Test Sony RX1r – ostrá verze fullframe kompaktu

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    07.10.2013 19:46

    Cena je vysoka, ale jsem velmi rad, ze se podobne pristroje s fantastickou kvalitou vyvijeji. Pro cestovatele a reportaz urcite velmi lakave.

  • Taffey
    Taffey
    08.10.2013 23:52

    80 litrů za foťák, kde mám jen jedno ohnisko, no nedejte to.

  • Karel Omes
    Karel Omes
    09.10.2013 09:37

    při ceně do 20tisíc možná...

  • Karel Omes
    Karel Omes
    09.10.2013 09:42

    ISO 6400 je hrozné, a barevná abrace (snímek ISO800) také není nic moc...

  • Jan Dobrovodský
    Jan Dobrovodský
    Autor
    09.10.2013 13:29

    Na snímku ISO 800 se podle všeho nejedná o aberaci ale o nějaký blooming v silném protisvětle (tomu by napovídala i nepřítomnost druhé barvy z aberace), na jiných fotografiích barevná vada prakticky nebyla.

  • Karel Omes
    Karel Omes
    09.10.2013 21:33

    no nevím Honzo, ale klasický blooming jde kolmo od světla, a zde spíše kopíruje konturu, jako u aberace. Název jevu je celkem nepodstatný, jako to že u fotoaparátu za 80000Kč je to napováženou...
    a zkus mi odpovědět na emaily..

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    10.10.2013 11:14

    Ta aberace je opravdu hrozná - takovou jsem naposled viděl před mnoha lety na nějakém laciném seťáku. Pro mne (ještě jednou - pro mne) je to poloviční foťák za 3-násobnou cenu. Půl foťáku z důvodu absence vestavěného hledáčku, zhruba 3-násobná cena proti Fuji X100S, která je sice APS-C, ale bez AA-filtru kvalitou výstupu srovnatelná. Navíc, kromě jedinečného dvoj-hledáčku má:
    - PDAF + CDAF ostření
    - kromě Peaku také Split-image MF a dálkoměrnou/HO stupnici v obou hledáčcích
    - blesk synchro se všemi časy
    - tichý provoz (centrální závěrka)
    - ND filtr
    - ergonomičtější a "fotografičtější" design

    Full-frame v této kategorii foťáků je určitě pokrok, ale pokrok za každou cenu mívá někdy žádnou cenu.

    Vše co říkám může být právem použito proti mně, protože říkám jen své názory a zkušenosti.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse