PhotoHint 20: Jak na fotografování kapek

  • Taffey
    Taffey
    26.09.2011 09:14

    Přestože já tyhle fotka fakt nemusím, chápu, že to může být dobrá zábava. A o to jde především. Nicméně se opět dostáváme do situace, kdy se vyfotí to, co chceme a pak celé snažení totálně degradujeme šílenými výřezy. To platí i pro foťáky s velkým rozlišením. No, ale, proti gustu žádný dišputát. Ovšem co mě zaráží ještě víc, je ta neprecíznost. U těchto fotek jde víc, než jindy o to, aby bylo všechno v lajně. Kupříkladu kapka, padající na vodní hladinu zešikma, to je neuvěřitelně školácká chyba stejně, jako nevycentrovanost scény. No, nechci tu platit za hnidopicha, nicméně tohle je přesně to, co vidím na většině fotek na FA i jinde. Už samotné originály před ořezem mi osobně jasně naznačují, jak to s přístupem k focení je. Spodní okraje natlačeny, nahoře místo pro kombajn. Je mi jasné, že tohle jsou jen ukázky, ale přece jen by to chtělo víc pečlivosti. Když ne autor sám pro sebe, tak pro začínající fotografy, pro které jsou tyhle zajímavé články inspirací a jakýmsi mustrem pro jejich tvorbu. Jak jednou blbě začnou, tak se to, s nima, potáhne furt. Přitom stačí jen jednou ten foťák srovnat do lajny a pak jen kapat a mačkat to. Jinak zajímavý článek, rád jsem si ho přečetl.

  • Marek Velechovský
    Marek Velechovský
    26.09.2011 13:14

    :-)

  • danielko daniel
    danielko daniel
    26.09.2011 18:34

    keby bol v clanku obsiahnuty aspon nejaky dalsi prinos v tomto fotografovani. ale ak sa dobre pozaram, tak je tam len degradacia technickej kvality v podobe riadneho šumu. ale na cloveka, ktory prave absolvoval kurz digitalnej fotografie s nazvom "co je to fotoaparat", je to celkom dobre

  • Walther Krupinsky 1
    Walther Krupinsky 1
    27.09.2011 13:15

    Na toto tema je hodne videii na jutubu.
    Pan Taffey ma pravdu, rve to oko vsechno, sum je tam radny a to mi skoro nikdy nevadi.
    Na druhou sranu s tim tematem mam zakladni praxi a autor nefotil dopadajici kapky, ale kapky co vyskoci a ty vyskakuji krive. To ale nema vliv ma to, ze tento styl musi byt zarezanej jako cinska rota na prehlidce.

  • Radomír Kohout
    Radomír Kohout
    12.10.2011 20:30

    článek velmi zajímavý a inspirativní.
    Chci se jenom zeptat čím barvíte tu vodu?

  • andrej rocak
    andrej rocak
    13.10.2011 08:55

    http://tastelikepizza.com/item/2011/02/reugel-raindrops

    trocha inspiracie z netu

  • Veronika Pončíková
    Veronika Pončíková
    13.12.2011 19:51

    taky jsem něco podobného zkoušelo, nevěděla jsem jak na to tak jsem si vzala nálevku v jedné ruce foták a tou druhou jsem nalívala vodu :D

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse