Test fotoaparátu Nikon Coolpix P900

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    15.06.2015 12:03

    Na ultrazoom překvapivě dobré, jen ten RAW... kdyby výrobce moc chtěl, lze to uvolnit v dalším firmware. Koneckonců, každý fotoaparát fotí do RAW, jen některé ho neukládají;-)

  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    15.06.2015 18:41

    Přístroj je to bezesporu jedinečný a je malým zázrakem dnešní techniky, že tyto megazoomy - a především tento - odevzdávají přijatelně detailní a celkově podařené obrázky, které by jinak s vybavením dostupným obyčejnému smrtelníkovi nebylo možné získat. Co se týče výše zmíněného RAWu, mám tušení, že problém nebude v software, nýbrž v hardware. Objektivy megazoomů, které umožňují snímání do Raw, často ukazují při otevření v konvertoru, který neprovádí korekci zkreslení naprosto šílené soudkové zkreslení na nejširším ohnisku. Dá se tušit, že rekordní zoom na tom nebude lépe, než jeho méně dalekozrací kolegové. Ostatně, o tušených zásadních celkových softwarových úpravách obrazu z P 900 hovoří sám autor recenze. Musím říci, že na nejširší ohnisko se mně osobně obrázky z P 900 zdají dost divné - zejména v zahraničních recenzích přístroje. Takže: Podle mě to sice fotí dobře, ale RAWy bez korekce optiky by asi vypadaly šíleně.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse