Kde jsou širokoúhelníci a šupináči Epizoda XVII

  • Jan Hrubý
    Jan Hrubý
    09.08.2013 21:05

    telátka jsou vpohodě, dokonce i přežily moji víkendovou péči před dovolenou. Dosklízeli jsme právě trávu, poslední den se nesl ve znamení poruch, opravy si vyžádaly pár škrábanců na rukách a není úplně příjemný si do toho nalejt ještě vývojku a ustalovač.
    Minulý víkend jsem úspěšně prodal větší než malé množství zlatavého moku za lidovou cenu cca 300kč/pullitr, sice prodej byl horší než vloni ale i tak si nestěžujeme. Ještě jsme k tomu taky prodávali pivní klobásky, jednu za asi 70Kč a pár balení se během 3 dnů prodalo. Docela sviňárna, když si představím, že naproti ve stánku je prodávali jen za 50kč.

    Skoro jsem si koupil jeden pěknej širokáč, ale zase jsem si to rozmyslel, protože nevím, jak ho dostat do tohodle banánovýho království. Už teď mi visí jeden foťák na celnici, nebude to levný, tohle by mě stálo majlant. Byl by to ale můj první objektiv pořízenej novej v ČR (v cizině je cena stejná nebo i o dost vyšší), možná to zkusím protáhnout přes domov + přebalení a poslání s nižší udanou hodnotou.

  • Rumcajz - vrchní lupič a druid širokoúhelnický
    Rumcajz - vrchní lupič a druid širokoúhelnický
    11.08.2013 16:09

    Nazdááár :D Loupežník.. co jsem to vlastně dělal? :)

  • Pavel Vavřín
    Pavel Vavřín
    12.08.2013 17:35

    ... a kolikrát jsi to dělal?!

  • Ten jehož šíři nelze změřit
    Ten jehož šíři nelze změřit
    Autor
    17.08.2013 22:27

    Drazí širokoúhelníci,

    nesmírně jste mne dojali svou péčí o mou milovanou předsednickou osobnost.
    Vzhledem k zuřícímu létu doba mého bdění jest poměrně krátká, ale i tak se stihnu najíst, vyvenčit potomstvo, nakrmit ho, vymyslet pro něj široce vzdělávací program, dojít se rozšířit a večer se svalit do lože.
    Dokonce i fotografuji, a to převážně drážní stavby.

    Váš milovaný Předseda

  • Pavel Vavřín
    Pavel Vavřín
    17.08.2013 22:38

    Přečetli jsme Slovo Předsedovo!

  • Jan Hrubý
    Jan Hrubý
    17.08.2013 23:16

    svála svála avála!!

    možná že i úspěšně se mi podařilo vyměnit ten teletářsky křehkej bazmek co Nikon bajonetem nazývá. Pár postřehů co jsem ve videu na yuotube neviděl.

    1. na obrubě je celkem 5 šroubků, resp. šrobky tam jsou 2, ostatní jsou vruty do plastu. To s jemnějším závitem drží bazmek s kontaktama, vruty držej dekl.
    2. odšroubování vnitřního vrutu, který drží jakýsi teleskopický kontakt patří k nejtěžším, o to horší bylo to dotáhnout na novém dílu. Za předsedu jsem tam ten šroubek (pardon, vrut) nemoh dostat, ale nakonec se to podařilo dotáhnout.
    3. finální sešroubování je trochu záludný, nedařilo se mi chytit jeden šroubek držící kontakty - je to zatraceně krtký, střídavě jsem povoloval a utahoval okolní vruty až se mi podařilo to podchytit.

    No a za poslední není špatný si zoom nastavit do nějaký střední polohy, jinak tam zadní člen zbytečně překáží.

    Bohužel to nemám na čem rychle vyzkoušet, neb mi majitel i s tělem (Nikoním) dneska odjel :-/. Kdybych zkontroloval poštu než jeli, mohl to mít ssebou a nemuseli jsme to posílat poštou.

  • Petsen
    Petsen
    17.08.2013 23:37

    Ó, to potěšení, čísti slovo Nejširšího...
    jak to jen bylo?
    jó nádraží, to se fotí dobře, nikam vám neutíká, nehejbe se, a nemusí se nijak tvářit...

  • Pavel Vavřín
    Pavel Vavřín
    22.08.2013 12:04

    S radostí jsme shledali, že topič širokoúhelnický tori se včera rozšířil o jednoho malého širokoúhelníčka.

    HURÁ!

  • Petsen
    Petsen
    22.08.2013 15:37

    HURÁ

  • Karel Omes
    Karel Omes
    23.08.2013 09:37

    tak to velká gratulace, doufám že už mu Tori koupil jeho první tele..

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse