám jednu origoš a dvě neoriginální a nemám problém. Značku už nevím, ale cena byla v řádu několika stovek. Mám je od roku 2009 a fungují bez problému, rozdíl proti originálu nevidím. Totéž pro Fuji X10, s neoriginální baterkou taky nemám žádný problém.

  • elevenpix
    elevenpix
    25.03.2013 19:08

    Psal jsem to nedávno tady v jednom vlákně, takže to zkopíruju i sem.

    Autor: eleven / elevenpix
    Datum: 17.02.2013 22:32

    Něco k té vydrži baterií. Já jsem si přikoupil noname baterku 1300mAh k té originální 1390mAh, co je v Canonu 40D a dělám si poznámky, kolik která z těch baterek vydrží. Není mezi nimi výrazný rozdíl. Já jsem s těma poznámkama začal kvůli porovnání, teď si to zapisuju setrvačností a v podstatě to poprvý vyhodnocuju právě teď. Takže od srpna 2010 jsem ty baterky ve foťáku prohodil osmkrát. Průměrně mi tam vydrží 15 týdnů a udělám za to období průměrně 540 fotek. Tj. od toho srpna 2010 celkem 4320 fotek + to, co jsem nafotil od půlky prosince, to jsem ještě nepočítal. K tomu bych ještě připsal, že víceméně fotívám cca jednou týdně, semtam foťák nechám zaplej i přes týden, co mi leží v brašně. Pravda, nepoužívám vůbec blesk.
    Mně to teda bohatě stačí. Nevím, jak jsou na tom obecně foťáky bez stavovýho displeje, kterým furt běží normální displej, ale když si vzpomenu, jak mi kompakt Fuji vydržel cca 80 fotek, což byla zároveň plus mínus kapacita 512MB karty...nebo jsem měl ještě menší?
    _______________________________________________________________

    Ještě k tomu teď doplním, že kromě blesku ani moc nevyužívám stabilizaci, páč nejvíc využiju objektiv Canon 50/1,4 a ten stabilizaci nemá.
    A ještě upřesním, že ta moje "noname" baterka je ve skutečnosti značka GP, konkrétněji Li-ion, VCL002, 1300mAh, 7,4V.

  • Jiří Březina 1
    Jiří Březina 1
    26.03.2013 20:36

    Já dokupuju jenom neznačkové a některé mají větší výdrž než originál. Zatím mi z nějakých patnácti (různé foťáky) odešla jedna asi po třech letech. Při poměru ceny 1:5 je to jasné.

  • Ladislav Hanslik
    Ladislav Hanslik
    11.02.2014 15:35

    Sice je to starší vlákno, ale přihodím svou zkušennost - mám Sony A300, jedna je značková, druhá asi za pět set, noname, pokud vložím do gripu obě, fotoaparát zahlásí - "používejte pouze značkové aku Infolithium..", a vypne se. Musím mít v gripu každou extra, pak vše funguje normálně. Výdrž má vyšší originál, ale ne zase o tolik, aby to ospravedlnilo cenu 2000,- ...

  • jiří martinek
    jiří martinek
    07.05.2014 19:12

    ORIGO AKU JSOU SPOLEHLIVĚJŠÍ
    a vydrží bez dobíjení i dlouho nabité, netrpí samo vybíjením a mají i delší životnost. Avacom a některé další značky jsou výborné pro časté focení, nesnáší dlouhodobé skladování. Musí se často dobíjet, aby byli spolehlivé! Pokut po tříměsíční pauze šáhnete po Avacomu nebo ORIGO aku. v Avacomu může chybět podle stáří i polovina kapacity, v origo aku tak asi 10 procent. Ne origo aku nejsou vhodné pro vyšší zatížení-focení s interním bleskem, s extérním bleskem je to v pohodě. V baterigripu v páru dokážou Avacomy plnohodnotně nahradit origo baterii v těle fotoaparátu, jen musí být čerstvě nabytý! To je zásada pro používání neorigo aku., vždy dobíjet těsně před akcí, potom vás nevyšplochnou!!!!!!!
    Canon D20 - D40
    Jiří MARTINEK

  • Hynek Boháč
    Hynek Boháč
    08.05.2014 23:17

    Nepoznám rozdíl mezi originál baterií a Avacomem...

  • Jiří Březina 1
    Jiří Březina 1
    03.07.2014 10:33

    Poté, co mi na Kleti kolem nuly začala zpomalovat závěrka, musím opravit předchozí příspěvek ve smyslu, že na originálních bateriích něco je. Naskládal jsem všechno do mrazáku, originální šly bez problému, z ostatních jen jedna z pěti.

  • KIV
    KIV
    03.07.2014 13:22

    Chci upozornit na toto, co mi bylo řečeno u FotoŠkody, když jsem se informovala na extra baterii při koupi nového Canona 70D, který si tam teď kupoval člen rodiny.
    Neznačková baterie může a nemusí u nových fotoaparátů fungovat, nebo může fungovat a přestat...
    Canon prý začal do svých baterií dávat čip, a v nových Canon fotoaparátech baterie bez Canon čipu neznačková baterie nebude (časem) fungovat...

  • KIV
    KIV
    03.07.2014 13:30

    Jo, a radši se neptám, jestli taky přestanou na Canon foťákách fungovat všechny ty starší originál Canon baterie, co ten čip pochopitelně taky nemají...
    :-)))

  • oHuL
    oHuL
    03.07.2014 14:36

    Na vlozeni takovych starych znackovych baterii do novych aparatu kladivem se zaruka nevztahuje. Pokud to nektery zakaznik nepochopi je vec druha.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse