Tvar objektivu u foťáků

  • Jiří Novotný JKN
    Jiří Novotný JKN
    24.02.2014 12:52

    To je debilní dotaz jako na apríla. Divím se, že tolik lidí reaguje a snaží se o iteligentmí a fundovanou odpověď.

  • rulisa
    rulisa
    24.02.2014 13:14

    Jiří, nevím jak tobě, ale mně teda absolutní většina odpovědí nepřijde jako snažení se o něco fundovaného. :-))

    Ale když jsme u toho, tvar clony přeci není závislý na tvaru objektivu, jen na osové souměrnosti, ne? Takže proč by v kruhovém objektivu nemohla být clona nejen vícelamelová, alečtvercová či trojúhelníková?

    Akorát nevím, jaká by byla v tom na objektivu průřezu obdélníkového, krom taky obdélníkové, protože tam mi už technická představivost nedostačuje (kor při práci v práci), ale hlavně jak by se na takovém objektivu otáčelo tím ostřícím či clonícím či zoomovacím obdélníkovým prstencem. Ale třeba by to pěkně lupalo. :-))

  • Mirek Elsner
    Mirek Elsner
    24.02.2014 22:48

    "No to jsem ještě nezkoušel.
    Možná časem, po autoportrétech. :-)"

    Budes muset davat pozor, abys nerozostril oci.

  • oHuL
    oHuL
    25.02.2014 07:04

    U takove clony je temer jedno, kde je to rozostreny.
    Protoze vzdycky je to rozostreni na pi... ;-)

  • Taky..
    Taky..
    25.02.2014 14:14

    Překvapuje mě, kolik urážlivých nebo zesměšňujících reakcí taková otázka vyvolala, a to jen proto, že si Pepa01 dovolil zamyslet se nad něčím, co málokoho napadlo. A je jedno, jesli je jeho koncept nesmyslný nebo ne.

  • oHuL
    oHuL
    25.02.2014 14:55

    Honzo, snad bude o víkendu čas a udělám clonu verze 2 (s první verzí jsem nebyl úplně spokojený) a výsledek postnu, jestli nevěříš a bereš to jako zesměšňování.

  • Taky..
    Taky..
    25.02.2014 15:14

    Nemyslel jsem tebe, ale ty, co se Pepovi vysmáli, aniž by se obtěžovali vysvětlit, proč. Jmenovitě Taffey, Petsen, JKN...

  • Mirek Elsner
    Mirek Elsner
    25.02.2014 16:58

    JKN pise: "To je debilní dotaz jako na apríla. Divím se, že tolik lidí reaguje a snaží se o iteligentmí a fundovanou odpověď."

    Myslim, ze zadny dotaz neni debilni.

  • Jiří Novotný JKN
    Jiří Novotný JKN
    26.02.2014 08:42

    Jak by jste otáčeli obdélníkovým ostřícím nebo clonovým kroužkem?
    Jak by jste uchytili do nějaké příruby čočku seřízlou na tvar obdélníku?
    To je dotaz jako by jste se ptali proč má motorka dvě kola, nebo osobní auto čtyři? Proč je vlastně volant v autě kulatý a ne třeba trojůhelník?

  • Taky..
    Taky..
    26.02.2014 09:10

    MirekE: přesně tak.

    JKN: To nevysvětluj nám. To jsi měl napsat autorovi, dokud tady ještě byl a ptal se.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse