Komentář: Začíná nám nová megapixelová válka?

  • Feanor
    Feanor
    23.02.2015 13:46

    Není mi jasné proč autor článku pořád přepočítává nárůst z 36 na 50 mpx. A následně z toho vyvozuje, že je to jako skok z 6 na 8 mpx.
    Za prvé, Canon 5D Mark 3 má 22 mpx, z čehož plyne, že pixelová hustota se zvýšila 2.3x (!). To už mi přijde jako významná věc pro výkony na vysoké ISO.
    A za druhé, ohledně dynamického rozsahu, samotný Canon uvedl že má být na úrovni 5D Mark 3.
    Lze předpokládat že Canon použil stále stejnou a donekonečna recyklovanou 500 nm výrobní technologii snímače, kterou používá vpodstatě od počátku.
    Šířka dyn. rozsahu se absolutně nemůže rovnat současným snímačům od Sony, Toshiby ani Samsungu.

    Doporučuji přečíst tento článek, přímo od člověka stojícího za vývojem 5DS.

    http://cpn.canon-europe.com/content/interviews/developing_eos_5ds_and_eos_5ds_r.do

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    23.02.2015 14:01

    Feanor: Jasné, že pro Canon jde o skokové zvýšení rozlišení o polovinu, neboli počtu pixelů na dvojnásobek, ale účelem nebylo srovnávat 5DS s 5D Mk. III, ale 5DS s dosavadním rekordmanem na poli FF DSLR s vysokým rozlišením, Nikonu D800/810. A ten je stejný, jako v době, když se srovnávaly 6Mpx DSLR jako Nikon D70 a 8Mpx EOS 20D.

  • Feanor
    Feanor
    23.02.2015 14:12

    Ano, to je mi jasné že jste to srovnával s D810, ale porovnávat to s Nikonem a vyvozovat z toho teorie o obrazovém výkonu, mi přijde jako míchat jabka s hruškama.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    23.02.2015 14:39

    Jen do jisté míry:-) jedná se o reakci na názory, které se objevují na fórech a blozích, kde se rozvířila nová debata C. vs N. Skutečný obrazový výkon bude záviset na dalších faktorech. Však také píši, že "V tom si ale počkáme na vlastní recenzi a řekneme vám, jak to dopadlo.". Na testovací kousek již čekáme, tak zůstaňte naladěni:-)

  • mvejmola
    mvejmola
    23.02.2015 20:36

    Nevím kdo se pořád brání růstu rozlišení. Skla bývají kvalitní a i těch 50 MPix je pořád zoufale málo. Děláme tapety a z 50 Mpix uděláte pěknou (ideálně kvalitní) tapetu ani ne na výšku místnosti.
    U 50 Mpix je Pixel oproti 24 Mpix zmenšený jen na 0,7 předchozí velikosti. Je to prostě naprosto normální a přirozený vývoj. Nic zásadního ani převratného se neděje.
    Podle mě rozlišení začne být zbytečné až tak nad 160 Mpix, kdy si dovolenkář po návratu domů bude moct nechat konečně udělat krásnou ostrou tapetu bez nějaké extrapolace na stěnu své haly aniž by měl obavy jak to bude vypadat.
    Takže jen houšť, větší kapky, menší pixely a ostřejší skla! Do toho!

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse